FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Citroen DS Wild Rubis

11 Nisan 2013 02:19
Citroen DS Wild Rubis
Tweet It! Facebook

“Citroen'in upgrade modellerine ait DS serisi, Wild Rubis konseptiyle ilk kompakt SUV'una ya da başka bir deyişle ilk CrossOver'ına kavuşuyor. Yeni modelin ismi, DSX olabilir!..”

Citroen'in ilk SUV modeli, elbette bu değil... Fakat, DS serisinin ilk arazi tipli şekli, bu DS Wild Rubis ile gerçekleşecek. 
Mercedes'ten BMW'ye, Lincoln'den Lexus'a, tüm premium markaların yeni trendi olan bu küçük ölçülü dört çekerli yüksek oturma pozisyonlu araçların rüzgarında Citroen'in "lüks" DS'i de geri kalamazdı!..

İşlenmemiş Yakut anlamında Wild Rubis ismi verilen konsept, geleceğin DSX'i için çok iyi bir fikir oluşmasını sağlıyor.
Sanıyoruz, Wild Rubis, DSX'e dönüştüğünde, Avrupalı otomobil markaları arasında çok iyi bir modern CrossOver seçeneği ortaya çıkmış olacak...

Auto China 2013 fuarında Şangay'da sergilenecek olan bu çekici kompakt SUV hakkında tüm ayrıntılar, önümüzdeki hafta CarsNews.TV ile, yine bu sayfada olacak!..

Etiketler: Citroen DS lux luxury lüks Wild Rubis

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..