FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

M4 Cabrio

04 Nisan 2014 02:37
M4 Cabrio
Tweet It! Facebook

“Ve karşımızda, BMW M4 Cabriolet, otomobil yakın tarihinin en çok beklenen Cabrio modellerinden biri!.. "Üstsüz" M3 artık yok!.. Fakat, artık, daha "havalı"sı var!..”

2014 yılının başındaki Detroit NAIAS'da yeni M3 Sedan ve M4 Coupe gösterilmişti...  Şimdi ise New York Auto Show, M4 Cabriolet'nin lansmanı için tercih edildi... 
İki silindiri eksik ve ağırlığı da çok daha az... Artık üretilmeyecek M3 Convertible'a göre!..

Üstsüz M4, önceki şekline göre 60 kg daha hafif!.. 1.750 kg ile 1.497 kg'lık M4 Coupe'ye göre daha ağır olan M4 Cabrio, yeni M3 sedan ve M4 Coupe'deki gibi sıralı 6 silindirli 3.0 lt Turbo motoruyla 5.500 1/min devirden itibaren 431 HP!.. 7.300 devire kadan maksimum beygir gücünü çıkaran M4 Cabrio, 1.850 ile 5.500 1/min devirler arasında ise 550 Nm'lik maksimum torkunu sürücüsünün keyfine sunuyor...

6 ileri manuel şanzımanlı haliyle 0-100 km/h hızlanmasını 4.6 saniyeye sığdıran üstü açık M4, 7 ileri M çift debriyajlı DCT şanzımanıyla akselerasyonunu 4.4 saniyeye indirebiliyor!.. 

Diğer 4 Serisi Cabrio'lar gibi üç aşamada açılan metal tavana sahip olan "üstsüz" M4, bu gösterişli hareketini tek bir tuşa basıldığında 20 saniye içinde tamamlıyor... Üstelik 18km/h hızla hareket halindeyken bile... 
Tavanı açık ve tavan panelleri gömülüyken bagajı 220 litre olan M4'ün "hardtop"lu duruşu sırasında bagaj hacmi 370 litre olarak kullanılabiliyor...

M4 Coupe'ye göre vergiler hariç 4.000 Euro daha pahalı olması beklenen M4 Cabrio, ne yazık ki önümüzdeki yaz aylarına değil, 2014 sonbaharına yetişebilecek!..

Etiketler: BMW M4 Convertible Coupe New York M DCT

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..