FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

MINI'nin Altın Çağı

25 Temmuz 2013 21:11
MINI'nin Altın Çağı
Tweet It! Facebook

“MINI'nin "Altın Çağı" gelecek yıl başlıyor!.. Artık, tüm hataları düzeltilmiş ve tümüyle yeni jenerasyon gençliğin beğenileri yönünde hazırlanmış yeni Cooper için çok ümitliyiz!..”

Design@Home eventinde MINI baştasarımcısı Anders Warming'in ve ekibinin bir sürprizi vardı... 2014 Cooper için ilk prototip olan Vision nihayet gösterildi!..

Tavan, camlar ve gövdenin halen ayrıştığı klasik öğler ve geleceğe fokuslanmış estetik ve teknik gelişimlerin paylaşıldığı bu özel buluşmada, bir sonraki nesil MINI'nin "neler"e sahip olacağı paylaşıldı...

Aracın önünden başlarsak, aerodinamik tampon ve altıgen ön panjurla entegre sis farları, ilk fark edilen farklılıklar... Dış çemberi gündüz farı işlevi gören tümüyle LED elips formlu farlar da, yeni MINI "yüz"üne göz kırpıyor... 
Arkaya doğru "organo metal" vurgular, gövdenin üstündeki krom şerit, B sütunun altından aracın tüm altına uzanan siyah renk, bagaj kapağına monte spoiler ve ortaya yerleştirilmiş dual egzost çıkışı da göze çarpıyor. Ön çamurluğun ön ve arkasındaki hava giriş ve çıkışları da, çok farklı duruyor...

Simetrik tasarıma sahip çok şık kabin içindeki renk ve değişik materyal cümbüşü, MINI kullanıcılarının keyfini ve beğenilerini arttıracak. "Lounge" tarzı koltuklar, havada duran merkezi konsol, "Union Jack"ten esinlenmiş dergileri, içecekleri ve cep telefonlarını tutabilecek kapılardaki elastik kuşaklar,  "MINI click system" ve tüm kabin içi rengini değiştirebilen ambiyans aydınlatmasının ayarlanabildiği Driving Experience Control sistemli yuvarlak ekranlar da kabin içinde "iştah kabartan" ayrıntılar...

Açıkçası, bu konseptin altınımsı dış rengiyle müthiş bir komnisasyon sunan kabin içi tonlarını da gördükten sonra, geleceğin MINI dizaynını çok daha "trendy" ve eğlenceli yapabilecek "yeni" ve genç tasarım ekibine şimdiden güvenmeye başladığımızı itiraf etmeliyiz!..

Etiketler: MINI gold Cooper BMW Union Jack click driving exerience control trendy modern genç

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..