FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Porsche Cayenne GTS

03 Şubat 2013 19:44
Porsche Cayenne GTS
Tweet It! Facebook

“Atmosferik V8 motoruyla ekstra beslemelilere bile kök söktüren Cayenne GTS, "safkan otomobil" isteyenler için "iri" bir sportif seçenek!.. Eski Cayenne GTS'lere göre ise 15 HP daha güçlü!..”

Bir spor otomobil gibi giden bir SUV!.. Porsche Cayenne GTS!.. Atmosferik, yani ekstra beslemesi olmayan, saf motoruyla gürül gürül bir dört çekerli!.. 4.8 litrelik V8 motorunun 420 beygir gücü, ilk nesil Cayenne GTS'lere göre tam 15 beygir daha fazla!.. 8 ileri Porsche Tiptronic S vites sistemi, çok daha sert bir suspansiyon ve Cayenne S modeline göre tam 24 mm daha alçaltılmış yapı… 

5.7 saniyelik 0-100 km/h akselerasyonu, 13.3 saniyede 200 km/h'ye hızlanma ve 260 km/h'lik maksimum hıza ulaşma!.. Önden ve arkadan Cayenne Turbo'lara benzese de, daha geniş çamurluklar ve tampon çıkıntılarının yanında belirgin çift kanatlı profile sahip tavan spoiler'ı Cayenne GTS'in ilk bakışta fark edilmesini sağlıyor…

 

Etiketler: Porsche Cayenne GTS V8 atmosferik SUV sport spor 4x4 Alman

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..