FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

İlk Mazda3 Sedan Görseli

04 Temmuz 2013 02:22
İlk Mazda3 Sedan Görseli
Tweet It! Facebook

“Mazda3 Hatchback lansmanında bile herkes yeni Mazda3 Sedan'ın nasıl müthiş birşey olacağını konuşuyordu... İşte Rusya'daki meslektaşlarımızın yardımıyla ilk Mazda 3 Sedan görselleri... Bakın, ne kadar "müthiş"?!..”

Yeni Mazda3 Sedan, Mazda6'nın biraz "çekmiş"i gibi, büyük ağabeyinden daha fit ve belki hatchback şeklinden daha sampatik olarak nihayet karşımıza çıktı!..

4 kapılı bu Alt Orta Sınıf Mazda sedanı, aslında nesiller boyu, her zaman. Mazda'nın en çok ilgi gören, en iyi ürünüydü!.. Bunun bilincinde olan Mazda yönetimi, mühendisleri ve tasarımcıları da, Mazda3 Sedan'ları tüm zamanlarda, hep büyüklerden daha sportif ve şık ve büyüklerin teknolojileri ve konforuyla hazırlıyorlardı...

Fakat, Mazda3 Sedan'lar, her ne kadar Mazda6'lara benzeseler de, hatchback'lerin arkasına sadece bir bagaj çıkıntısı eklenerek ortaya çıkarılmıyorlardı... Bambaşka bir tasarım işiymiş gibi, kendilerini gösteriyor ve beğenileri yükseltiyorlardı...
Yeni Mazda3 Sedan'da da bu güzel gelenek bozulmadı ve yeni sedan, hatchback'ten çok farklı ve Mazda6'ya çok yakın olarak bitirilmiş... Hatta, bu sefer Mazda6'dan da değişik bir "arka"ya sahip olmuş.

Arkaya doğru uzanan LiftBack tarzı tavan çizgisi, arkada iç ve dış bükey çok fazla hatla süslemeleriyle buluşuyor... Taşıdığı teknolojiler, materyal kalitesi ve dizayn olarak kabin içinde ise 5 kapılı Hatchback ile bire bir aynı olan yeni Sedan, önceki haline göre daha büyük bir bagaj hacmi ve arka koltuk diz mesafesine da sahip olacak gibi görünüyor.

HB'deki gibi 100 HP'lik 1.5lt benzinli motorla başlayacak olan Mazda3 Sedan'ın SkyActive motor seçenekleri, 120HP 2.0lt ve 165HP 2.0lt'lik benzinli motorlarının yanında, 150HP 2.2lt TurboDiesel ile devam edecek!.. Hatchback'ten en önemli fark ise, suspansiyon geometrisinin olacağı da tahmin ediliyor... Ne de olsa, Sedan, hatchback'lere göre daha değişik bir sürüş tarzı sunmalı!..

Mazda'dan bizim talebimiz ise, bu müthiş güzel C segmenti sedan'a, halen ortaklaşa Ar-Ge yaptıkları Ford'un Focus'ta kullandığı küçük hacimli dizeller ile otomatik şanzımanların da konulabilmesi!..

Etiketler: Mazda Mazda3 sedan 3 C segment Alt Orta

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..