FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Yeni S'e Brabus Damgası

25 Temmuz 2013 20:24
Yeni S'e Brabus Damgası
Tweet It! Facebook

“Mercedes-Benz yeni S-Klasse'yi BRABUS modifiyesiyle beygir gücünde 730'a ve maksimum torkta da 1.065 Nm'ye yükseltmeye ne dersiniz?.. Ya da maksimum hızı 325 km/h'ye çıkarmaya?.. ”

Fazla güçlü, fazla hızlı ve fazla özel!...
Mercedes yeni S-Klasse için BRABUS'un beklenen ilk modifikasyon seçenekleri resmen açıklandı...
Stuttgart'lı lüks sedanı tüm ayrıntılarında elden geçiren ünlü modifiye markası, ilk etapta 8 silindirli modeller içinbeygir gücünü 730'a ve maksimum torku da 1.065 Nm'ye yükseltebilen performans kitleri hazırladı.
Maksimum hızı 325 km/h'ye kadar çıkarmaya; 21 inçlik özel yapım jantlar, özel üretim lastikler ve kabin içinde de Mercedes'in bile sunduğu lüksün üstüne kavuşmaya ne dersiniz?..
BRABUS'un aerodinamizm geliştirme programı, W 222 model "yıldız"ı daha da sportif bir havaya sokarken, aracın dinamizmini de en üst seviyeye taşıyor. Başka modifiyecilerde pek rastlanmayan 3 yıl ve 100.000 km'ye kadar devam edecek BRABUS Tuning Garantisi de cabası!..
BRABUS'un diğer tüm Mercedes modellerinde olduğu gibi motor tuning çalışmaları, şimdi yeni "S" için de tekrarlanırken, V8 Biturbo motorlar için bu sefer farklı seçenekler oluşturulmuş. 
Enjeksiyon ve yanma için özel bir haritalamanın yanında "boost" basıncı için ciddi bir yükseltme ile "plug-and-play" BRABUS B50 - 520 PowerXtra CGI performans kiti, S500'ün 4.7 litrelik 8 silindirli BiTurbo motoruna ekstra 65 beygir gücü kazandırıyor.
Bu uygulamanın ardından beygir gücü 455'ten 520'ye değişirken, maksimum tork da 820 Nm'ye gelişiyor. Böylece 0-100 km/h akselerasyonun da  4.2 saniyede gerçekleşebileceği belirtiliyor. BRABUS Vmax unitesi de, aracın maksimum hız limitlerinin elektronik olarak 250, 275 veya 300 km/h olarak sınırlandırılmasını sağlıyor.
S63 AMG için ise ultra-güçlü tuning seviyeleri de sunulurken, ekstra 145 HP'den bahsediliyor. Normali 585 HP iken, BRABUS B63 - 650 PowerXtra CGI versiyonda 650 beygir gücünü 5.500 1/min devirde görmek de mümkün. Maksimum tork da 2.250 ila 3.750 1/min devir aralığında 700'den 1.000 Nm'ye zıplıyor!..
Ayrıca emme ve hava boruları şarjı için BRABUS Gold Heat Reflection sistemine sahip olan BRABUS B63S - 730 "high-performance" versiyonu, normal üretim iki Turbo ünitesinin çıkarılıp, yerlerine daha büyük kompresör ünitesinin takılmasıyla çok daha yüksek "boost" basıncı yaratabiliyor... Bu ektra yüksek güce gerekli olan daha iyi bir intercooler sistemi için bir düşük sıcaklık radyatörü, metal katalistli "free-flow" egzost sistemi ve 75 mm kalınlığında "downpipe"lar kullanılıyor. Elbette, motor yönetim sistemindeki çok özel BRABUS haritalamasını da söylemeyi unutmamalıyız...
BRABUS B63S - 730 motorları 730 beygir gücünü 5.300 1/min devirde sürücüsüne hediye ediyor. 1.065 Nm'lik maksimum tork ise, 1.750 ila 5.000 1/min devirde kesintisiz kullanılabiliyor.  Maksimum hızın 325 km/h'de BRABUS Vmax unite üzerinden elektronik olarak sınırlandırılmış olduğunu ve tümüyle sentetik MOTUL yüksek performans motor yağının tavsiye edildiğini de hatırlatalım. 

Tüm yeni S500 ve S63 AMG modellerindeki motor uyarlamaları ve normal motor tuningleri için BRABUS'un kontrollü kelebek supaplı spor egzost sistemleri de araçlara ekleniyor. Sürücüler, direksiyon simidi üzerindeki tuşa basarak V8 motorları "Coming Home" modu ya da "Sport" pozisyonunda kullanarak, en özel ve güçlü egzost sesinin keyfini çıkarabiliyorlar. 
En yüksek hızlarda ön ve arka akslardaki negatif "lift"i minimize etmek ve optimum aerodinamik dengeyi oluşturmak için de, BRABUS tasarım mühendisleri, rüzgar tünellerindeki uzun çalışmalarını, tüm ekstra performansa uygun ve şıklığı bozmayacak sportifliğe yakışacak gövde uyarlamasına ulaşacak şekilde tamamlamışlar. 
PUR plastikleri ve karbon fiberleri tarafından üretilmiş parçalarla lüks sedan dinamik bir görsel "upgrade"ten geçirilmiş.
Yeni S-Klasse için özel olarak üretilmiş 19, 20 ve 21 inçlik BRABUS Monoblock alaşım jantlar, en büyük lastik/jant kombinasyonunda forje ve ayna parlatmalı BRABUS "PLATINUM EDITION" Monoblock VI veya Monoblock F çaprak kollu jantlarla önde 9Jx21 ve arkada 10.5Jx21 ölçülerinde seçenek oluşturuyor. Continental, Pirelli ve YOKOHAMA'nın önde 255/30 ZR 21 ve arkada 295/30 ZR 21 lastikleri de BRABUS için özel olarak sunuluyor.

Tüm bunların üzerine dinamik yol tutuş için "high-performance" lüks sedana 1.5 cm daha alçak sürüş şansı veren BRABUS'un geliştirdiği AIRMATIC ya da Active Body Control özel kontrol modülleri de bulnuyor.

Bu kadar yüksek performans tekniğini yaşayacak BRABUS sahiplerinin kabin içindeki BRABUS logolu işlemeli BRABUS özel deri döşemesi, yumuşak fakat çok dayanıklı BRABUS Mastik derisi ve en iyi sınıf Alcantara olarak çeşitleniyor... Ve son olarak da Mercedes S-Klasse'nin kullandığı sistemleri bile "sollayan" BRABUS multimedia sistemi de satın alınabiliyor...

Sonuçta yeni S-Klasse'nin üzerine "ne yapılabilir" diye sorulduğunda, BRABUS'un verecek çok iyi cevaplarının oduğunu söylemeliyiz!..

Etiketler: Brabus W222 Mercedes Mercedes-Benz ultra power PowerXtra B63 B50 plug-and-play boost CGI tuning modifiye modification Gold Heat Reflection B63S high-performance Turbo BiTurbo free-flow downpipe Motul Yokohama Sport PUR platinum edition Continental Pirelli

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..