FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Lamborghini Aventador LP 700-4 Roadster

29 Ocak 2013 12:39
Lamborghini Aventador LP 700-4 Roadster
Tweet It! Facebook

“Lamborghini Aventador LP 700-4 Roadster, Miami havaalanında kalkışa geçti!.. Tam 50 İtalyan boğasının uçak pistindeki gürlemesi de, bir 777'nin motor sesini bastırdı!.. Diğer yanda Aventador müşterileri, "ilk kez" otomobillerinin limitlerini gördüler!..”

Florida'nın en işlek noktası Miami Uluslararası Havaalanı'nda piste çıkan 50 adet Lamborghini Aventador LP 700-4 Roadster, alınan özel izinle ilk kez yolcu uçaklarının kalkış hızlarını "resmen" "solladılar" ve saatte 290 km/h'yi geçtiler...
Hiçbir yolcu uçağı, bugüne kadar yerde 300 km/h'nin üstüne çıkmazken, Lamborghini Aventador LP 700-4 Roadster'lar 350 km/h'ye ulaşıyorlar...
700 beygirlik bu İtalyan boğalarının gösterisine bir Boeing 777 de katıldı ve "en iyi"ler bir araya gelmiş oldu!..

6.5 litre V12 motorlu Lamborghini Aventador LP 700-4 Roadster'ların 0-100 km/h hızlanmalarının 3 saniye içinde gerçekleştiğini ve maksimum hızlarının da başka bir alanda kanıtlanma imkanı olmadığını da belirtelim!..

 

Etiketler: LP 700-4 Urus concept Beijing Automobile Exhibition Lamborghini luxury super sports cars Automobili Lamborghini uninterrupted extreme exclusive supersport car 350 GT Miura Espada Countach Diablo Murciélago Reventón Coupé Reventón Roadster Gallardo LP 560-4 Coupé Spyder Gallardo LP 570-4 Superleggera open-top LP 570-4 Spyder Performante

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Küçük Volkswagen T-Roc

Küçük VW SUV'u T-Roc naklen dünya prömiyeri gerçekleştiriyor!

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.