FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

AutoBest, artık tam Avrupalı!

03 Aralık 2015 21:00
AutoBest, artık tam Avrupalı!
Tweet It! Facebook

“Tam 15 yıl önce, Avrupa'nın etrafındaki gelişmekte olan pazarları kapsayan, ortalama müşterilerin ulaşabileceği “en iyi” yeni otomobilleri duyurmaya çalışan AutoBest, artık Batı Avrupa’yı da kapsıyor!.. O sebeple de, bu yılın seçimleri çok daha zor ve hassas!..”

Tüketiciye en yeni ekonomik otomobil modelini tavsiye etmek üzere 15 yıl önce kurulan kurulan uluslararası AutoBest derneği, bu yıl Batı Avrupa’nın önemli otomotiv gazetecilerinin katılımıyla tam 26 ülkeyi kapsayarak büyüdü. Böylece Avrupa’nın en büyük tam bağımsız otomobil jürisi haline gelen AutoBest, “satın alınması en mantıklı otomobil” seçimlerinde, geçmişteki 17.000 Euro’luk sınırlamasını da, tüm Avrupa için vergiler hariç 20.000 Euro’ya değiştirerek, artık sadece gelişmekte olan pazarların değil, gerçek anlamda, Rusya ve Türkiye de dahil olmak üzere büyük Avrupa kıtasının, fiyat ve nitelikleri oluşturan 13 kriter üzerinden, “en iyi” otomobilini seçip, tüketicilerin tercihlerine yol göstermeyi görev edindi.

Otomobillerin tasarımından tüketimlerine, çevreci özelliklerinden taşıdıkları yüksek teknolojilere, güvenlik donanımlarından dinamik kapasitelerine ve elbette her pazardaki fiyatlarıyla değerlendirme yapan AutoBest jürisi, Eylül ayında Frankfurt Borsası’ndaki “büyüme” açıklamasının ardından hemen bu yılın çok sayıdaki finalist adaylarını oyladı ve Belgrad yakınlarındaki Navak test pistinde Kasım ayı sonunda gerçekleştirilen Final5 testine doğru hazırlıklarını tamamladı.

AutoBest 2016 ünvanı için finale kalan Hyundai Tucson, Honda HR-V, Fiat Egea, Mazda CX-3 ve Opel Astra, tüm motor ve donanım seçenekleriyle test pistinde en ağır koşullarda araçların limitleri görülerek denemeler yapıldıktan sonra, şimdi sıra tüm 26 jüri üyesinin belirlenmiş kriterler üzerinden ayrı ayrı oylamasına geldi.

Sonuçlar 15 Aralık günü açıklanacak… Fakat, AutoBest ödülünün yanında sektördeki başarıları öne çıkaran ve tüketiciye çok önemli fayda sağlama başlığındaki konuların onurlandırıldığı diğer ödüllerden; ManBest olarak Fiat Chrysler Automobiles grubunun yüksek başarılarının ardındaki en önemli karakter olan Olivier François ve SafetyBest olarak Opel’in yeni Astra gibi ekonomik bir modele hediye ettiği IntelliLux akıllı LED far sistemi, şimdilik açıklanan “en iyi”ler…

CompanyBest, EcoBest, SportBest, TechnoBest, SmartBest ve DesignBest gibi diğer tüm başarılarla birlikte, müşterinin ödediği para karşılığında en modern ve en dayanıklı otomobile ulaşabilmesi için fikir aldığı asıl büyük AutoBest ödülü, 2016 yılının Şubat ayında Milano’da düzenlenecek büyük bir törenle kutlanacak!..

Avrupa ve doğusunda yaşayan 670 Milyon kişinin yaşadığı bölgeyi ilgilendiren AutoBest, tecrübeli otomotiv gazetecilerinin tümüyle objektif değerlendirmeleri sonucunda, bu yıl bakalım, hangi yeni modeli süsleyecek?!..

Etiketler: AutoBest 2016 ManBest SafetyBest Opel Fiat Honda Hyundai Mazda NAVAK Final5 Best Buy verimli mantıklı ekonomik Avrupalı European

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...