FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Lamborghini Huracán

19 Aralık 2013 18:26
Lamborghini Huracán
Tweet It! Facebook

“Lamborghini Gallardo'nun yerine geçecek yeni genç boğa, Huracán, 0-100 km/h hızlanmasını 3.2 saniyede gerçekleştirecek!..”

Onlarca versiyonun ardından Gallardo'nin yerini alacak kompakt SuperSport Huracán, nihayet ortaya çıktı!.. 

Mayaların ateş ve fırtına tanrısının ismini alan yeni genç boğa, asıl LP610-4 model ismine sahip olacak!..

5.2 litrelik V10 motorun son modifiye şekli olarak 600 beygir gücünde ve yine dört çekerli olacak olan Huracán, Aventador'a olan benzerliğiyle dikkat çekiyor... 

AutoBild'in ilk videosuyla Lamborghini'nin genç boğasına hoşgeldin diyoruz.

Huracan LP610-4, Gallardo'nun yerini doldurmanın ötesinde, çok daha iyi bir performans müjdeliyor!..

610 HP performansına 8.250 1/min devirde ve maksimum torku 560 Nm'ye 6.500 1/min devirde sürücüsüne veren bu genç boğa, 1.422 kg ağırlığında bir SuperSport!..

3.2 saniyelik 0-100 km/h hızlanmasından başka 0-200 km/h sprinti için sadece 9.9 saniyeye ihtiyaç duyuyor!..

Euro 6 normlarına uygun motoru, 12.5 lt/ 100 km yakıt tüketimi, çift debriyajlı şanzımanı, dört teker çekişi, direksiyon üstünden Strada, Sport ve Corsa modlarıyla sürüşü...

Lamborghini Huracan LP 610-4, standart karbon seramik frenlerinden başka takometreden infotainment sistemine kdar çok fonksiyonlu 12.3 inçlik büyük bir TFT ekranla da, kullanıcılarının çok hoşuna gidecek!..

2014 Mart ayında Cenevre fuarının ardından yollara çıkacak olan Huracan, şimdiden ortalığı karıştırmayı başarıyor!..

Huracan için Sant'Agata'ya gelen "meraklı"ların yolculuğunun anlatıldığı Hexagon projesinde ilk kez lastik yakan yeni Lamborghini için, tüm uzman gazeteciler, "Bugüne kadar Lamborghini düşünmemişlerin bile kalbini çalacak!" diyor...

Etiketler: Huracán Lamborghini Italian SuperSport V10 LP610-4 Strada Sport Corsa

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Küçük Volkswagen T-Roc

Küçük VW SUV'u T-Roc naklen dünya prömiyeri gerçekleştiriyor!

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..