FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

M4'e Çok Yakın

22 Temmuz 2013 12:02
M4'e Çok Yakın
Tweet It! Facebook

“M4 Coupe'ye en yakın görüntü ve performans yeni BMW 435i Coupe M Performance paketiyle ortaya çıktı!.. Performansta çok uzak fakat görüntüde çok yakın olan bu yeni "M"lerin, biz "gerçek"ini bekleyeceğiz!..”

BMW 4-Serisi Coupe'yi geleceğin M4'üne nasıl benzetebilirsiniz, sorusunun cevabı, elbette M Performance paketi!.. Performansta da küçük bir artı ile gelen bu "etstra", 2014 yılında müşterilere sunulmaya başlanacak!..
Daha agresif aerodinamik paket, kabin içi döşeme ve kaplamalarda farklılık, suspansiyonda alçaltma ve sertleşme ile motor yazılımındaki modifikasyon ile gerçekleştirilen M Performance, retrofit aksesuar olarak, komple ya da parça parça da yaptırılabiliyor. 
Fakat, bizim tavsiyemiz özellikle body kit'in sipariş edilmesi!.. Çünkü, bu görünüm ile M4 Coupe gibi "gidemeseniz" de çok "havalı" olacağınız kesin!.. Türkiye'deki ÖTV çılgınlığı sebebiyle, "satın alınamaz" bir rakamla gelecek olan M4 Coupe'ye benzeyen BMW'lerin yolları süslemesi bile çok keyifli olacak!..

BMW’nin M bölümü tarafından tasarlanmış ve mühendisliği geliştirilmiş olan "aero kit"te entegre karbon fiber splitter ve daha büyük hava ağızlarıyla daha alçak bir ön tampon, ilk bakışta fark ediliyor. Tüm dış gövde boyunca karartılmış krom şeritler, karbon fiber dış aynalar, daha geniş çamurluklar ve yan alt çıkıntılar,  karbon fiber arka spoiler ile difüzör ve hava çıkış boşluk açıklıkları olan yeni arka tampon da, bu paketin dış ayrıntıları...

Yeni üç kollu Alcantara direksiyon simidi, kontürleri vurgulanmış yeni koltuklar ve diğer sportif döşeme ve kaplama seçenekleri de bu paketin diğer detayları olarak önümüzdeki Frankfurt otomobil fuarında meraklılara gösterilecek.

Tüm bu estetik "upgrade"lerin yanında BMW M Performance paketinin güç ve torkta da ekstra sunması, asıl beklenen sürprizdi... Fakat, açıkçası bu "ekstra"yı bizler biraz eksik bulduk...
M4'e yaklaşabilmek için çok daha fazlasını beklerdik!..

4-Serisi Coupe'in 4 motorundan 3'üne uygulanabilecek bu modifikasyonlarda 420d, 428i ve 435i tam yüzde 10 oranında güçlendiriliyor!..
Yazılım değişikliği ve farklı egzost sistemiyle gerçekleşen bu modifikasyon ile böylece 420d 200 HP ve 418 Nm, 428i 270 HP ve 389 Nm, 435i ise 340 HP ve 450 Nm'ye yükseliyor!..
Elbette bu değerlerin M4 ile mukayesesi mümkün değil! O sebeple body kit, fazlasıyla yeterli, diyebiliyoruz!..

Etiketler: BMW M M kit aero body software Performance M4 Coupe 4 Serisi

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..