FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

M4'e Çok Yakın

22 Temmuz 2013 12:02
M4'e Çok Yakın
Tweet It! Facebook

“M4 Coupe'ye en yakın görüntü ve performans yeni BMW 435i Coupe M Performance paketiyle ortaya çıktı!.. Performansta çok uzak fakat görüntüde çok yakın olan bu yeni "M"lerin, biz "gerçek"ini bekleyeceğiz!..”

BMW 4-Serisi Coupe'yi geleceğin M4'üne nasıl benzetebilirsiniz, sorusunun cevabı, elbette M Performance paketi!.. Performansta da küçük bir artı ile gelen bu "etstra", 2014 yılında müşterilere sunulmaya başlanacak!..
Daha agresif aerodinamik paket, kabin içi döşeme ve kaplamalarda farklılık, suspansiyonda alçaltma ve sertleşme ile motor yazılımındaki modifikasyon ile gerçekleştirilen M Performance, retrofit aksesuar olarak, komple ya da parça parça da yaptırılabiliyor. 
Fakat, bizim tavsiyemiz özellikle body kit'in sipariş edilmesi!.. Çünkü, bu görünüm ile M4 Coupe gibi "gidemeseniz" de çok "havalı" olacağınız kesin!.. Türkiye'deki ÖTV çılgınlığı sebebiyle, "satın alınamaz" bir rakamla gelecek olan M4 Coupe'ye benzeyen BMW'lerin yolları süslemesi bile çok keyifli olacak!..

BMW’nin M bölümü tarafından tasarlanmış ve mühendisliği geliştirilmiş olan "aero kit"te entegre karbon fiber splitter ve daha büyük hava ağızlarıyla daha alçak bir ön tampon, ilk bakışta fark ediliyor. Tüm dış gövde boyunca karartılmış krom şeritler, karbon fiber dış aynalar, daha geniş çamurluklar ve yan alt çıkıntılar,  karbon fiber arka spoiler ile difüzör ve hava çıkış boşluk açıklıkları olan yeni arka tampon da, bu paketin dış ayrıntıları...

Yeni üç kollu Alcantara direksiyon simidi, kontürleri vurgulanmış yeni koltuklar ve diğer sportif döşeme ve kaplama seçenekleri de bu paketin diğer detayları olarak önümüzdeki Frankfurt otomobil fuarında meraklılara gösterilecek.

Tüm bu estetik "upgrade"lerin yanında BMW M Performance paketinin güç ve torkta da ekstra sunması, asıl beklenen sürprizdi... Fakat, açıkçası bu "ekstra"yı bizler biraz eksik bulduk...
M4'e yaklaşabilmek için çok daha fazlasını beklerdik!..

4-Serisi Coupe'in 4 motorundan 3'üne uygulanabilecek bu modifikasyonlarda 420d, 428i ve 435i tam yüzde 10 oranında güçlendiriliyor!..
Yazılım değişikliği ve farklı egzost sistemiyle gerçekleşen bu modifikasyon ile böylece 420d 200 HP ve 418 Nm, 428i 270 HP ve 389 Nm, 435i ise 340 HP ve 450 Nm'ye yükseliyor!..
Elbette bu değerlerin M4 ile mukayesesi mümkün değil! O sebeple body kit, fazlasıyla yeterli, diyebiliyoruz!..

Etiketler: BMW M M kit aero body software Performance M4 Coupe 4 Serisi

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Küçük Volkswagen T-Roc

Küçük VW SUV'u T-Roc naklen dünya prömiyeri gerçekleştiriyor!

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..