FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

3. Nesil Doblo Mu?

25 Eylül 2014 01:59
3. Nesil Doblo Mu?
Tweet It! Facebook

“Hannover'de gösterilen yeni Doblo, aslında 2. nesil Doblo'nun ara yenilemesi!.. Asıl 3. Nesil YENİ Doblo, 2016 yılındaki bir sonraki Hannover IAA'da gösterilecek!.. ”

Son yıllarda ticari araç tasarımı, güzelleşmeye, sıkıcı çizgilerden kurtulmaya başladı... Yeni nesil vanlar, minibüsler, Pick-Up'lar, sanki sportif ve lüks binek otomobiller gibi tasarlanmaya, konforlu minivanları andırmaya başladılar...
Hannover'deki IAA Ticari Araç fuarında sergilenen Iveco Vision konsepti de, sanki gelecekten günümüze gelmiş gibi, çok farklı ve füturistik çizgiler ile ilgi odağı oldu...
Ön direklerini şeffaflaştırıp dışarının çok daha geniş açıdan, kesintisiz görülmesini sağlayan "see-trough" sistemi, ön camın üstündeki panoramik ekranla aracın arkasının en geniş açıyla izlenebilmesi, yükleme bölümündeki çok sayıdaki sensör ile araç içindeki eşyaların tanınmasını ve doğru yerlerde olmasını sağlayan bir yükleme yönetimi sistemi gibi sıradışı yeniliklerle donatılmış olan bu Iveco fikri, yürür aksamda da çok özel bir parlak fikre sahip... Dual Energy sistemi denilen bir motor kombinasyonunda düşük hızlarda devrede kalan elektrikli motor bir termoelektrik yapıya sahip. Yüksek hızlı otoban sürüşlerinde ise daha uzun menzil vaad eden Iveco Vision konseptinin bir diğer görevi de, Fiat Professional ailesinin gelecek tasarım çizgisine işaret etmek!..
Ducato gibi büyük vanlardan, küçük Fiorino'ya kadar tüm Fiat ticarilerinin bu yeni dizayn anlayışıyla yoğrulacağınea eminiz!..
Fakat, bizler için asıl önemli nokta, şu anda 2. neslinin estetik bir operasyondan geçirildiği Doblo!.. Yenilenen Doblo'nun asıl 3. nesli, 2016 yılında ortaya çıkarken, acaba bu Iveco Vision'ını mı takip edecek?..
Bizce, "Evet!"
Fiat, bizlere, şu anda "ara model" Doblo'yu "yeni" diye sunarken, asıl bir sonrakinin müthiş tasarımıyla heyecanlanmamızı sağlıyor!..

Etiketler: Fiat Professional Doblo Iveco generation new yeni nouvelle nesil LCV Tofaş RAM truck van commercial. vision concept konsept design tasarım IAA Hannover

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..