FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

İlk Renault Pick-Up

03 Eylül 2015 20:31
İlk Renault Pick-Up
Tweet It! Facebook

“Alaskan ismiyle Nissan Pick-Up'larının zemini üzerine modern Renault tasarımı geldi ve Alaskan kohsept ismiyle ilk Renault pikabı ortaya çıktı!..”

Renault Nissan ittifak ağacından çeşit çeşit meyveler çıkmaya devam ediyor... 

Dacia ve Renault logolu olacak Duster Oroch pikabının ardından Renault, şimdi sadece kendi logosunu taşıyacak ve tüm dünyaya satılacak pikabının ön şekli Alaskan Konsepti'ni tanıttı.

2016 yılında yollara çıkacak olan yeni Renault PickUp, hem iş hem de eğlencenin yanı sıra günlük kullanım için de kullanım pratikliği sunacak...

Devasa 21 inçlik jantlar ile gösterilen Renault Alaskan konsepti, LED farları ve gösterişli tasarımıyla göz alıyor...

Nissan Navara ile aynı teknik alt yapıda olmasına rağmen, yeni Navara'dan daha düşük fiyat etiketine sahip olması beklenen Renault Alaskan, özellikle 4 silindirli turbo dizel motor seçeneklerine sahip olacak.

Kamp malzemeleri, dağ bisikleti, sörf tahtaları gibi hobi eşyalarının sığdırılabildiği özel tasarım bir "sırt çantası"na da sahip... 

1 ton yük kapasitesine sahip olarak üretilecek olan Alaskan, eğer konsepti kadar güzel seri üretim şekli olursa, bilinen tüm klasik pikapları sollamaya da çıkabilir!..

Bu arada Mercedes-Benz'in yeni Pick-Up projesiyle bu Alaskan'ın benzerliği de kafa karıştırıyor!..

Etiketler: Renault Pick-Up Alaskan konsept concept Nissan 1-tonne 1 ton LCV pickup pikap

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..