FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

En Sert Ferrari'ler

06 Ağustos 2013 16:49
En Sert Ferrari'ler
Tweet It! Facebook

“Koşu ayakkabılarını her yerde bulabilirsiniz... Fakat, olimpiyat koşucularının ayakkabiları özel olarak üretilir... Ferrari P4/5 and P4/5 Competizione de, sadece yarışmak için üretilmiş iki benzersiz İtalyan Aygırı!..”

Ferrari P4/5 and P4/5 Competizione, benzerleri olmayan iki belalı yarışçı!..

24 saatlik Nürburgring yarışlarını tamamlayarak ve bir de FIA Dünya Şampiyonası kazanarak, yuvasına geri dönen P4/5C, "ablası" Ferrari P4/5 ilk kez yan yana geldi!..

Birbirlerine çok benzeseler de, P4/5 Enzo zemininde, Competizione de F430 Scuderia şasisi üzerinde hazırlanmış, aslında iki farklı araç!... Amerikalı yarış takımı sahibi ve otomobil koleksiyoncusu James Glickenhaus'a ait olan bu iki P4/5'ten sadece birinin normal yollara çıkma izni bulunuyor...

Pininfarina tasarımı "road-legal' P4/5, Enzo'nun V12 6.0 lt motorunun hafifçe modifiye edilmiş şekline sahip... Sadece pistlerde kullanılmasına müsaade edilen P4/5 Competizione ise, Ferrari F430 GT2'lerdeki 5.4 lt'lik V8 ile donanmış. 

2015 yılı için Scuderia Cameron Glickenhaus (SCG) olarak P33 isminde yepyeni bir yarışçı model daha hazırlatmaya başlamış. Elindeki P4/5'ler gibi yine benzersiz bir "tek üretim" olacak olan P33, P4/5'lerine göre daha hafif hatta sadece 725 kg ağırlığında yapılması planlanıyormuş. Diğer yanda yeni nesil bir V6 Twin-Turbo motorla 500 HP gibi bir iddiadan da bahsediliyor...

Unutmadan not almanızı rica edelim; P33, 2015 yılının Mart ayının başındaki Cenevre Otomobil Fuarı'nda sahneye çıkacak!.. Tüm Lamborghini, Pagani, Koenigsegg, McLaren gibi SuperSport ve HyperCar üreticilerinin "one-off" "custom" gösterişlerinin karşısına!..

Etiketler: Ferrari SCG Scuderia Cameron Glickenhaus P33 P4/5 GT2 Enzo HyperCar SuperSport süper super competizione competition yarış

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Küçük Volkswagen T-Roc

Küçük VW SUV'u T-Roc naklen dünya prömiyeri gerçekleştiriyor!

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.