FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Ve Yeni Doblo!

24 Eylül 2014 18:17
Ve Yeni Doblo!
Tweet It! Facebook

“Benzese de, önceki şeklini sadece andıran Doblo, yepyeni bir formda Hannover IAA Ticari Araçlar Fuarı'nda sahneye çıktı...”

2015 yılının Mart ayında Türkiye ve ile aynı anda Avrupa'da da yollara çıkacak olan Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen yeni Fiat Doblò; 65. IAA Hannover Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı’nda ilk kez gösterildi!.. 

Fiat Chrysler Automobiles’ın hafif ticari araç sektöründe büyümesinde 2000 yılından beri büyük rol oynayan Fiat Doblò’nun güncem ikinci nesli 2009 yılında yenilenmişti... Bu "ikibuçuk"uc nesil Doblo, 80’den fazla farklı ülkede satışa sunulmasıyla birlikte Yeni Fiat Ducato gibi ‘global’ bir model haline geliyor... ABD'de bile RAM ProMaster City ismiyle yollara çıkan yeni Doblo, başarılı performansını sürdürmek üzere "görevlendirilmiş"...

İşlevselliği, taşıma kapasitesi, düşük yakıt tüketimi ve işletme maliyetleri bakımından sınıfının lideri olmak için tasarlanan yeni Doblo, bir önceki nesline göre; daha modern bir görünüm kazanırken yeni Fiat Doblò'nun tamponları, inceltilmiş ve eğimli tavanla uyumlu, öncekilerden farklı kaputu ilk bakışta dikkat çekiyor. Yeni Doblo’nun kabin içindeki değişiklikleri ise, yenilenen gösterge panelinin yanında gösterge paneli grafikleri, kaplamaları, direksiyon simidi ve kapı panelleri ile oldukça farklı...

Dobló’nun yolcu bölümünde dikkat çeken diğer özellikler arasında, elektrikli kapı camları, Bluetooth radyo ve USB girişi bulunan eğlence sistemi, 5 inç renkli dokunmatik ekranla entegre navigasyon sistemi ile dijital radyo playback’i (DAB) bulunan Uconnect sistemi yer alıyor.

Dört ayrı gövde seçeneğiyle birlikte iki ayrı yükseklik ve iki ayrı uzunluk versiyonu bulunan yeni Doblo'da 6 adet turbo dizel ve 3 adet benzinli motor seçeneği yer alacak... 1.3 MultiJet II 75HP ve 90 HP 200 Nm 1.6 MultiJet II 100 HP ve 105 HP 290 Nm, otomatik şanzımanla bile donanabilen 1.6 MultiJet II 90 HP 200 Nm ve MultiJet II 135 HP 320 Nm dizel motor seçeneklerinin yanı sıra benzinli motor seçeneklerindeyse 1.4 lt 95 HP 127 Nm, 1.4 TurboJet 120 HP 206 Nm ve 1.4 TurboJET 120 HP 206 Nm çift yakıtlı (benzin/metan) yer alıyor.

Bu arada yenilenen Doblo'nun Amerikan versiyonu RAM ProMaster City, 2.4 litrelik Tigershark motor ve geniş oranlı 9 ileri otomatik şanzımanla donanıyor... Bi-link denilen arka suspanyiyon geometrisinin de ABD yolları için modifiye edilmiş olduğunu hatırlatalım...

Etiketler: Fiat Doblo professional RAM ProMaster City IAA Hannover Tofaş LCV

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Küçük Volkswagen T-Roc

Küçük VW SUV'u T-Roc naklen dünya prömiyeri gerçekleştiriyor!

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.