FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Dev Audi Coupe'si

19 Kasım 2014 14:05
Dev Audi Coupe'si
Tweet It! Facebook

“Audi, Mercedes-Benz S-Klasse Coupe'nin karşısına A9 Coupe'yi çıkarıyor!.. 605 HP'lik konseptin ismi ise, Prologue!..”

Volkswagen tasarım şefliğinden Audi baştasarımcılığına atanan Marc Lichte'nin ilk "iş"i A9 Prologue Coupe oldu ve Los Angeles Auto Show'a yetiştirildi!..

Audi'nın patronu Dr. Ulrich Hackenberg'e göre ise bu Prologue konsepti, markanın gelecek tasarım çizgisini gösteriyor...

Marc Lichte'nin Audi markasını nasıl değiştireceğine dair ilk örnek olan Prologue, Audi'nin tarihindeki en başarılı modellerin DNA'sının günümüz trendlerine göre yorumlanmış...

Böylece, uzun süredir devam ettirilen "sade" ve "ciddi" duruşundan kurtulacağına artık emin olacağımız, heyecan verici çizgiler ile Audi markasının yeniden göz kamaştıracağına şimdiden sevinmeye başlıyoruz...

Prologue, bir lüks sportif Coupe olarak, 5.1 m uzunlukta, 1950 mm genişlikte, 1390 mm yükseklikte ve 2940 mm dingil mesafesinde bur büyüklük gösteriyor... Böylece doğrudan Mercedes-Benz S-Klasse Coupe ile rakip olaübilecek olan bu modelin yepyeni A9 serisinin de nasıl görüneceği hakkında fikir verdiğini kabul ediyoruz...


Sportif görünüm, hafif gövde ve elbette quattro dört çeker sisteminin yepyeni bir seviyesini temsil eden Prologue, Marc Lichte'ye göre tekerlekler üzerindeki en lüks otomobil!..

Konseptin üzerindeki 605 HP ve 750 Nm'lik 4.0 litre TwinTurbo V8 motorla, 0-100 km/h hızlanmasını dört çekerli tekniğiyle 3.7 saniyede gerçekleştireceği tahmin edilen 1980 kg ağırlığındaki Prologue kavram otomobilinin 8.6 lt/100km tüketim değeri ve 199 gr/km CO2 emisyonu da, böyle bir süper otomobil için dikkat çekiyor!..

Ayrıca dinamik dört teker yönlendirme sisteminin arka tekerlekleri 5 dereceye kadar açılandırabilmesiyle ön ve arka suspansiyondaki yepyeni 5 kollu geometri de, Prologue'un Audi markasına kazandıracağı yeniliklerden...

Etiketler: Audi A9 Coupe lüks luxury big Prologue Los Angeles

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..