FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Panamera'da Yeni Dizel

03 Eylül 2013 19:22
Panamera'da Yeni Dizel
Tweet It! Facebook

“250'den 300'e çıkan beygir gücü ve 550'den 650 Nm'ye iyileştirilen maksimum torkuyla, 2014 model Porsche Panamera Diesel, artık çok daha kuvvetli!..”

Porsche'nin tek konforlu seçeneği Panamera, tüm versiyonlarının makyajlandığı 2014 model yılı için yaptğı yeniliklerde en çok dizel seçeneğine önem vermiş.

Panamera Diesel, 3.0 lt V6 motorundaki 250 HP'ye 50 HP daha ekleyerek, artık 300 beygir gücüne ulaşmış!..
4.000 devirdeki bu maksimum gücün yanında 1.750 ila 2.500 devirler arasında sunulan maksimum tork da 100 Nm geliştirilmiş ve 650 Nm'ye ulaştırılmış!..

Bu ekstra kuvvet sayesinde 2014 model Porsche Panamera Diesel, daha agresif "facelift"ine yakışır şekilde 0-100 km/h hızlanmasını sadece 6 saniyede gerçekleştirebiliyor. Bu zamanın, önceki dizele göre 0.8 saniye daha iyi olduğunu da hatırlatalım!..
Maksimum hızın 244 km/h'den 259 km/h'ye geliştirilmesine de, otoban sürücüleri çok sevinecekler....
Diğer yanda Porsche'nin söylediğine göre, Panamera Diesel ile "karavan ya da tekne çeken"ler de 100 kg arttırılıp 2.600 tona çıkarılan çeki kapasitesini beğeneceklermiş...

Ayrıca yeni Panamera Diesel'in daha ekonomik olabilmesi için yapılan mühendislik ile minimum tüketim 6.4 lt/ 100 km'ye ve CO2 emisyonu da 169 gr/km'ye çekilebilmiş.

Avrupa'da 85.300 Euro başlangıç fiyatına sahip yeni Panamera Diesel'deki tüm bu uğraşının İtalyan rakibi Maserati Quattroporte diesel'e karşı gerçekleştirildiğini de belirtelim!..

Etiketler: Porsche Panamera 2014 IAA Frankfurt dizel Diesel

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Küçük Volkswagen T-Roc

Küçük VW SUV'u T-Roc naklen dünya prömiyeri gerçekleştiriyor!

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.