FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Kia'nın Juke'u

29 Ağustos 2013 14:30
Kia'nın Juke'u
Tweet It! Facebook

“Kia'nın tasarım kabiliyeti o kadar gelişti ki, artık her yeni otomobil fuarında bir konsept veya yeni bir otomobil fikriyle karşılaşmak, bizleri şaşırtmıyor. İşte, şimdi de B-Segmenti için farklı bir yorum!..”

İlk bakışta, bir küçük CUV, yani aslında küçük bir 4x4 gibi görünen Kia Niro konsepti, markanın şaha kalkmasını sağlayan Peter Schreyer'in en yeni fikri...

Bir B segmenti otomobil ölçülerinde, sanki Nissan Juke'a bire bir rakip gibi hazırlanmış olan bu konseptin, stil ve tutku dolu bir şehirli aracı olarak düşünülmüş Niro konsepti, Peter Spreyer'in fikri olsa da, KIA'nın Frankfurt'taki Avrupa Tasarım Merkezi şefi Gregory Guillaume tarafından hazırlanmış...

Yeyyeni bir yürür aksam ile özellikle Avrupalı müşterilerin beğenilerine uygun olarak gerçekleştirilmiş olan Niro konseptinin arkasındaki dual egzost çıkışı, ön panjur, aynalar, fren kaliperleri ve diğer ayrıntılardaki "yeşil" renklerin, bizlere bu aracın bir hirid olacağına dair işaret verdiğini de belirtelim.

Daha fazla ayrıntı için 10 Eylül'ü bekleyeceğiz...

Etiketler: Kia Schreyer Guillaume Europe Avrupa juke B-segmenti IAA Frankfurt

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..