FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Yeni Golf Plus Mantığı

08 Eylül 2013 15:18
Yeni Golf Plus Mantığı
Tweet It! Facebook

“Volkswagen, C-segmenti yani Alt Orta Sınıf kompakt minivan pazarındaki diğer araçların karşısında Golf Plus'u da yenilemesi gerekiyordu... Golf Sportsvan konsepti, işte bunun için...”

Bir kompact minivan olarak düşünülmüş Golf Sportsvan konsepti, aslında yeni Golf Plus için son prototip!..
Bildiğimiz Golf Plus'a göre 134 mm daha uzun olan bu prototip, 7. nesil yeni Golf'ün 5 kapılı şeklinden de 83 mm daha uzun!..
Ayrıca Golf 7 ile arasında 48 mm daha büyük bir dingil mesafesi farkı olan Golf Sportsvan konseptinin 126 mm daha yüksek ve 8 mm daha geniş olması da, kabin içinin ne kadar daha büyük olacağına dair işaretleri...

Bagaj hacminin 498 litre ile önceki şeklinden 74 litre daha büyük olması da, ayrı bir ajantaj!..
Arka koltukların 60:40 yatırılabilmesi ve öne doğru da 180mm kaydırılabilmesi ise, ekstra 87 litrelik bir ek bagaj hacmi de sağlayabiliyor... Bu arada Golf Sportsvan konseptine devasa yük koymak isteyenler için, öndeki yolcu koltuğu da komple katlanabiliyor ve yükleme uzunluğu 2484 mm olarak kullanılabiliyor...

Volkswagen bu Golf Sportsvan konseptinde 85'ten 150 HP'ye tam 6 farklı motor sunuyor. Bunların arasında 110 HP'lik 1.6 TDI BlueMotion, 3.7 lt/100 km'lik minimum tüketimi ve 95 gr/km CO2 emisyon değeriyle, en çok tercih edilecek yeni Golf Plus olacak...

Kör Nokta Uyarı sistemi Blind Spot Monitor ve arkadaki araçların hareketini uyaran Rear Traffic Alert sistemi, aracı durdurmaya kadar yavaşlatabilen Adaptive Cruise Control, şehir içinde ani frenlemeyi otomatik olarak yapabilen City Emergency Braking, şerit takip asistanı "lane-keeping assistant" ve panik fren destek sistemi "emergency braking function" gibi en yeni elektronik aktif güvenlik donanımına da sahip olacak olan yeni Golf Plus, Ford C-Max'tan Opel Zafira, Citroen C4 Picasso ve Peugeot 5008 gibi Avrupalı kompakt minivan'ların karşısına VW logosu farkıyla çıkacak!..

Etiketler: Volkswagen VW Golf Plus SportsVan IAA Frankfurt concept konsept

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Küçük Volkswagen T-Roc

Küçük VW SUV'u T-Roc naklen dünya prömiyeri gerçekleştiriyor!

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..