FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

3. Nesil Doblo Mu?

25 Eylül 2014 01:59
3. Nesil Doblo Mu?
Tweet It! Facebook

“Hannover'de gösterilen yeni Doblo, aslında 2. nesil Doblo'nun ara yenilemesi!.. Asıl 3. Nesil YENİ Doblo, 2016 yılındaki bir sonraki Hannover IAA'da gösterilecek!.. ”

Son yıllarda ticari araç tasarımı, güzelleşmeye, sıkıcı çizgilerden kurtulmaya başladı... Yeni nesil vanlar, minibüsler, Pick-Up'lar, sanki sportif ve lüks binek otomobiller gibi tasarlanmaya, konforlu minivanları andırmaya başladılar...
Hannover'deki IAA Ticari Araç fuarında sergilenen Iveco Vision konsepti de, sanki gelecekten günümüze gelmiş gibi, çok farklı ve füturistik çizgiler ile ilgi odağı oldu...
Ön direklerini şeffaflaştırıp dışarının çok daha geniş açıdan, kesintisiz görülmesini sağlayan "see-trough" sistemi, ön camın üstündeki panoramik ekranla aracın arkasının en geniş açıyla izlenebilmesi, yükleme bölümündeki çok sayıdaki sensör ile araç içindeki eşyaların tanınmasını ve doğru yerlerde olmasını sağlayan bir yükleme yönetimi sistemi gibi sıradışı yeniliklerle donatılmış olan bu Iveco fikri, yürür aksamda da çok özel bir parlak fikre sahip... Dual Energy sistemi denilen bir motor kombinasyonunda düşük hızlarda devrede kalan elektrikli motor bir termoelektrik yapıya sahip. Yüksek hızlı otoban sürüşlerinde ise daha uzun menzil vaad eden Iveco Vision konseptinin bir diğer görevi de, Fiat Professional ailesinin gelecek tasarım çizgisine işaret etmek!..
Ducato gibi büyük vanlardan, küçük Fiorino'ya kadar tüm Fiat ticarilerinin bu yeni dizayn anlayışıyla yoğrulacağınea eminiz!..
Fakat, bizler için asıl önemli nokta, şu anda 2. neslinin estetik bir operasyondan geçirildiği Doblo!.. Yenilenen Doblo'nun asıl 3. nesli, 2016 yılında ortaya çıkarken, acaba bu Iveco Vision'ını mı takip edecek?..
Bizce, "Evet!"
Fiat, bizlere, şu anda "ara model" Doblo'yu "yeni" diye sunarken, asıl bir sonrakinin müthiş tasarımıyla heyecanlanmamızı sağlıyor!..

Etiketler: Fiat Professional Doblo Iveco generation new yeni nouvelle nesil LCV Tofaş RAM truck van commercial. vision concept konsept design tasarım IAA Hannover

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..