FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

BMW 2 Cabrio

16 Eylül 2014 06:59
BMW 2 Cabrio
Tweet It! Facebook

“1-Serisi Cabrio’nun yerini alan 2-Serisi Cabrio, kışın bile kullanılabilecek bir kompakt BMW!..”

20 saniyede kapanan yepyeni bir kumaş tavan mekanizmasıyla kabin içindeki gürültü seviyesinin 1-Serisi Cabrio’ya göre 7 dB’e kadar düşürülmüş olması, kumaş tavanda siyah gri kahverengi 3 farklı renk seçeneği, Comfort Access opsiyonuyla tavanın uzaktan kumanda ile de açılabilmesi ve saatte 50 km/h hıza kadar hareketliyken tavanın kapatılabilmesi…

ConnectedDrive sisteminin 4G desteklemesinden son teknoloji navigasyon programına, artık daha basit bir kullanım sunan yeni nesil iDrive sisteminden arkada 2 yetişkine yer veren koltuklarına 2-Serisi Cabrio, tam bir gezinti ve eğlence otomobili olarak sunuluyor.

Audi A3 Cabriolet’nin rakibi BMW 2-Serisi Cabrio, bagajına iki golf çantası sığacak kadar alttan ve üstten büyütülmüş 280 ila 335 desimetreküplük bagajıyla da, yerini aldığı “üstsüz” 1’lerden farkıl…

Uzunluğu 4.43 m, genişliği 1.77 m ile Coupe şekliyle bire bir gibi duran kompakt Cabrio, eski 1-Serisi Cabrio’dan 7 cm daha uzun ve 3 cm daha geniş.

Kışın karlı günlerde kapalı garajlarda saklamak zorunda kalmamanız için dört çekerli xDrive versiyonu da olacak olan 2-Serisi Cabrio’nun safkan sporcu 326 HP’lik bir M235i xDrive şekli bile olacak… Fakat, bu çok fazla diyenler için yine Track Handling paketli, M suspansiyonlu, M frenli ve 18 inç jantlı 228i Cabrio, rüzgarı şiddetlendirmek isteyenlere maksimum keyif vermek üzere hazır olacak…

2-Serisi Coupe’lere göre yaklaşık 4.000 ila 5.000 Euro daha pahalı olan Cabrio’larda xDrive opsiyonu ise 1.500 Euro’dan az olmayacak.

2015 yılının bahar aylarında Türkiye’ye gelmesi beklenen 2-Serisi Cabrio’ların, Türkiye paketlerinde liste 3 silindirli 1.5 litrelik 218i’nin 136 beygir gücüyle başlayacak. 4 silindirli 184 HP 220i ve 245 HP 228i ise “buralarda” astronomik fiyatlı olacak M235i’ye ulaşamayanların tercihi olacak. Dizel olarak ise sadece 190 HP’lik 220d şans bulacak. 218d ve 225d hakkında ise şimdilik haber yok!..

8 ileri StepTronic veya 6 ileri manuel ile kombine edilebilecek olan bu motorlarıyla 2-Serisi Cabrio, Lounge, Sport, Luxury ve M Sport olmak üzere dört farklı donanım zenginliğine sahip. 

Audi A3 Cabriolet’ye göre 2.500 Euro fiyat farkıyla Almanya yollarına çıkacak olan bu üstsüz “2”lerin giriş şekli 218i, “oralarda” 31.370 Euro’luk bir etiket taşıyacak… 

Bize göre otomatik klima, gündüz farları ve belki navigasyon dışında hiç bir ekstra donanım gerektirmeyen bu “keyif gezintisi makinası”nı, gereksiz opsiyonlarla “doldurmaya” hiç gerek yok!.. Hele ki, kapıyı açtığınız yere BMW logosu projeksiyonu yapan bir “hava”ya ise hiç mi hiç ihtiyaç duymayacaksınız!..

En sadesini alın, üstünü açın ve eğlenceye başlayın!..

Etiketler: BMW 2 convertible 2-Serisi 2-Series M235i Deutsch German Alman Cabrio üstsüz Cabriolet Cabrio kompakt compact

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Küçük Volkswagen T-Roc

Küçük VW SUV'u T-Roc naklen dünya prömiyeri gerçekleştiriyor!

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..