FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Honda ve Senna

26 Temmuz 2013 18:52
Honda ve Senna
Tweet It! Facebook

“Honda markasının 65. Yaşı kutlanmak üzere... Belki de bu sayede, Honda markasıyla özdeşleşmiş efsane pilot Ayrton Senna anısına gerçekleştirilmiş çok özel bir çalışmayı izleyebiliyoruz...”

24 Eylül 1948 günü Honda markası resmen kurulmuştu. 
65 yıllık tarihinde birçok efsane yaratmış olan Honda, gelecek yıl yeni NSX'ini de üretmeye başlayacak ve heyecan dolu günlerine yeniden geri dönecek!..
Sport Hybrid Super Handling All Whell Drive sistemi ve ön akstaki elektrikli motor ile ortaya yerleştirilmiş V6'ya sahip olacak olan yeni nesil NSX, çift debriyajlı şanzımanında ikinci elektrik motorunu saklıyor olacak.
Her ne kadar Honda logosunu, Ohio'da üretileceğinden dolayı Acura logosundan sonra sahip olsa da, yeni NSX,  sadece Honda markasının değil, otomobil tarihinin de kilometre taşlarından biri olacak...
NSX gibi, Civic Type-R'lar, Prelude'ler ve normal Accord ile Civic gibi çok sayıda, herkesin kalbinde yeri olan çok önemli modellere sahip olan Honda, bu "Hands" isimli klibiyle 65 yıllık birikimini özetliyor.

Formula 1'in gelmiş geçmiş en iyi pilotlarından iri olan Ayrton Senna için "Honda'nın Sesi - Ayrton Senna 1989" isimli özel bir çalışmaya da imza atan Honda, bu "iş" için 1989 yılından telemetrik data ve ses kayıtları kullanmış. Japonya'daki Suzuka yarış pistine yerleştirilen özel hoparlör ve ışıklarla da, Senna'nın sanki hayaletini yaratmışlar... Ortaya da müthiş bir kısa film çıkarılmış...

Aslında Ayrton Senna, Honda markası için sadece profesyonel bir yarışçı değildi...
İlk NSX'in Ar-Ge'sinde bire bir çalışmış olan Senna, ne yazık ki, yeni NSX'in geliştirilmesinde görev alamıyor!..

Etiketler: Honda NSX Acura F1 Formula 1 Ayrton Senna Sport Hybrid Super Handling All Wheel Drive

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..