FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Porsche Cayenne GTS

03 Şubat 2013 19:44
Porsche Cayenne GTS
Tweet It! Facebook

“Atmosferik V8 motoruyla ekstra beslemelilere bile kök söktüren Cayenne GTS, "safkan otomobil" isteyenler için "iri" bir sportif seçenek!.. Eski Cayenne GTS'lere göre ise 15 HP daha güçlü!..”

Bir spor otomobil gibi giden bir SUV!.. Porsche Cayenne GTS!.. Atmosferik, yani ekstra beslemesi olmayan, saf motoruyla gürül gürül bir dört çekerli!.. 4.8 litrelik V8 motorunun 420 beygir gücü, ilk nesil Cayenne GTS'lere göre tam 15 beygir daha fazla!.. 8 ileri Porsche Tiptronic S vites sistemi, çok daha sert bir suspansiyon ve Cayenne S modeline göre tam 24 mm daha alçaltılmış yapı… 

5.7 saniyelik 0-100 km/h akselerasyonu, 13.3 saniyede 200 km/h'ye hızlanma ve 260 km/h'lik maksimum hıza ulaşma!.. Önden ve arkadan Cayenne Turbo'lara benzese de, daha geniş çamurluklar ve tampon çıkıntılarının yanında belirgin çift kanatlı profile sahip tavan spoiler'ı Cayenne GTS'in ilk bakışta fark edilmesini sağlıyor…

 

Etiketler: Porsche Cayenne GTS V8 atmosferik SUV sport spor 4x4 Alman

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..