FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Jaguar SUV geri sayımda!

01 Haziran 2015 23:47
Jaguar SUV geri sayımda!
Tweet It! Facebook

“Gösterişli C-X17 konsepti sadeleştirilemiyor!.. Gerçek şekli F-Pace ismiyle ve belki konsept halinden bile daha gösterişli olarak yollara çıkmaya hazırlanıyor!..”

Dinamik Jaguar'ların son üyesi olan yeni "Performance Crossover" modeli Jaguar F-Pace de, yollara çıkmaya hazırlanıyor!..

Jaguar’ın bu ilk SUV modeli, heyecan verici performansı sezgisel teknoloji ve sınıfının lideri kullanım özellikleri ile bir araya getiren tam anlamıyla kullanışlı bir spor otomobil. Jaguar F-Pace, 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan C-X17 konsepti temel alınarak tasarlandı. 

Jaguar’ın İleri Alüminyum Mimarisi ile desteklenen F-Pace, türünün ilk örneği ve CrossOver segmentini yeniden tanımlıyor. 

Tasarım Direktörü Ian Callum konuyla ilgili şunları söylüyor: “C-X17 konsept otomobil için o kadar olumlu tepki aldık ki bunu hayata geçirmek şart oldu. F-TYPE modelinden esinlenen Jaguar F-Pace stil, performans ve kullanışlılık arasında kurulan mükemmel bir dengeyi temsil ediyor. Otomobil, Jaguar spor otomobillerinden ilham alan dış tasarımın, son derece kullanışlı ve ferah iç tasarımla estetik şekilde birleşimini sunuyor. F-Pace modeli, ailelere yönelik spor otomobil modelimizi oluşturuyor”.

Bu heyecan verici “Performance Crossover” modeli hızlı tepki veren kullanımının yanı sıra sezgisel dört çekerli sürüş ve Jaguar’ın All Surface Progress Control teknolojisiyle sürücüye de daha fazla güven veriyor.

C-X17 Concept, Jaguar'ın ilk spor crossover konsept otomobil fikriydi… 

Jaguar'ın vazgeçilmez çarpıcı tasarımıyla akıllı performansı birleştirirken aynı zamanda sürüş pozisyonu ve esneklik anlamında bir crossover'ın faydalarını da beraberinde getiriyor. Bu otomobil, Jaguar'ın tamamen yeni akıllı alüminyum yapısı ile birlikte, sınıfının en yüksek kalite, sağlamlık ve güvenirlik özelliklerini sergiliyor…

C-X17 Concept'in gelişmiş, alüminyum yapılı modüler mimarisi, Jaguar'ın benzersiz karakterinden, tasarımından, dinamiklerinden, performansından ve lüks duygusundan hiçbir ödün vermeksizin, birçok modelde üstün esneklik sağlıyor.

C-X17, Caesium Blue, Liquid Aluminium ve Liquid Gold olmak üzere üç göz alıcı renkle sunulacak.

Muhteşem Liquid Aluminium rengi dış tasarımı ile ilk olarak iki yıl önce Frankfurt'ta ve sonrasında Dubai'de ve Los Angeles'ta sergilenen C-X17 Concept'in ultra lüks Liquid Gold rengi versiyonu, Çin'de ilk defa görücüye çıkmıştı.

C-X17, başından beri stil sahibi, sportif ve heyecan verici olacak şekilde tasarlanmış. Kalabalığın içinde göze çarpması, bir yandan da zamanın ötesinden gelen Jaguar'a özgü incelikleri koruması hedeflenmiş.

Jaguar Tasarım Direktörü Ian Callum yepyeni modeli için sözlerine devam ediyor: "C-X17 modelini bambaşka prensipler kullanarak tamamen baştan yarattık ve bu esnada Jaguar'ı Jaguar yapan şeyleri, yani heyecan verici oranlar, belirgin hatlar ve şekiller arasındaki dengeyi de unutmadık. İddialı ve güçlü, buna rağmen duyulara hitap etmeyi de başaran C-X17, en cesur ve belirgin haliyle bir Jaguar."

C-X17 Concept'in kabini, gerçek bir lüks ve zarafet hissi oluşturmak amacıyla, yenilikçi interaktif teknolojileri, geleneksel yüksek kalite malzemelerin İngiliz işçiliğiyle yorumlanmış hali ile bir araya getiriyor. Çekici tasarımı ve iç mekanın genel kullanışlılığı ve çok yönlülüğü, özellikle geniş bagaj alanı sayesinde hem iyi bir aile otomobili olurken, hem de sürücü için heyecan verici kalmasını sağlıyor.

Etiketler: Jaguar SUV CrossOver British Callum F-Pace C-X17 spor Sport sportive performance Borusan

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..