FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Ken Block çölde!

01 Aralık 2015 18:49
Ken Block çölde!
Tweet It! Facebook

“Hoonigan Racing Division ralli pilotu Ken Block, bu sefer Utah çölünde, diğer tüm Gymkhana'lardan çok farklı olarak adeta bir kum fırtınası yaratıyor!..”

Otomobilleri sıkışık dur-kalk trafikte değil de, tüm motor ve suspansiyon performanslarının limitlerinin üzerinde kullanmak, elbette, "motoring" kavramının zirvesi!..

Kabiliyeti kadar şansı da zirvede olan Ken Block, şu ana kadar direksiyon ustalığını en keyifli Gymkhana videolarıyla bizlere göstermiş ve tüm dünyadan müthiş bir fanatik kitlesi oluşturmuştu...

Şimdi ise, önceki "gazlama ve yanlama"larından çok farklı olarak çöllerdeki kumların üzerine oynamaya gitmiş!..

Üstelik bir Ford Fiesta ile!.. Fakat, WRC'lerden bile daha yüksek modifiyeyle!.. H.F.H.V. (Hybrid Function Hoon Vehicle) adı verilmiş bu süper Fiesta'nın bu görüntüleri gerçekten, oralara cağırıyor!..

Utah Çölü'nün Capital Reef ve Goblin vadisi arasındaki 120 km'lik düzlüklerinde ve "dune" denilen kumulların üzerinde...

Ancak, şunu belirtelim, tüm Gymkhana'larda olduğu gibi lastik, motor ve egzost seslerinin coşkusu bu videoda yok!..

Biraz yavaş, ya da oldukça yavaş diyebileceğimiz bu görüntüler, yüksek nitelikli kameralarla "ağır çekim" keyfinde hazırlanmış... Ünlü fotoğrafçı Jim Mangan'ın yeni kitabı "Blast" için hazırladığı bu kısa film, Nowness tarafından paylaşıldı...

Pistlerdeki slow motion drift ve lastik yanmaları bu kısa çalışmada olmadığı için kanında benzin akan fanatikler, tatmin olmayabilir...

O sebeple de, CarsNews.TV ziyaretçileri için son Gymkhana'yı bir kez daha hatırlatmak isteriz: 
http://carsnews.tv/ken-block-ve-cilgin-mustang

Ya da 1978 model Mk2 RS bir Ford Escort ile biraz lastik yakmaya ne dersiniz?..

Bu de kesmezse; geçtiğimiz "Black Friday" için Ken Block'un takım arkadaşları Chris Forsberg ve Ryan Tuerck'in 1.000 beygirlik Nissan 370Z'lerle eski bir alışveriş merkezindeki kapışmaları, drift holiganlarını memnun edecektir!..

Blast isimli kitap ise, herkesin kütüphanesine şart!..

Etiketler: Nowness Jim Mangan film Ken Block Hoonigan DC Shoes FoS Fistival of Speed Goodwood Utah Ford Gymkhana Fiesta slow motion Blast Nissan 370Z Mk2 RS book drift

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..