FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Yeni SsangYong

09 Ağustos 2013 18:10
Yeni SsangYong
Tweet It! Facebook

“Yeni Korando ile ekonomik SUV segmentindeki başarılarını yükseltmek isteyen SsangYong, "C" adını verdiği son yeniliklerinde özellikle modern donanıma öncelik tanımış!..”

Hindistan'ın büyük endüstriyel grubu Mahindra'nın sahibi olduğu SsangYong, popüler Korando'sunun yeni yüzünü gösterdi.
Korando C ismiyle yollara çıkacak olan Türkiye'de de en çok sevilen SsangYong'un bu modeli, ilk bakışta fark edilmese de, ayrıntılarda hem dış tasarım hem de kabin içi değişiklikleriyle "tazelenmiş"!.. 

Mekanik yürür aksamdan kabin içindeki modern donanıma, önemli yeniliklere sahip olan Korando C, aslında sert köşeli yeni farları, LED güngüz ışıkları, yeni şekilli ön panjuru ve daha büyük bir hava ağzına sahip agresif tarzı olan yeni ön tamponuyla, SsangYong ailesinin yepyeni bir üyesi gibi de duruyor...

Arkada ise stop lambaları ve yanda da yeni 18 inçlik jantlarla değişiklikler göze çarpıyor.

Kabin içindeki ahşap kaplamalar, konsolun üstündeki yumuşak plastik ve üst donanımlardaki kırmızı deri döşeme de, Korando'ların artık kompakt SUV segmentinin en "ucuz"u olmadığına işaretler... Havalandırmalı koltuk seçeneği de cabası...

Eco moduyla daha ekonomik bir sürüş şansı da sunan yeni SsangYong, önden çekerli otomatik versiyonunda eski şekline göre yüzde 8.4'lük düşük tütekimiyle ortalamasını minimum 7.8 l/100 km olarak duyuruyor.  Manuel viteslisini de en cimri şekilde kullandığınızda tüketimi 5.8 l/100 km'ye indirebileceğiniz iddia ediliyor. 

SsangYong'un bu "updated" modelinin arka spoiler'i, 149 HP 360 Nm'lik ve 181 HP 360 Nm'lik iki 2.0 lt motorda ya da 6 ileri manuel veya otomatik şanzımanla ve opsiyonel AWD sistemi için görsel farklılık oluşturmuyor. 

Güney Kore'de €13,955 fiyat etiketiyle sunulan Korando C'nin alt yapısındaki rijiditeyle motor yerleştirme sisteminin iyileştirilmesi sayesinde kabin içi gürültü seviyesi ve rahatsız eden titreşimler yüzde 10 oranında azaltılmış. Korando C, anahtarsız giriş sistemi, lastik basınç göstergesi, Infinity audio, navigasyon ve 7 inç ekranlı multimedya sistemi gibi donanımıyla, kullanıcılarını Rexton'lar kadar memnun edeceğe benziyor...

Etiketler: SsangYong Korando SUV Korando C kompakt South Korea Kore Mahindra

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..