FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Yeni Mazda6

08 Şubat 2013 19:48
Yeni Mazda6
Tweet It! Facebook

“Mazda6, Türkiye'ye gelen ilk 626'lardan bu yana, "Orta Snıf"ın en beğenilen sedanlarından biri. Tüm dünyada da 30 yıldır "Japon Malı" D-Segmenti seçenekler arasında, en iyilerden biri...”

KODO yani Hareketin Ruhu tasarım temasına sahip olan ve ayrıca motoru, şanzımanı, gövde ve şasisi ile tamamen SkyActiv teknolojisi kullanılarak üretilen Mazda’nın ikinci modeli yeni Mazda6, ilk etapta 2.0 litrelik sedan benzinli SKYACTIV-G 165 HP ve altı ileri otomatik şanzıman ile birlikte sunuluyor.  Yeni Mazda6'nın 5.9 lt /100 km’lik ortalama yakıt tüketimi, yalnızca 135 g/km CO2 salımı oluşturuyor... Dinamik tasarımının yanında teknolojileriyle de dikkat çeken yeni Mazda 6, yakıt tasarrufu sağlayan rejeneratif fren sistemi olan i-Eloop’a sahip ilk üretim model de oluyor.… “Akıllı Enerji Döngüsü” ifadesinin kısaltması olan i-ELOOP, aracın elektrikli sistemlerine güç sağlamak için geri kazanılan elektriği depolamak amacıyla bir kapasitör kullanan dünyadaki ilk binek araç sistemi. i-Eloop yakıt tüketiminde %10 civarında bir azalma sağlıyor.
Yeni Mazda6, kazaların önlenmesine yardımcı olmak ve herhangi bir kaza olması durumunda kazanın şiddetini azaltmak üzere tasarlanmış. Son teknoloji ürünü pasif ve aktif güvenlik sistemlerinin yanı sıra Mazda’nın sensör tabanlı güvenlik aygıtlarını barındıran i-Activsense teknolojisi, iki aktif güvenlik sistemi sunuyor… Mazda Radar Hız Sabitleme Kontrolü ve Akıllı Fren Desteği veya SBS… D segmenti sedanlar arasında 30 yıldır en şık seçeneği sunan Mazda6 serisi, bu son yenilikle de yine çok sevilecek gibi duruyor...

Etiketler: Mazda Mazda6 6 D-segmenti aile SkyActiv i-ELOOP i-Activesense

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..