FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Jaguar SUV geri sayımda!

01 Haziran 2015 23:47
Jaguar SUV geri sayımda!
Tweet It! Facebook

“Gösterişli C-X17 konsepti sadeleştirilemiyor!.. Gerçek şekli F-Pace ismiyle ve belki konsept halinden bile daha gösterişli olarak yollara çıkmaya hazırlanıyor!..”

Dinamik Jaguar'ların son üyesi olan yeni "Performance Crossover" modeli Jaguar F-Pace de, yollara çıkmaya hazırlanıyor!..

Jaguar’ın bu ilk SUV modeli, heyecan verici performansı sezgisel teknoloji ve sınıfının lideri kullanım özellikleri ile bir araya getiren tam anlamıyla kullanışlı bir spor otomobil. Jaguar F-Pace, 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan C-X17 konsepti temel alınarak tasarlandı. 

Jaguar’ın İleri Alüminyum Mimarisi ile desteklenen F-Pace, türünün ilk örneği ve CrossOver segmentini yeniden tanımlıyor. 

Tasarım Direktörü Ian Callum konuyla ilgili şunları söylüyor: “C-X17 konsept otomobil için o kadar olumlu tepki aldık ki bunu hayata geçirmek şart oldu. F-TYPE modelinden esinlenen Jaguar F-Pace stil, performans ve kullanışlılık arasında kurulan mükemmel bir dengeyi temsil ediyor. Otomobil, Jaguar spor otomobillerinden ilham alan dış tasarımın, son derece kullanışlı ve ferah iç tasarımla estetik şekilde birleşimini sunuyor. F-Pace modeli, ailelere yönelik spor otomobil modelimizi oluşturuyor”.

Bu heyecan verici “Performance Crossover” modeli hızlı tepki veren kullanımının yanı sıra sezgisel dört çekerli sürüş ve Jaguar’ın All Surface Progress Control teknolojisiyle sürücüye de daha fazla güven veriyor.

C-X17 Concept, Jaguar'ın ilk spor crossover konsept otomobil fikriydi… 

Jaguar'ın vazgeçilmez çarpıcı tasarımıyla akıllı performansı birleştirirken aynı zamanda sürüş pozisyonu ve esneklik anlamında bir crossover'ın faydalarını da beraberinde getiriyor. Bu otomobil, Jaguar'ın tamamen yeni akıllı alüminyum yapısı ile birlikte, sınıfının en yüksek kalite, sağlamlık ve güvenirlik özelliklerini sergiliyor…

C-X17 Concept'in gelişmiş, alüminyum yapılı modüler mimarisi, Jaguar'ın benzersiz karakterinden, tasarımından, dinamiklerinden, performansından ve lüks duygusundan hiçbir ödün vermeksizin, birçok modelde üstün esneklik sağlıyor.

C-X17, Caesium Blue, Liquid Aluminium ve Liquid Gold olmak üzere üç göz alıcı renkle sunulacak.

Muhteşem Liquid Aluminium rengi dış tasarımı ile ilk olarak iki yıl önce Frankfurt'ta ve sonrasında Dubai'de ve Los Angeles'ta sergilenen C-X17 Concept'in ultra lüks Liquid Gold rengi versiyonu, Çin'de ilk defa görücüye çıkmıştı.

C-X17, başından beri stil sahibi, sportif ve heyecan verici olacak şekilde tasarlanmış. Kalabalığın içinde göze çarpması, bir yandan da zamanın ötesinden gelen Jaguar'a özgü incelikleri koruması hedeflenmiş.

Jaguar Tasarım Direktörü Ian Callum yepyeni modeli için sözlerine devam ediyor: "C-X17 modelini bambaşka prensipler kullanarak tamamen baştan yarattık ve bu esnada Jaguar'ı Jaguar yapan şeyleri, yani heyecan verici oranlar, belirgin hatlar ve şekiller arasındaki dengeyi de unutmadık. İddialı ve güçlü, buna rağmen duyulara hitap etmeyi de başaran C-X17, en cesur ve belirgin haliyle bir Jaguar."

C-X17 Concept'in kabini, gerçek bir lüks ve zarafet hissi oluşturmak amacıyla, yenilikçi interaktif teknolojileri, geleneksel yüksek kalite malzemelerin İngiliz işçiliğiyle yorumlanmış hali ile bir araya getiriyor. Çekici tasarımı ve iç mekanın genel kullanışlılığı ve çok yönlülüğü, özellikle geniş bagaj alanı sayesinde hem iyi bir aile otomobili olurken, hem de sürücü için heyecan verici kalmasını sağlıyor.

Etiketler: Jaguar SUV CrossOver British Callum F-Pace C-X17 spor Sport sportive performance Borusan

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..