FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Jaguar SUV geri sayımda!

01 Haziran 2015 23:47
Jaguar SUV geri sayımda!
Tweet It! Facebook

“Gösterişli C-X17 konsepti sadeleştirilemiyor!.. Gerçek şekli F-Pace ismiyle ve belki konsept halinden bile daha gösterişli olarak yollara çıkmaya hazırlanıyor!..”

Dinamik Jaguar'ların son üyesi olan yeni "Performance Crossover" modeli Jaguar F-Pace de, yollara çıkmaya hazırlanıyor!..

Jaguar’ın bu ilk SUV modeli, heyecan verici performansı sezgisel teknoloji ve sınıfının lideri kullanım özellikleri ile bir araya getiren tam anlamıyla kullanışlı bir spor otomobil. Jaguar F-Pace, 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan C-X17 konsepti temel alınarak tasarlandı. 

Jaguar’ın İleri Alüminyum Mimarisi ile desteklenen F-Pace, türünün ilk örneği ve CrossOver segmentini yeniden tanımlıyor. 

Tasarım Direktörü Ian Callum konuyla ilgili şunları söylüyor: “C-X17 konsept otomobil için o kadar olumlu tepki aldık ki bunu hayata geçirmek şart oldu. F-TYPE modelinden esinlenen Jaguar F-Pace stil, performans ve kullanışlılık arasında kurulan mükemmel bir dengeyi temsil ediyor. Otomobil, Jaguar spor otomobillerinden ilham alan dış tasarımın, son derece kullanışlı ve ferah iç tasarımla estetik şekilde birleşimini sunuyor. F-Pace modeli, ailelere yönelik spor otomobil modelimizi oluşturuyor”.

Bu heyecan verici “Performance Crossover” modeli hızlı tepki veren kullanımının yanı sıra sezgisel dört çekerli sürüş ve Jaguar’ın All Surface Progress Control teknolojisiyle sürücüye de daha fazla güven veriyor.

C-X17 Concept, Jaguar'ın ilk spor crossover konsept otomobil fikriydi… 

Jaguar'ın vazgeçilmez çarpıcı tasarımıyla akıllı performansı birleştirirken aynı zamanda sürüş pozisyonu ve esneklik anlamında bir crossover'ın faydalarını da beraberinde getiriyor. Bu otomobil, Jaguar'ın tamamen yeni akıllı alüminyum yapısı ile birlikte, sınıfının en yüksek kalite, sağlamlık ve güvenirlik özelliklerini sergiliyor…

C-X17 Concept'in gelişmiş, alüminyum yapılı modüler mimarisi, Jaguar'ın benzersiz karakterinden, tasarımından, dinamiklerinden, performansından ve lüks duygusundan hiçbir ödün vermeksizin, birçok modelde üstün esneklik sağlıyor.

C-X17, Caesium Blue, Liquid Aluminium ve Liquid Gold olmak üzere üç göz alıcı renkle sunulacak.

Muhteşem Liquid Aluminium rengi dış tasarımı ile ilk olarak iki yıl önce Frankfurt'ta ve sonrasında Dubai'de ve Los Angeles'ta sergilenen C-X17 Concept'in ultra lüks Liquid Gold rengi versiyonu, Çin'de ilk defa görücüye çıkmıştı.

C-X17, başından beri stil sahibi, sportif ve heyecan verici olacak şekilde tasarlanmış. Kalabalığın içinde göze çarpması, bir yandan da zamanın ötesinden gelen Jaguar'a özgü incelikleri koruması hedeflenmiş.

Jaguar Tasarım Direktörü Ian Callum yepyeni modeli için sözlerine devam ediyor: "C-X17 modelini bambaşka prensipler kullanarak tamamen baştan yarattık ve bu esnada Jaguar'ı Jaguar yapan şeyleri, yani heyecan verici oranlar, belirgin hatlar ve şekiller arasındaki dengeyi de unutmadık. İddialı ve güçlü, buna rağmen duyulara hitap etmeyi de başaran C-X17, en cesur ve belirgin haliyle bir Jaguar."

C-X17 Concept'in kabini, gerçek bir lüks ve zarafet hissi oluşturmak amacıyla, yenilikçi interaktif teknolojileri, geleneksel yüksek kalite malzemelerin İngiliz işçiliğiyle yorumlanmış hali ile bir araya getiriyor. Çekici tasarımı ve iç mekanın genel kullanışlılığı ve çok yönlülüğü, özellikle geniş bagaj alanı sayesinde hem iyi bir aile otomobili olurken, hem de sürücü için heyecan verici kalmasını sağlıyor.

Etiketler: Jaguar SUV CrossOver British Callum F-Pace C-X17 spor Sport sportive performance Borusan

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Küçük Volkswagen T-Roc

Küçük VW SUV'u T-Roc naklen dünya prömiyeri gerçekleştiriyor!

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.