FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Panamera'da Yeni Dizel

03 Eylül 2013 19:22
Panamera'da Yeni Dizel
Tweet It! Facebook

“250'den 300'e çıkan beygir gücü ve 550'den 650 Nm'ye iyileştirilen maksimum torkuyla, 2014 model Porsche Panamera Diesel, artık çok daha kuvvetli!..”

Porsche'nin tek konforlu seçeneği Panamera, tüm versiyonlarının makyajlandığı 2014 model yılı için yaptğı yeniliklerde en çok dizel seçeneğine önem vermiş.

Panamera Diesel, 3.0 lt V6 motorundaki 250 HP'ye 50 HP daha ekleyerek, artık 300 beygir gücüne ulaşmış!..
4.000 devirdeki bu maksimum gücün yanında 1.750 ila 2.500 devirler arasında sunulan maksimum tork da 100 Nm geliştirilmiş ve 650 Nm'ye ulaştırılmış!..

Bu ekstra kuvvet sayesinde 2014 model Porsche Panamera Diesel, daha agresif "facelift"ine yakışır şekilde 0-100 km/h hızlanmasını sadece 6 saniyede gerçekleştirebiliyor. Bu zamanın, önceki dizele göre 0.8 saniye daha iyi olduğunu da hatırlatalım!..
Maksimum hızın 244 km/h'den 259 km/h'ye geliştirilmesine de, otoban sürücüleri çok sevinecekler....
Diğer yanda Porsche'nin söylediğine göre, Panamera Diesel ile "karavan ya da tekne çeken"ler de 100 kg arttırılıp 2.600 tona çıkarılan çeki kapasitesini beğeneceklermiş...

Ayrıca yeni Panamera Diesel'in daha ekonomik olabilmesi için yapılan mühendislik ile minimum tüketim 6.4 lt/ 100 km'ye ve CO2 emisyonu da 169 gr/km'ye çekilebilmiş.

Avrupa'da 85.300 Euro başlangıç fiyatına sahip yeni Panamera Diesel'deki tüm bu uğraşının İtalyan rakibi Maserati Quattroporte diesel'e karşı gerçekleştirildiğini de belirtelim!..

Etiketler: Porsche Panamera 2014 IAA Frankfurt dizel Diesel

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..