FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

İlk Mazda3 Sedan Görseli

04 Temmuz 2013 02:22
İlk Mazda3 Sedan Görseli
Tweet It! Facebook

“Mazda3 Hatchback lansmanında bile herkes yeni Mazda3 Sedan'ın nasıl müthiş birşey olacağını konuşuyordu... İşte Rusya'daki meslektaşlarımızın yardımıyla ilk Mazda 3 Sedan görselleri... Bakın, ne kadar "müthiş"?!..”

Yeni Mazda3 Sedan, Mazda6'nın biraz "çekmiş"i gibi, büyük ağabeyinden daha fit ve belki hatchback şeklinden daha sampatik olarak nihayet karşımıza çıktı!..

4 kapılı bu Alt Orta Sınıf Mazda sedanı, aslında nesiller boyu, her zaman. Mazda'nın en çok ilgi gören, en iyi ürünüydü!.. Bunun bilincinde olan Mazda yönetimi, mühendisleri ve tasarımcıları da, Mazda3 Sedan'ları tüm zamanlarda, hep büyüklerden daha sportif ve şık ve büyüklerin teknolojileri ve konforuyla hazırlıyorlardı...

Fakat, Mazda3 Sedan'lar, her ne kadar Mazda6'lara benzeseler de, hatchback'lerin arkasına sadece bir bagaj çıkıntısı eklenerek ortaya çıkarılmıyorlardı... Bambaşka bir tasarım işiymiş gibi, kendilerini gösteriyor ve beğenileri yükseltiyorlardı...
Yeni Mazda3 Sedan'da da bu güzel gelenek bozulmadı ve yeni sedan, hatchback'ten çok farklı ve Mazda6'ya çok yakın olarak bitirilmiş... Hatta, bu sefer Mazda6'dan da değişik bir "arka"ya sahip olmuş.

Arkaya doğru uzanan LiftBack tarzı tavan çizgisi, arkada iç ve dış bükey çok fazla hatla süslemeleriyle buluşuyor... Taşıdığı teknolojiler, materyal kalitesi ve dizayn olarak kabin içinde ise 5 kapılı Hatchback ile bire bir aynı olan yeni Sedan, önceki haline göre daha büyük bir bagaj hacmi ve arka koltuk diz mesafesine da sahip olacak gibi görünüyor.

HB'deki gibi 100 HP'lik 1.5lt benzinli motorla başlayacak olan Mazda3 Sedan'ın SkyActive motor seçenekleri, 120HP 2.0lt ve 165HP 2.0lt'lik benzinli motorlarının yanında, 150HP 2.2lt TurboDiesel ile devam edecek!.. Hatchback'ten en önemli fark ise, suspansiyon geometrisinin olacağı da tahmin ediliyor... Ne de olsa, Sedan, hatchback'lere göre daha değişik bir sürüş tarzı sunmalı!..

Mazda'dan bizim talebimiz ise, bu müthiş güzel C segmenti sedan'a, halen ortaklaşa Ar-Ge yaptıkları Ford'un Focus'ta kullandığı küçük hacimli dizeller ile otomatik şanzımanların da konulabilmesi!..

Etiketler: Mazda Mazda3 sedan 3 C segment Alt Orta

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..