FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

AutoBest, artık tam Avrupalı!

03 Aralık 2015 21:00
AutoBest, artık tam Avrupalı!
Tweet It! Facebook

“Tam 15 yıl önce, Avrupa'nın etrafındaki gelişmekte olan pazarları kapsayan, ortalama müşterilerin ulaşabileceği “en iyi” yeni otomobilleri duyurmaya çalışan AutoBest, artık Batı Avrupa’yı da kapsıyor!.. O sebeple de, bu yılın seçimleri çok daha zor ve hassas!..”

Tüketiciye en yeni ekonomik otomobil modelini tavsiye etmek üzere 15 yıl önce kurulan kurulan uluslararası AutoBest derneği, bu yıl Batı Avrupa’nın önemli otomotiv gazetecilerinin katılımıyla tam 26 ülkeyi kapsayarak büyüdü. Böylece Avrupa’nın en büyük tam bağımsız otomobil jürisi haline gelen AutoBest, “satın alınması en mantıklı otomobil” seçimlerinde, geçmişteki 17.000 Euro’luk sınırlamasını da, tüm Avrupa için vergiler hariç 20.000 Euro’ya değiştirerek, artık sadece gelişmekte olan pazarların değil, gerçek anlamda, Rusya ve Türkiye de dahil olmak üzere büyük Avrupa kıtasının, fiyat ve nitelikleri oluşturan 13 kriter üzerinden, “en iyi” otomobilini seçip, tüketicilerin tercihlerine yol göstermeyi görev edindi.

Otomobillerin tasarımından tüketimlerine, çevreci özelliklerinden taşıdıkları yüksek teknolojilere, güvenlik donanımlarından dinamik kapasitelerine ve elbette her pazardaki fiyatlarıyla değerlendirme yapan AutoBest jürisi, Eylül ayında Frankfurt Borsası’ndaki “büyüme” açıklamasının ardından hemen bu yılın çok sayıdaki finalist adaylarını oyladı ve Belgrad yakınlarındaki Navak test pistinde Kasım ayı sonunda gerçekleştirilen Final5 testine doğru hazırlıklarını tamamladı.

AutoBest 2016 ünvanı için finale kalan Hyundai Tucson, Honda HR-V, Fiat Egea, Mazda CX-3 ve Opel Astra, tüm motor ve donanım seçenekleriyle test pistinde en ağır koşullarda araçların limitleri görülerek denemeler yapıldıktan sonra, şimdi sıra tüm 26 jüri üyesinin belirlenmiş kriterler üzerinden ayrı ayrı oylamasına geldi.

Sonuçlar 15 Aralık günü açıklanacak… Fakat, AutoBest ödülünün yanında sektördeki başarıları öne çıkaran ve tüketiciye çok önemli fayda sağlama başlığındaki konuların onurlandırıldığı diğer ödüllerden; ManBest olarak Fiat Chrysler Automobiles grubunun yüksek başarılarının ardındaki en önemli karakter olan Olivier François ve SafetyBest olarak Opel’in yeni Astra gibi ekonomik bir modele hediye ettiği IntelliLux akıllı LED far sistemi, şimdilik açıklanan “en iyi”ler…

CompanyBest, EcoBest, SportBest, TechnoBest, SmartBest ve DesignBest gibi diğer tüm başarılarla birlikte, müşterinin ödediği para karşılığında en modern ve en dayanıklı otomobile ulaşabilmesi için fikir aldığı asıl büyük AutoBest ödülü, 2016 yılının Şubat ayında Milano’da düzenlenecek büyük bir törenle kutlanacak!..

Avrupa ve doğusunda yaşayan 670 Milyon kişinin yaşadığı bölgeyi ilgilendiren AutoBest, tecrübeli otomotiv gazetecilerinin tümüyle objektif değerlendirmeleri sonucunda, bu yıl bakalım, hangi yeni modeli süsleyecek?!..

Etiketler: AutoBest 2016 ManBest SafetyBest Opel Fiat Honda Hyundai Mazda NAVAK Final5 Best Buy verimli mantıklı ekonomik Avrupalı European

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Küçük Volkswagen T-Roc

Küçük VW SUV'u T-Roc naklen dünya prömiyeri gerçekleştiriyor!

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..