FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Ken Block çölde!

01 Aralık 2015 18:49
Ken Block çölde!
Tweet It! Facebook

“Hoonigan Racing Division ralli pilotu Ken Block, bu sefer Utah çölünde, diğer tüm Gymkhana'lardan çok farklı olarak adeta bir kum fırtınası yaratıyor!..”

Otomobilleri sıkışık dur-kalk trafikte değil de, tüm motor ve suspansiyon performanslarının limitlerinin üzerinde kullanmak, elbette, "motoring" kavramının zirvesi!..

Kabiliyeti kadar şansı da zirvede olan Ken Block, şu ana kadar direksiyon ustalığını en keyifli Gymkhana videolarıyla bizlere göstermiş ve tüm dünyadan müthiş bir fanatik kitlesi oluşturmuştu...

Şimdi ise, önceki "gazlama ve yanlama"larından çok farklı olarak çöllerdeki kumların üzerine oynamaya gitmiş!..

Üstelik bir Ford Fiesta ile!.. Fakat, WRC'lerden bile daha yüksek modifiyeyle!.. H.F.H.V. (Hybrid Function Hoon Vehicle) adı verilmiş bu süper Fiesta'nın bu görüntüleri gerçekten, oralara cağırıyor!..

Utah Çölü'nün Capital Reef ve Goblin vadisi arasındaki 120 km'lik düzlüklerinde ve "dune" denilen kumulların üzerinde...

Ancak, şunu belirtelim, tüm Gymkhana'larda olduğu gibi lastik, motor ve egzost seslerinin coşkusu bu videoda yok!..

Biraz yavaş, ya da oldukça yavaş diyebileceğimiz bu görüntüler, yüksek nitelikli kameralarla "ağır çekim" keyfinde hazırlanmış... Ünlü fotoğrafçı Jim Mangan'ın yeni kitabı "Blast" için hazırladığı bu kısa film, Nowness tarafından paylaşıldı...

Pistlerdeki slow motion drift ve lastik yanmaları bu kısa çalışmada olmadığı için kanında benzin akan fanatikler, tatmin olmayabilir...

O sebeple de, CarsNews.TV ziyaretçileri için son Gymkhana'yı bir kez daha hatırlatmak isteriz: 
http://carsnews.tv/ken-block-ve-cilgin-mustang

Ya da 1978 model Mk2 RS bir Ford Escort ile biraz lastik yakmaya ne dersiniz?..

Bu de kesmezse; geçtiğimiz "Black Friday" için Ken Block'un takım arkadaşları Chris Forsberg ve Ryan Tuerck'in 1.000 beygirlik Nissan 370Z'lerle eski bir alışveriş merkezindeki kapışmaları, drift holiganlarını memnun edecektir!..

Blast isimli kitap ise, herkesin kütüphanesine şart!..

Etiketler: Nowness Jim Mangan film Ken Block Hoonigan DC Shoes FoS Fistival of Speed Goodwood Utah Ford Gymkhana Fiesta slow motion Blast Nissan 370Z Mk2 RS book drift

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Küçük Volkswagen T-Roc

Küçük VW SUV'u T-Roc naklen dünya prömiyeri gerçekleştiriyor!

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.