FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Çılgın OffRoader

09 Nisan 2015 01:10
Çılgın OffRoader
Tweet It! Facebook

“AMG'nin 6x6 G63 Pick-Up'ı, önceleri şaka zannedilmişti... Fakat, sonra öyle bir talep gördü ki, artık neredeyse seri üretime girecek!..”

Herkes OffRoad aracı yapıyor… 

Bazılarını ise, efsane markalar…

Mercedes ve AMG ünlü G-Klasse’lerinin üzerine daha ne yapabiliriz demişler ve dünyanın ilk sivil 6x6 aracını üretmişler…

6 çekerli bu G-Klasse’ye de 544 beygir gücünde bir V8 BiTurbo motor koymuşlar…

Özel şasisi ve 5 ayrı diferansiyel kilidi ile G63 AMG 6x6, artık geçilemeyecek bir arazi kalmadığının iddiasında!..

AMG’nin özel kabin içi donanımı da alttaki müthiş arazi kabiliyetine eklenmiş…

Böylece en zorlu hatta imkansız şartlarda bile konforla yolculuk yapılabilecek…

En dik açılar, en kötü zeminler, artık sorun değil!..

Tüm topoğrafik ve meteorolojik engelleri aşabilecek olarak geliştirilmiş olan bu 6 çekerli Mercedes, sarp kayalıklarda bile dağ keçileri gibi gezinmenizi sağlayacak…

Diğer yanda G 63 AMG 6×6 ile en yüksek kumulların üzerine çıkmak, kum kanallarına takılmadan geçmek, OffRoad'çu herkesin rüyası değil mi?..

Sarsılmayan direksiyonel stabilitesiyle sert akıntılı nehirde ilerlemeyi  bile çocuk oyuncağı yalan bu yıldızlı 6 çekerli, 1 metrelik su geçiş kabiliyetiyle de tam bir rüya arazicisi!..

Bu arada unutmadan belirtelim; bu 6x6, o kadar popüler oldu ki, artık Brabus tarafından bile hazırlanmaya başlandı...

Etiketler: 6x6 AMG Mercedes-AMG Mercedes-Benz G-Klasse G63 OffRoader OffRoad G 63 BiTurbo V8 Deutsch Alman Daimler Pick-Up

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..