FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Turbo ve Chevrolet Camaro

08 Şubat 2013 18:18
Turbo ve Chevrolet Camaro
Tweet It! Facebook

“COPO Camaro'ların zirvesi, salyangoz "Turbo" için hazırlanmış... Otomobil tutkunlarının keyifle izleyeceği yeni DreamWorks 3D işini izlemek için sabırsızlanıyoruz...”

DreamWorks'ün yeni sevimli kahramanı Turbo isimli "salyangoz"un son animasyon filminin tanıtımları için özel olarak hazırlanmış "Turbo" Camaro, Chicago Auto Show'da sahneye çıktı!..
19 Temmuz'da vizyona girecek bu film için Chevrolet, bir Camaro ZL1'i almış, özel yapım bir ön splitter ve dev bir arka kanat ile aracın tasarımını biraz değiştirmiş... Bayilerden sipariş edilemeyen çok özel yapım, yani fabrika modifikasyonlu araçları hazırlayan (Central Office Production Option) COPO'nun en yeni Camaro'sunun motor kaputunun altında 700 beygir gücünden daha yüksek performans sunacak bir SuperCharger V8 olduğunu da hatırlatmamız gereken sadece adı turbo olan bu çılgın Camaro'nun şanzımanı yine de otomatik bırakılmış. 
24 inçlik dev arka lastikleri, çift çıkışlı soba borusu gibi duran 5 inçlik dev egzost çıkışları da, "Turbo" Camaro'nun göz kamaştıran detayları... Ayarlanabilir ön suspansiyonu ve özel sertlikteki arka suspansiyonuyla, ani kalkışlar için geliştirilmiş "Turbo" Camaro, vinil krom gövde kaplaması ve LED ışıklarının önlerde çok renkli halo efektine sahip olmasıyla, "Turbo" filminin tanıtımı için tam olarak süslenebilmiş.


Etiketler: DreamWorks film Turbo Camaro Chevrolet GM COPO Chicago

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Küçük Volkswagen T-Roc

Küçük VW SUV'u T-Roc naklen dünya prömiyeri gerçekleştiriyor!

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.