FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Turbo ve Chevrolet Camaro

08 Şubat 2013 18:18
Turbo ve Chevrolet Camaro
Tweet It! Facebook

“COPO Camaro'ların zirvesi, salyangoz "Turbo" için hazırlanmış... Otomobil tutkunlarının keyifle izleyeceği yeni DreamWorks 3D işini izlemek için sabırsızlanıyoruz...”

DreamWorks'ün yeni sevimli kahramanı Turbo isimli "salyangoz"un son animasyon filminin tanıtımları için özel olarak hazırlanmış "Turbo" Camaro, Chicago Auto Show'da sahneye çıktı!..
19 Temmuz'da vizyona girecek bu film için Chevrolet, bir Camaro ZL1'i almış, özel yapım bir ön splitter ve dev bir arka kanat ile aracın tasarımını biraz değiştirmiş... Bayilerden sipariş edilemeyen çok özel yapım, yani fabrika modifikasyonlu araçları hazırlayan (Central Office Production Option) COPO'nun en yeni Camaro'sunun motor kaputunun altında 700 beygir gücünden daha yüksek performans sunacak bir SuperCharger V8 olduğunu da hatırlatmamız gereken sadece adı turbo olan bu çılgın Camaro'nun şanzımanı yine de otomatik bırakılmış. 
24 inçlik dev arka lastikleri, çift çıkışlı soba borusu gibi duran 5 inçlik dev egzost çıkışları da, "Turbo" Camaro'nun göz kamaştıran detayları... Ayarlanabilir ön suspansiyonu ve özel sertlikteki arka suspansiyonuyla, ani kalkışlar için geliştirilmiş "Turbo" Camaro, vinil krom gövde kaplaması ve LED ışıklarının önlerde çok renkli halo efektine sahip olmasıyla, "Turbo" filminin tanıtımı için tam olarak süslenebilmiş.


Etiketler: DreamWorks film Turbo Camaro Chevrolet GM COPO Chicago

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..