FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Yeni SsangYong

09 Ağustos 2013 18:10
Yeni SsangYong
Tweet It! Facebook

“Yeni Korando ile ekonomik SUV segmentindeki başarılarını yükseltmek isteyen SsangYong, "C" adını verdiği son yeniliklerinde özellikle modern donanıma öncelik tanımış!..”

Hindistan'ın büyük endüstriyel grubu Mahindra'nın sahibi olduğu SsangYong, popüler Korando'sunun yeni yüzünü gösterdi.
Korando C ismiyle yollara çıkacak olan Türkiye'de de en çok sevilen SsangYong'un bu modeli, ilk bakışta fark edilmese de, ayrıntılarda hem dış tasarım hem de kabin içi değişiklikleriyle "tazelenmiş"!.. 

Mekanik yürür aksamdan kabin içindeki modern donanıma, önemli yeniliklere sahip olan Korando C, aslında sert köşeli yeni farları, LED güngüz ışıkları, yeni şekilli ön panjuru ve daha büyük bir hava ağzına sahip agresif tarzı olan yeni ön tamponuyla, SsangYong ailesinin yepyeni bir üyesi gibi de duruyor...

Arkada ise stop lambaları ve yanda da yeni 18 inçlik jantlarla değişiklikler göze çarpıyor.

Kabin içindeki ahşap kaplamalar, konsolun üstündeki yumuşak plastik ve üst donanımlardaki kırmızı deri döşeme de, Korando'ların artık kompakt SUV segmentinin en "ucuz"u olmadığına işaretler... Havalandırmalı koltuk seçeneği de cabası...

Eco moduyla daha ekonomik bir sürüş şansı da sunan yeni SsangYong, önden çekerli otomatik versiyonunda eski şekline göre yüzde 8.4'lük düşük tütekimiyle ortalamasını minimum 7.8 l/100 km olarak duyuruyor.  Manuel viteslisini de en cimri şekilde kullandığınızda tüketimi 5.8 l/100 km'ye indirebileceğiniz iddia ediliyor. 

SsangYong'un bu "updated" modelinin arka spoiler'i, 149 HP 360 Nm'lik ve 181 HP 360 Nm'lik iki 2.0 lt motorda ya da 6 ileri manuel veya otomatik şanzımanla ve opsiyonel AWD sistemi için görsel farklılık oluşturmuyor. 

Güney Kore'de €13,955 fiyat etiketiyle sunulan Korando C'nin alt yapısındaki rijiditeyle motor yerleştirme sisteminin iyileştirilmesi sayesinde kabin içi gürültü seviyesi ve rahatsız eden titreşimler yüzde 10 oranında azaltılmış. Korando C, anahtarsız giriş sistemi, lastik basınç göstergesi, Infinity audio, navigasyon ve 7 inç ekranlı multimedya sistemi gibi donanımıyla, kullanıcılarını Rexton'lar kadar memnun edeceğe benziyor...

Etiketler: SsangYong Korando SUV Korando C kompakt South Korea Kore Mahindra

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..