FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Duster Pikap

25 Haziran 2015 00:01
Duster Pikap
Tweet It! Facebook

“Oroch, konsept haliyle aynı şekilde üretime girdi! Dacia'nın ekonomi mantığıyla şimdi Pick-Up kullanışlılığı da birleşiyor!”

Duster Oroch, olarak adlandırılan konsept modeli, geçtiğimiz aylarda görmüş ve üzerinde çok konuşmuştuk...
Duster ve Renault logolu olarak, böyle bir araç, Pick-Up pazarlarındaki dengeleri de değiştirebilir, demiştik...

Çizgileri C sütununa kadar bildiğimiz Duster'dan farksız olan, Oroch, C sütununun ardında tümüyle bir Pick-Up!..

Brezilya ve Arjantin pazarlarıyla birlikte tüm dünyada yollara çıkacak olan bu kompakt Pick-Up'ın üretim şeklinde, konseptindeki gibi panoramik sunroof, arka pencere için ilginç bir gölgelik ve çerçevesiz kapılar yok...

İç mekanında da Duster'la aynı olan Oroch'un konseptindeki gibi yeni tasarım direksiyon, yeni gösterge paneli, TFT ekranlı navigasyon sisteminin kullanıldığı orta konsol, kapı içi panelleri oldukça şık görünüyor.

Dacia Duster temelli Oroch ile Renault, küreselleşme stratejisinin yeni bir kilometre taşı olarak pick-up pazarındaki büyümeyi hedefliyor. 
Renault Duster Oroch C platformunda türetilmiş piyasadaki ilk pick up.
1.6 ve 2.0 litrelik, 4 silindirli motorların görev alacağı Renault Duster Oroch, 7 inç’lik dokunmatik ekranlı Media NAV Evolution bilgi/eğlence sistemi ile GPS navigasyon , USB portu ve aux girişi ile müzik çalma, medya , telefon ve Bluetooth, dış sıcaklık göstergesi vb. özellikler sunuyor.

Tüm bunların yanında arka açık kasasının geriye doğru genişletilebilmesi ise, Pick-Up dünyasında yeni iyi bir fikir olarak da beğeniyle kabul edilecek...

İlk Sport Utility Pick-Up, SUP, olarak sunuyan Oroch, Renault Nissan ittifakına yeni bir ürün kozu kazandırıyor ve bulunmadığı bir ticari araç segmentinde kendini göstermeye çalışıyor...

Etiketler: Renault Dacia Duster Oroch pikap Pickup Pick-Up latin SUP Sport utility ticari Nissan kamyonet

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Küçük Volkswagen T-Roc

Küçük VW SUV'u T-Roc naklen dünya prömiyeri gerçekleştiriyor!

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..