FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

BMW M5 ve M6 Coupe sertliği

23 Mayıs 2013 01:35
BMW M5 ve M6 Coupe sertliği
Tweet It! Facebook

“M5 ve M6 Coupe, yenilenen 5 Serisinin hemen ardından yeni Competition paketini ortaya çıkararak 2014 model yılı için hazırlanıyorlar... Aslında bu, Mercedes'in AMG'lerindeki yeni "S" koduna karşı bir seçenek!..”

Aslında BMW ve M GmbH şirketleri, M-Serisi'nin üstüne daha başka modifiyecilere gidilmesinin gereksiz olduğundan bahsediyorlar. "Gerekliyse, biz yaparız!" diyorlar...

ABD'de sadece 7300USD fark ile satın alınabilen BMW M5'e özel Competition paketi, 560 HP'lik 4.4 litrelik V8'in maksimum gücünü 575 beygir gücüne çıkarıyor.
Ayrıca stabilizatör barların, amortisörler ve suspansiyonun yeniden ayarlanmış olması ile 10 mm alçaltılmış sürüş yüksekliği, sadece o ekstra 15 HP için!..
601M ve 343M şekillerine sahip 20 inçlik M alaşım jantların üzerindeki performans lastikleri, siyah krom çıkışlara sahip sportif egzost sisteminin de bu Competition paketinin içinde... Motorun gürlemesini herkese duyurmaya yarayan bu sistem ve DSC sisteminin daha farklı hatta biraz geç çalışmasını sağlayan M Dynamic modu da bu paketin içindeyken, dokunmatik yüzeyi olan iDrive kontrolörü ve adaptif LED farların paketin dışında yine başka bir ekstra olmasına ise şaşırıyoruz...

Convertible ve Gran Coupe M6'lar için de geçerli olan bu özel paket, özellikle M6 Coupe ve M5 sedanda en sert karakterini gösterirken, 7 ileri çift kavramalı şanzıman ve arka akstaki Active M Differential da bu sertliğe uygun olarak paketin alt detayları olmuşlar. Karbon seramik frenler, yeni tip hidrolik kremayer dişli direksiyon sistemindeki M'lere özel Servotronic fonksiyonu, arka stoplardaki farklı duran bir LED ünitesi, değişik bir direksiyon simidi, iDrive etrafında ve aslında tüm kabin içindeki yeni krom dokular, metalik yeni renklerin yanında BMW Individual tarafından hazırlanan mat gövde boyaları, paketin değil aracın normal 2014 ayrıntıları...

0-100 km/h hızlanması 0.1 saniye ve 0-200 km/h hızlanması 0.2 saniye iyileştirilmiş olan M6 Coupe Competition paketinin, tüm bu ailenin en sert "genç"i olduğunun altını çizelim.

 

Etiketler: BMW M5 M6 competition hard sert M

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..