FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

MINI'nin Altın Çağı

25 Temmuz 2013 21:11
MINI'nin Altın Çağı
Tweet It! Facebook

“MINI'nin "Altın Çağı" gelecek yıl başlıyor!.. Artık, tüm hataları düzeltilmiş ve tümüyle yeni jenerasyon gençliğin beğenileri yönünde hazırlanmış yeni Cooper için çok ümitliyiz!..”

Design@Home eventinde MINI baştasarımcısı Anders Warming'in ve ekibinin bir sürprizi vardı... 2014 Cooper için ilk prototip olan Vision nihayet gösterildi!..

Tavan, camlar ve gövdenin halen ayrıştığı klasik öğler ve geleceğe fokuslanmış estetik ve teknik gelişimlerin paylaşıldığı bu özel buluşmada, bir sonraki nesil MINI'nin "neler"e sahip olacağı paylaşıldı...

Aracın önünden başlarsak, aerodinamik tampon ve altıgen ön panjurla entegre sis farları, ilk fark edilen farklılıklar... Dış çemberi gündüz farı işlevi gören tümüyle LED elips formlu farlar da, yeni MINI "yüz"üne göz kırpıyor... 
Arkaya doğru "organo metal" vurgular, gövdenin üstündeki krom şerit, B sütunun altından aracın tüm altına uzanan siyah renk, bagaj kapağına monte spoiler ve ortaya yerleştirilmiş dual egzost çıkışı da göze çarpıyor. Ön çamurluğun ön ve arkasındaki hava giriş ve çıkışları da, çok farklı duruyor...

Simetrik tasarıma sahip çok şık kabin içindeki renk ve değişik materyal cümbüşü, MINI kullanıcılarının keyfini ve beğenilerini arttıracak. "Lounge" tarzı koltuklar, havada duran merkezi konsol, "Union Jack"ten esinlenmiş dergileri, içecekleri ve cep telefonlarını tutabilecek kapılardaki elastik kuşaklar,  "MINI click system" ve tüm kabin içi rengini değiştirebilen ambiyans aydınlatmasının ayarlanabildiği Driving Experience Control sistemli yuvarlak ekranlar da kabin içinde "iştah kabartan" ayrıntılar...

Açıkçası, bu konseptin altınımsı dış rengiyle müthiş bir komnisasyon sunan kabin içi tonlarını da gördükten sonra, geleceğin MINI dizaynını çok daha "trendy" ve eğlenceli yapabilecek "yeni" ve genç tasarım ekibine şimdiden güvenmeye başladığımızı itiraf etmeliyiz!..

Etiketler: MINI gold Cooper BMW Union Jack click driving exerience control trendy modern genç

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Küçük Volkswagen T-Roc

Küçük VW SUV'u T-Roc naklen dünya prömiyeri gerçekleştiriyor!

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.