FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

510HP'lik Alfa Giulia

24 Haziran 2015 19:27
510HP'lik Alfa Giulia
Tweet It! Facebook

“Uzun süredir beklenen Alfa Romeo Orta Sınıf Sedanı Giulia, 2.9 litrelik V6 BiTurbo motorlu Quadrifoglio Verde versiyonuyla, üstelik 0-100 km/h 3.9 saniye iddiasıyla ortaya çıktı!..”

Anonima Lombarda Fabbrica Automobili, yani A.L.F.A, tam bugün 24 Haziran 1910'de kurulmuştu... 
Tam bugün, Alfisti'lerin doğumgününde 24 Haziran 2015'te ise, Alfa Romeo markasının tarihinde yepyeni bir sayfa açıldı!..
Arkadan itişli yepyeni Giulia, markanın yeni logosuyla birlikte gösterildi!..


'La meccanica delle emozioni' mottosuyla safkan İtalyan tasarımı, en yüksek kalite, yüzde 50/50 ağırlık dağılımı, benzersiz teknolojik çözümler ve en iyi ağırlık/güç oranı iddiasıyla...
Aslında bunları Ferrari ve Maserati'den çok iyi biliyoruz... Alfa Romeo'nun böylece safkan İtalyan sporçularına doğru yaklaştığını ve hatta yüzyıl öncesinin gerçek yarışçı Alfa'larını yeniden hatırladığını söylememiz gerekiyor!..
Arkadan itişli veya Quadrifoglio dört çekerli olarak sunulacak olan yeni Giulia, 105 yıllık markanın gerçekten hak ettiği değerlerle ortaya çıktı!..
Vites, fren, direksiyon ve hızlanma başlıklarında tüm rükiplerinden daha iyi olma iddiasına sahip olduğu belirtilen yeni büyük Alfa Romeo, Ferrari mühendisliğinde hazırlanmış 6 silindirli V yapılı motorunda BiTurbo ekstra besleme ile 510 beygir gücü sunuyor!.. Böylece hızlanma değeri de 0-100 km/h için 3.9 saniyeye olarak duyuruluyor!..
Stabilite kontrol sistemiyle birlikte çalışan Tork Vektörleme sistemi, yavaşlamayı en kısa ve dengeli hale getiren entegre fren sistemi ve yüksek hız "downforce" etkisini maksimize eden Active Aero Splitter ile de Ferrari ve Maserati'lerle akraba olduğunu vurgulayan Alfa Romeo Giulia, aluminyum, kompozit aluminyum ve plastik gibi ultra hafif malzeme kullanımı sayesinde gövde ağırlığını da minimize edebilmiş. 
Arese'deki yeni Alfa Romeo Müzesi'nde lansmanı yapılan yeni Giulia, hakkında çok daha ayrıntılı görsel ve bilgileri, Sizlerle daha sonra paylaşacağız!..

Etiketler: Alfa Alfa Romeo Fiat FCA Alfisti Giulia QV Quadrifoglio Verde D-Segment Orta Sınıf Quadrifoglio

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..