FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Otomobilin Yanında

18 Ağustos 2014 04:06
Otomobilin Yanında
Tweet It! Facebook

“Bu haftaki Moskova fuarıyla 2014’ün ikinci otomobil sezonu açılmak üzere… Fakat, fuarlarda otomobiller kadar ilgi çeken, ne?..”

Bazı markalar, sıkıcı, merak uyandırmayacak modellerinin yanına, öyle çekici fotomodeller koyuyorlar ki, bir fuarın en konuşulmayacak otomobili, o fuarın en çok yayınlanan görüntüsü oluveriyor!..

uluslararası fuarlarda bir Bugatti, bir Koenigsegg, bir Pagani ya da bir Volvo ve BMW veya bir Mercedes ve Audi’nin yanında hiç seksi bir hostes gördünüz mü?..

Belki sadece bir iki istisna dışında… Lamborghini, güçlü ve sağlam yapılı mankenleri, yeni modellerinin yanına koyuyorsa, ya da Rolls-Royce’un peri kıyafetli sade güzelleri “hayaletler”in yanına dikiyorsa, bunların sebebi başka…  Standın konseptini tamamlamakla ve çarpıcı logolarına gönderme yapmakla ilgili olabilir!..

İtalyan ve Fransız markalarıyla küçük fakat agresif markaların standları, birbirinden güzel fuar hostesiyle doluyken, Japon ve Alman gruplarının sergi alanlarında çoğunlukla sadece bilgi veren görevli kızlar dolaşıyor…

Şimdi, CarsNews.TV’de bu hostes sohbetinin ne işi var diyenler için, bu konunun burada olmasıyla ilgili açıklamayı bir kaç maddede yazalım…

1- 2014’ün ikinci fuar sezonu bu hafta Moskova ile başlıyor… Oradan gelecek görüntülerde otomobillerden çok mankenleri göreceğimizi tahmin ediyoruz…

2- Ocak ayındaki Detroit ile başlayan otomobil fuarları arasında, Ekim başındaki Paris ve sonra Los Angeles gibi bir çok devasa otomobil fuarı bizleri bekliyor… Fakat, önümüzdekiler dahil 2014’ün en “güzel” fuarının aşağıdaki fotoğraflardan da görebileceğiniz gibi Cenevre olduğu iddia ediliyor…

3- Her markanın kimliğine uygun şekilde giysileriyle, otomobil fuarlarını renklendiren tüm “yeni” modeller, aslında “otomobil”in gerçek müşterisinin erkekler olduğunu da bir kez daha kanıtlıyor…

4- Formula 1’deki Grid Girls gibi, otomobil fuarlarında da “hostes” şıklığı ve zarifliği “kapışması” var!.. En azından markaların “event” işleriyle ilgilenen fuar hazırlıklarını yapan yöneticilerinin “diğerlerinden daha iyi hazırlık yapmış olmak” gibi bir endişeleri var…

Fakat, şunu özellikle söyleyelim; her ne kadar bir otomobilin yanında güzel bir kadın “tamamlayıcı” gibi olsa da, bizler, “kasları, kalçaları, gözleri, burunları, ağızları, omuzları” çok daha seksi otomobilleri tek başına görmeyi, daha çok seviyoruz!..

Etiketler: Otomobil araba araç fuar Messe salon automobile auto show Ausschtellung Automesse Autosalon autoshow hostess manken girl model fotomodel photomodell seksi seks sex kadın kız feminum feninen female Lamborghini Fiat Alfa Romeo Lancia Citroen Skoda plus belles hôtesses

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..