FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Honda ve Senna

26 Temmuz 2013 18:52
Honda ve Senna
Tweet It! Facebook

“Honda markasının 65. Yaşı kutlanmak üzere... Belki de bu sayede, Honda markasıyla özdeşleşmiş efsane pilot Ayrton Senna anısına gerçekleştirilmiş çok özel bir çalışmayı izleyebiliyoruz...”

24 Eylül 1948 günü Honda markası resmen kurulmuştu. 
65 yıllık tarihinde birçok efsane yaratmış olan Honda, gelecek yıl yeni NSX'ini de üretmeye başlayacak ve heyecan dolu günlerine yeniden geri dönecek!..
Sport Hybrid Super Handling All Whell Drive sistemi ve ön akstaki elektrikli motor ile ortaya yerleştirilmiş V6'ya sahip olacak olan yeni nesil NSX, çift debriyajlı şanzımanında ikinci elektrik motorunu saklıyor olacak.
Her ne kadar Honda logosunu, Ohio'da üretileceğinden dolayı Acura logosundan sonra sahip olsa da, yeni NSX,  sadece Honda markasının değil, otomobil tarihinin de kilometre taşlarından biri olacak...
NSX gibi, Civic Type-R'lar, Prelude'ler ve normal Accord ile Civic gibi çok sayıda, herkesin kalbinde yeri olan çok önemli modellere sahip olan Honda, bu "Hands" isimli klibiyle 65 yıllık birikimini özetliyor.

Formula 1'in gelmiş geçmiş en iyi pilotlarından iri olan Ayrton Senna için "Honda'nın Sesi - Ayrton Senna 1989" isimli özel bir çalışmaya da imza atan Honda, bu "iş" için 1989 yılından telemetrik data ve ses kayıtları kullanmış. Japonya'daki Suzuka yarış pistine yerleştirilen özel hoparlör ve ışıklarla da, Senna'nın sanki hayaletini yaratmışlar... Ortaya da müthiş bir kısa film çıkarılmış...

Aslında Ayrton Senna, Honda markası için sadece profesyonel bir yarışçı değildi...
İlk NSX'in Ar-Ge'sinde bire bir çalışmış olan Senna, ne yazık ki, yeni NSX'in geliştirilmesinde görev alamıyor!..

Etiketler: Honda NSX Acura F1 Formula 1 Ayrton Senna Sport Hybrid Super Handling All Wheel Drive

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Küçük Volkswagen T-Roc

Küçük VW SUV'u T-Roc naklen dünya prömiyeri gerçekleştiriyor!

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.