FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Citroen AirCross

08 Nisan 2015 13:59
Citroen AirCross
Tweet It! Facebook

“Citroen, geleneğini bozmadı ve AirCross konseptiyle de yine kreatif tasarım sınırlarını zorladı!..”

İnce arka LED ışıklarıyla önce C4 Cactus'e benzetmiş olsak da, AirCross konsepti, Citroen markasının yepyeni bir tasarım çizgisinde SUV araçlara doğru yaklaştığını düşündürüyor...
Aslında Range Rover'ların lüks havasının yakalanmak istenmiş olduğu bu yepyeni konsept, C4 Cactus'ün üzerinde bir segmente yerleşecek yeni Citroen SUV'unun ilk gösterimi...
Daha premium, daha büyük bir Citroen olarak yeni C4 AirCross olarak da gerçekleştirilebilir...
Özellikle yan alt korumalar ve farklı tampon şekilleriyle göz alan AirCross konsepti, yürür aksamda da ön aksa bağlı 218 HP'lik Turbo benzinli 1.6 lt motorunun gerisinde arka aks için 95 HP'lik bir elektrikli motora sahip olarak farklılığını gösteriyor... Sadece elektrikli olarak 50 km gidebilen AirCross konsept aracının, 100 km/h hıza 4.5 saniyede çıkması ve 100 km'de 1.7 litrelik minimum tüketim iddiası da dikkat çekiyor!..

Etiketler: Citroen AirCross SUV CrossOver Français kreatif creative hybrid hibrid design tasarım

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..