FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

İlk Renault Pick-Up

03 Eylül 2015 20:31
İlk Renault Pick-Up
Tweet It! Facebook

“Alaskan ismiyle Nissan Pick-Up'larının zemini üzerine modern Renault tasarımı geldi ve Alaskan kohsept ismiyle ilk Renault pikabı ortaya çıktı!..”

Renault Nissan ittifak ağacından çeşit çeşit meyveler çıkmaya devam ediyor... 

Dacia ve Renault logolu olacak Duster Oroch pikabının ardından Renault, şimdi sadece kendi logosunu taşıyacak ve tüm dünyaya satılacak pikabının ön şekli Alaskan Konsepti'ni tanıttı.

2016 yılında yollara çıkacak olan yeni Renault PickUp, hem iş hem de eğlencenin yanı sıra günlük kullanım için de kullanım pratikliği sunacak...

Devasa 21 inçlik jantlar ile gösterilen Renault Alaskan konsepti, LED farları ve gösterişli tasarımıyla göz alıyor...

Nissan Navara ile aynı teknik alt yapıda olmasına rağmen, yeni Navara'dan daha düşük fiyat etiketine sahip olması beklenen Renault Alaskan, özellikle 4 silindirli turbo dizel motor seçeneklerine sahip olacak.

Kamp malzemeleri, dağ bisikleti, sörf tahtaları gibi hobi eşyalarının sığdırılabildiği özel tasarım bir "sırt çantası"na da sahip... 

1 ton yük kapasitesine sahip olarak üretilecek olan Alaskan, eğer konsepti kadar güzel seri üretim şekli olursa, bilinen tüm klasik pikapları sollamaya da çıkabilir!..

Bu arada Mercedes-Benz'in yeni Pick-Up projesiyle bu Alaskan'ın benzerliği de kafa karıştırıyor!..

Etiketler: Renault Pick-Up Alaskan konsept concept Nissan 1-tonne 1 ton LCV pickup pikap

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..