FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

İkinci R8’in Plus’ı

02 Mart 2015 17:19
İkinci R8’in Plus’ı
Tweet It! Facebook

“Yeni R8, e-tron ve normal 540 HP'lik V10’unun yanında 610 HP’lik V10 Plus’ıyla da geldi!..”

Cenevre Otomobil Fuarı’nda merakla beklenen yeniliklerden biri de ikinci nesil Audi R8!..

Üstelik Plus kodlu modifiyeli V10 motorunu ilk günden gösteren yeni R8, bildiğimiz spor otomobil markaları için yeniden stres kaynağı olacağa benziyor…

5.2 litrelik atmosferik FSI V10 motorunun bu yükseltilmiş halinde 610 beygir gücü ve 560 Nm’lik maksimum torku sunması bile İtalyan “aygır” ve “boğa”larını endişelendiriyor!..

1.454 kg ağırlığını 100 km/h hıza 3.2 saniyede taşıyan ve 12.3 inçlik dijital göstergesinde maksimum hızına 330 km/h’ye kadar yükselten bu ekstra R8, Audi’nin SuperCar klasmanında “adet yapan” yegane marka olarak ünvanını korumaya devam ettireceğini garantiliyor, gibi…

Bu videoda izlediğiniz Plus şeklindeki karbon fiber ekstralar ve ek aerodinamik ayrıntılar, yeni R8’in standart şeklini şimdiden mütevazı kılıyor…

Standart 20 inç jantlar ve sabit arka kanat ise gerçekten çok gösterişli!..

Bu arada Audi R8’lerin V10, V10 Plus ve e-tron olarak, “üç silahşörler” olarak aynı anda yollara çıkacağını da hatırlatalım…

Etiketler: Audi R8 V10 Plus Genf Geneva Geneve Alman

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..