FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Kara Şövalye

17 Eylül 2014 02:47
Kara Şövalye
Tweet It! Facebook

“Vanquish Carbon Edition, "Black Is Back" sloganıyla eski Aston Martin'lerin heyecanını yeniden başlatıyor! Üstelik hem beyaz bir Coupé, hem de kapkara bir Volante olarak!..”

Önce DBS, DB9 ve Vantage'ın geçtiğimiz aylarda ise N430'un monokrom Carbon Edition'larını görmüştük... Şimdi ise Vanquish olarak, bu ekstrem Aston Martin'ler, karşımıza çıkıyor. 
Vanquish Carbon Edition, "Black Is Back" sloganıyla eski Aston Martin heyecanını başlatıyor... Üstelik hem beyaz, hem kapkara, hem bir Coupé, hem de bir Volante olarak!.. Carbon Black ve Carbon White olarak seçilebilecek olan bu en çılgın Aston Martin'ler, neredeyse tüm detaylarına kadar karbon fiberden imal edilmişler... Ön alt spoylerden arkadaki difüzöre, aynalardan yan panellere kadar en küçük ayrıntılarda bile karbon fiber dokuyu gösteriyorlar... Hatta siyah tonun korunması için farlardan, sislere kadar tüm far camları bile karartılmış... 10 kollu 20 inçlik jantlar ve egzost uçları bile siyahlaştırılmış... 
Siyah camların gerisindeki kabin içinde de, koltuklardan konsola ve kapı içlerine kadar her yer simsiyah!.. Sadece orta konsoldaki karbon fiber dokunun yanında deri döşemede kontrast için beyaz dikiş görünüyor...

Bu kadar "karanlık" olmak, gizemi ortaya çıkarıyor mu, bilemiyoruz, fakat oluşturulmuş genel havanın lüks ve sportif olduğunu teyit edebiliriz...
Bu "kara"lığın yanında Vanquish Carbon Edition'ın en önemli yeniliği mekanikte ve yepyeni şanzımanda... Eskimeye yüz tutan BVAS6'nın yerini alan elektronik "shift-bywire" kontrollü arka aksın önündeki çift debriyajlı yepyeni 8 ileri Touchtronic III robotize vites kutusu, sürüş keyfini ve performansı zirveye çıkarma iddiasında!..
576 beygir gücüne ulaştırılmış olan 5.935 cc'lik V12 motorunun 630 Nm'lik maksimum torku, bu "kara şövalye"yi 324 km/h'lik maksimum hıza tırmandırıyor!.. 0-100 km/h akselerasyon ise 3.8 saniyeye kısalıyor!.. "Üstsüz" Volante halinde bile, maksimum hız 317 km/h ve 0-100 km/h 4.0 saniye!..
Önlerde 6 piston kaliperli 398, arkalarda 4 piston kaliperli ventile CCM fren diskleri, PTC pozitiv tork kontrol sistemi, üç kademeli DSC, üç kademeli sertlik ayağı sunan adaptif suspansiyon sistemi, önlerde 255/35 arkalarda 305/30 ZR20 yüksek perfomans lastikleri, "launch" kontrol sistemi ise Vanquish ve Aston Martin standartları...

Star Wars'taki Darth Vader veya Storm Trooper benzetmesi ise, sanıyoruz bu ak ve kara Carbon Edition Vanquish"ler için en iyi benzetme!.. Diğer yanda Aston Martin ve içinde görmeye alışkın olduğumuz siyah smokinli kullanıcıları için bu "Carbon black" en çok yakışan versiyon olacak!..
Anodize siyah hoparlör ısgaralarının gerisindeki Bang & Olufsen ses sitemine sahip Vanquish Carbon Edition, Ekim ayının başında Paris Mondial de l'Automobil fuarında ilk kez çıplak gözle görüldükten sonra Coupe şeklinde en az 260.000 ve "tavansız" Volante halinde en az 275.000 Euro'luk AB ülkeleri fiyatlarıyla aynı Ekim ayının sonunda yollara çıkmış olacak!..

Etiketler: Aston Martin Black Carbon Edition Vanquish back V12 Coupe Volante ak ve kara siyah beyaz White Paris Dark Knight kara şövalye carbon black

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..