FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

50 Yıl Anısına Özel 911

04 Temmuz 2013 03:11
50 Yıl Anısına Özel 911
Tweet It! Facebook

“Porsche, bugüne kadar 820 bin adetten fazla ürettiği 911'lerin 50. Yılını kutluyor. Bu "klasik"in 50. yaş anısına "klasik" detaylarla süslenmiş bir özel "edition"yakışmaz mı?..”

Porsche 911 serisi, bu yıl yarım asırlık tarihini tamamlıyor…

Bu vesileyle 50th Anniversary Edition olarak, tüm 911'lerin belki de üretilmiş en güzel şeklini hazırlayan Porsche, bundan tam 1963 adet üreterek aracın özelliğine özellik katıyor!

Bir Power Kit ve Sport Chrono paketine sahip olarak 400 beygirlik performansını 430 beygir gücüne kadar çıkarmanızın mümkün olduğu 50. Yıl özel modeli, PDK şanzımanıyla 4.3 saniyede 100 km/h hıza tırmanabiliyor…

20 inçlik retro dizayn muhteşem jantları ve metalik geyser grisiyle koyu grafit grisi iki özel renginden başka tüm alt yapısı Carrera S olan bu 911 50. Yıl modeli, Carrera 4 modellerindeki gibi geniş gövdesi için PASM yani Porsche Active Suspension Management'te farklı bir tuning'e de sahip.

Ön hava girişlerindeki, arka stop lambaları arasındaki ve motor bölümü girişindeki krom kaplamaları, siyah monokrom üzerinde gerçekten çok şık duruyor…

Bu arada küçük bir bilgi: 1963'te 901 model ismiyle sergilenen ilk 911, 901 ismi Peugeot'larla problem olunca 911 model ismini kullanmaya başlamıştı... 1964'ten bu yana üretilen 911'ler, dünyanın en başarılı spor otomobili olarak gösteriliyor!..

Eğer Porsche tutkunuysanız, hele ki 911 çılgınıysanız, bu 50. Yıl özel modeli, rüyanız ve ilk hedefiniz olmalı!..

Etiketler: Porsche 911 50th 50'inci 50 50th Anniversary Edition

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..