FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

BMW 1 Serisi Sedan

20 Kasım 2015 10:16
BMW 1 Serisi Sedan
Tweet It! Facebook

“Mercedes CLA ve Audi A3 Sedan'ın liderliğindeki kompakt premium sedan pazarı, asıl şimdi karışacak!.. BMW de, 1-Serisi'nin Sedanıyla geliyor!..”

BMW 1 ve 2 serilerinin çeşitli versiyonlarıyla kompakt yani C-Segmenti'ndeki premium seçeneklerin arasına girmiş ve beklenenden daha büyük bir talep ile tüketicinin beğeninisi kazanmıştı...

Şimdi Çin'deki Auto Guangzhou fuarında yeni Compact Sedan konseptini ortaya çıkarıp, bu piyasayı kızıştırıyor!..

2-Serisi Active Tourer'ın platformunda hazırlanan 1 Serisi Sedan, elbette Gran Coupe formuyla, yani direksiz camlı 4 kapılı şkliyle de 2 Serisi Sedan ismini de alacaktır!.. Mercedes-Benz CLA ile 2 Sedan, Audi A3 Sedan ile 1 Sedan modelleriyle karşılaşacak olan bu kompakt önden çekerli BMW, her iki formda da xDrive dört çekerli seçeneğini sunmayı planlıyor!..

Ön görüntüsünde bir sonraki nesil 1-Serisi BMW'lerin de ilk işaretini veren bu Compact Sedan konsepti, arkaya doğru daha çok 3-Serisi ve 4-Serisi Gran Coupe hatlarının sıkıştırılmış haline benziyor... 

BMW Grubu Tasarım Başkanı Adrian van Hooydonk, "Kompakt sedan pazarındaki potansiyelin farkındayız. Bu konseptin sürücü ve yolcular için yeterli alan ve bunun yanında BMW'den beklenen sportif kabiliyet sunacağından emin olabilirsiniz. Büyük BMW sedanlarının tüm şıklığının da bu kompakt sedanda olacaktır! BMW Concept Compact Sedan ile gösterilen tüm yüksek değerler, bizim en küçük aracımızda bile premium olmaktan vazgeçmeyeceğimizin işaretidir!" diyordu...

3 ve 4 silindirli Turbo benzinli ve dizel motorların diğer 1 ve 2 serilerinde olduğu gibi bu kompakt sedanda da olacağı belirtilirken, bakalım, "koyu BMWciler" bu önden çekerli 1 Sedan'ı beğenecekler mi?..

Etiketler: Auto Guangzhou Çin China BMW 1 Sedan compact sedan concept konsept CLA A3 2 Serisi Gran Coupe

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..