FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Çılgın OffRoader

09 Nisan 2015 01:10
Çılgın OffRoader
Tweet It! Facebook

“AMG'nin 6x6 G63 Pick-Up'ı, önceleri şaka zannedilmişti... Fakat, sonra öyle bir talep gördü ki, artık neredeyse seri üretime girecek!..”

Herkes OffRoad aracı yapıyor… 

Bazılarını ise, efsane markalar…

Mercedes ve AMG ünlü G-Klasse’lerinin üzerine daha ne yapabiliriz demişler ve dünyanın ilk sivil 6x6 aracını üretmişler…

6 çekerli bu G-Klasse’ye de 544 beygir gücünde bir V8 BiTurbo motor koymuşlar…

Özel şasisi ve 5 ayrı diferansiyel kilidi ile G63 AMG 6x6, artık geçilemeyecek bir arazi kalmadığının iddiasında!..

AMG’nin özel kabin içi donanımı da alttaki müthiş arazi kabiliyetine eklenmiş…

Böylece en zorlu hatta imkansız şartlarda bile konforla yolculuk yapılabilecek…

En dik açılar, en kötü zeminler, artık sorun değil!..

Tüm topoğrafik ve meteorolojik engelleri aşabilecek olarak geliştirilmiş olan bu 6 çekerli Mercedes, sarp kayalıklarda bile dağ keçileri gibi gezinmenizi sağlayacak…

Diğer yanda G 63 AMG 6×6 ile en yüksek kumulların üzerine çıkmak, kum kanallarına takılmadan geçmek, OffRoad'çu herkesin rüyası değil mi?..

Sarsılmayan direksiyonel stabilitesiyle sert akıntılı nehirde ilerlemeyi  bile çocuk oyuncağı yalan bu yıldızlı 6 çekerli, 1 metrelik su geçiş kabiliyetiyle de tam bir rüya arazicisi!..

Bu arada unutmadan belirtelim; bu 6x6, o kadar popüler oldu ki, artık Brabus tarafından bile hazırlanmaya başlandı...

Etiketler: 6x6 AMG Mercedes-AMG Mercedes-Benz G-Klasse G63 OffRoader OffRoad G 63 BiTurbo V8 Deutsch Alman Daimler Pick-Up

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Küçük Volkswagen T-Roc

Küçük VW SUV'u T-Roc naklen dünya prömiyeri gerçekleştiriyor!

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..