FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

50 Yıl Anısına Özel 911

04 Temmuz 2013 03:11
50 Yıl Anısına Özel 911
Tweet It! Facebook

“Porsche, bugüne kadar 820 bin adetten fazla ürettiği 911'lerin 50. Yılını kutluyor. Bu "klasik"in 50. yaş anısına "klasik" detaylarla süslenmiş bir özel "edition"yakışmaz mı?..”

Porsche 911 serisi, bu yıl yarım asırlık tarihini tamamlıyor…

Bu vesileyle 50th Anniversary Edition olarak, tüm 911'lerin belki de üretilmiş en güzel şeklini hazırlayan Porsche, bundan tam 1963 adet üreterek aracın özelliğine özellik katıyor!

Bir Power Kit ve Sport Chrono paketine sahip olarak 400 beygirlik performansını 430 beygir gücüne kadar çıkarmanızın mümkün olduğu 50. Yıl özel modeli, PDK şanzımanıyla 4.3 saniyede 100 km/h hıza tırmanabiliyor…

20 inçlik retro dizayn muhteşem jantları ve metalik geyser grisiyle koyu grafit grisi iki özel renginden başka tüm alt yapısı Carrera S olan bu 911 50. Yıl modeli, Carrera 4 modellerindeki gibi geniş gövdesi için PASM yani Porsche Active Suspension Management'te farklı bir tuning'e de sahip.

Ön hava girişlerindeki, arka stop lambaları arasındaki ve motor bölümü girişindeki krom kaplamaları, siyah monokrom üzerinde gerçekten çok şık duruyor…

Bu arada küçük bir bilgi: 1963'te 901 model ismiyle sergilenen ilk 911, 901 ismi Peugeot'larla problem olunca 911 model ismini kullanmaya başlamıştı... 1964'ten bu yana üretilen 911'ler, dünyanın en başarılı spor otomobili olarak gösteriliyor!..

Eğer Porsche tutkunuysanız, hele ki 911 çılgınıysanız, bu 50. Yıl özel modeli, rüyanız ve ilk hedefiniz olmalı!..

Etiketler: Porsche 911 50th 50'inci 50 50th Anniversary Edition

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..