FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Kia'nın Juke'u

29 Ağustos 2013 14:30
Kia'nın Juke'u
Tweet It! Facebook

“Kia'nın tasarım kabiliyeti o kadar gelişti ki, artık her yeni otomobil fuarında bir konsept veya yeni bir otomobil fikriyle karşılaşmak, bizleri şaşırtmıyor. İşte, şimdi de B-Segmenti için farklı bir yorum!..”

İlk bakışta, bir küçük CUV, yani aslında küçük bir 4x4 gibi görünen Kia Niro konsepti, markanın şaha kalkmasını sağlayan Peter Schreyer'in en yeni fikri...

Bir B segmenti otomobil ölçülerinde, sanki Nissan Juke'a bire bir rakip gibi hazırlanmış olan bu konseptin, stil ve tutku dolu bir şehirli aracı olarak düşünülmüş Niro konsepti, Peter Spreyer'in fikri olsa da, KIA'nın Frankfurt'taki Avrupa Tasarım Merkezi şefi Gregory Guillaume tarafından hazırlanmış...

Yeyyeni bir yürür aksam ile özellikle Avrupalı müşterilerin beğenilerine uygun olarak gerçekleştirilmiş olan Niro konseptinin arkasındaki dual egzost çıkışı, ön panjur, aynalar, fren kaliperleri ve diğer ayrıntılardaki "yeşil" renklerin, bizlere bu aracın bir hirid olacağına dair işaret verdiğini de belirtelim.

Daha fazla ayrıntı için 10 Eylül'ü bekleyeceğiz...

Etiketler: Kia Schreyer Guillaume Europe Avrupa juke B-segmenti IAA Frankfurt

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..