FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

En Sert Ferrari'ler

06 Ağustos 2013 16:49
En Sert Ferrari'ler
Tweet It! Facebook

“Koşu ayakkabılarını her yerde bulabilirsiniz... Fakat, olimpiyat koşucularının ayakkabiları özel olarak üretilir... Ferrari P4/5 and P4/5 Competizione de, sadece yarışmak için üretilmiş iki benzersiz İtalyan Aygırı!..”

Ferrari P4/5 and P4/5 Competizione, benzerleri olmayan iki belalı yarışçı!..

24 saatlik Nürburgring yarışlarını tamamlayarak ve bir de FIA Dünya Şampiyonası kazanarak, yuvasına geri dönen P4/5C, "ablası" Ferrari P4/5 ilk kez yan yana geldi!..

Birbirlerine çok benzeseler de, P4/5 Enzo zemininde, Competizione de F430 Scuderia şasisi üzerinde hazırlanmış, aslında iki farklı araç!... Amerikalı yarış takımı sahibi ve otomobil koleksiyoncusu James Glickenhaus'a ait olan bu iki P4/5'ten sadece birinin normal yollara çıkma izni bulunuyor...

Pininfarina tasarımı "road-legal' P4/5, Enzo'nun V12 6.0 lt motorunun hafifçe modifiye edilmiş şekline sahip... Sadece pistlerde kullanılmasına müsaade edilen P4/5 Competizione ise, Ferrari F430 GT2'lerdeki 5.4 lt'lik V8 ile donanmış. 

2015 yılı için Scuderia Cameron Glickenhaus (SCG) olarak P33 isminde yepyeni bir yarışçı model daha hazırlatmaya başlamış. Elindeki P4/5'ler gibi yine benzersiz bir "tek üretim" olacak olan P33, P4/5'lerine göre daha hafif hatta sadece 725 kg ağırlığında yapılması planlanıyormuş. Diğer yanda yeni nesil bir V6 Twin-Turbo motorla 500 HP gibi bir iddiadan da bahsediliyor...

Unutmadan not almanızı rica edelim; P33, 2015 yılının Mart ayının başındaki Cenevre Otomobil Fuarı'nda sahneye çıkacak!.. Tüm Lamborghini, Pagani, Koenigsegg, McLaren gibi SuperSport ve HyperCar üreticilerinin "one-off" "custom" gösterişlerinin karşısına!..

Etiketler: Ferrari SCG Scuderia Cameron Glickenhaus P33 P4/5 GT2 Enzo HyperCar SuperSport süper super competizione competition yarış

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..