FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Citroen AirCross

08 Nisan 2015 13:59
Citroen AirCross
Tweet It! Facebook

“Citroen, geleneğini bozmadı ve AirCross konseptiyle de yine kreatif tasarım sınırlarını zorladı!..”

İnce arka LED ışıklarıyla önce C4 Cactus'e benzetmiş olsak da, AirCross konsepti, Citroen markasının yepyeni bir tasarım çizgisinde SUV araçlara doğru yaklaştığını düşündürüyor...
Aslında Range Rover'ların lüks havasının yakalanmak istenmiş olduğu bu yepyeni konsept, C4 Cactus'ün üzerinde bir segmente yerleşecek yeni Citroen SUV'unun ilk gösterimi...
Daha premium, daha büyük bir Citroen olarak yeni C4 AirCross olarak da gerçekleştirilebilir...
Özellikle yan alt korumalar ve farklı tampon şekilleriyle göz alan AirCross konsepti, yürür aksamda da ön aksa bağlı 218 HP'lik Turbo benzinli 1.6 lt motorunun gerisinde arka aks için 95 HP'lik bir elektrikli motora sahip olarak farklılığını gösteriyor... Sadece elektrikli olarak 50 km gidebilen AirCross konsept aracının, 100 km/h hıza 4.5 saniyede çıkması ve 100 km'de 1.7 litrelik minimum tüketim iddiası da dikkat çekiyor!..

Etiketler: Citroen AirCross SUV CrossOver Français kreatif creative hybrid hibrid design tasarım

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..