FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

BMW 1 Serisi Sedan

20 Kasım 2015 10:16
BMW 1 Serisi Sedan
Tweet It! Facebook

“Mercedes CLA ve Audi A3 Sedan'ın liderliğindeki kompakt premium sedan pazarı, asıl şimdi karışacak!.. BMW de, 1-Serisi'nin Sedanıyla geliyor!..”

BMW 1 ve 2 serilerinin çeşitli versiyonlarıyla kompakt yani C-Segmenti'ndeki premium seçeneklerin arasına girmiş ve beklenenden daha büyük bir talep ile tüketicinin beğeninisi kazanmıştı...

Şimdi Çin'deki Auto Guangzhou fuarında yeni Compact Sedan konseptini ortaya çıkarıp, bu piyasayı kızıştırıyor!..

2-Serisi Active Tourer'ın platformunda hazırlanan 1 Serisi Sedan, elbette Gran Coupe formuyla, yani direksiz camlı 4 kapılı şkliyle de 2 Serisi Sedan ismini de alacaktır!.. Mercedes-Benz CLA ile 2 Sedan, Audi A3 Sedan ile 1 Sedan modelleriyle karşılaşacak olan bu kompakt önden çekerli BMW, her iki formda da xDrive dört çekerli seçeneğini sunmayı planlıyor!..

Ön görüntüsünde bir sonraki nesil 1-Serisi BMW'lerin de ilk işaretini veren bu Compact Sedan konsepti, arkaya doğru daha çok 3-Serisi ve 4-Serisi Gran Coupe hatlarının sıkıştırılmış haline benziyor... 

BMW Grubu Tasarım Başkanı Adrian van Hooydonk, "Kompakt sedan pazarındaki potansiyelin farkındayız. Bu konseptin sürücü ve yolcular için yeterli alan ve bunun yanında BMW'den beklenen sportif kabiliyet sunacağından emin olabilirsiniz. Büyük BMW sedanlarının tüm şıklığının da bu kompakt sedanda olacaktır! BMW Concept Compact Sedan ile gösterilen tüm yüksek değerler, bizim en küçük aracımızda bile premium olmaktan vazgeçmeyeceğimizin işaretidir!" diyordu...

3 ve 4 silindirli Turbo benzinli ve dizel motorların diğer 1 ve 2 serilerinde olduğu gibi bu kompakt sedanda da olacağı belirtilirken, bakalım, "koyu BMWciler" bu önden çekerli 1 Sedan'ı beğenecekler mi?..

Etiketler: Auto Guangzhou Çin China BMW 1 Sedan compact sedan concept konsept CLA A3 2 Serisi Gran Coupe

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Küçük Volkswagen T-Roc

Küçük VW SUV'u T-Roc naklen dünya prömiyeri gerçekleştiriyor!

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.