FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Citroen DS Wild Rubis

11 Nisan 2013 02:19
Citroen DS Wild Rubis
Tweet It! Facebook

“Citroen'in upgrade modellerine ait DS serisi, Wild Rubis konseptiyle ilk kompakt SUV'una ya da başka bir deyişle ilk CrossOver'ına kavuşuyor. Yeni modelin ismi, DSX olabilir!..”

Citroen'in ilk SUV modeli, elbette bu değil... Fakat, DS serisinin ilk arazi tipli şekli, bu DS Wild Rubis ile gerçekleşecek. 
Mercedes'ten BMW'ye, Lincoln'den Lexus'a, tüm premium markaların yeni trendi olan bu küçük ölçülü dört çekerli yüksek oturma pozisyonlu araçların rüzgarında Citroen'in "lüks" DS'i de geri kalamazdı!..

İşlenmemiş Yakut anlamında Wild Rubis ismi verilen konsept, geleceğin DSX'i için çok iyi bir fikir oluşmasını sağlıyor.
Sanıyoruz, Wild Rubis, DSX'e dönüştüğünde, Avrupalı otomobil markaları arasında çok iyi bir modern CrossOver seçeneği ortaya çıkmış olacak...

Auto China 2013 fuarında Şangay'da sergilenecek olan bu çekici kompakt SUV hakkında tüm ayrıntılar, önümüzdeki hafta CarsNews.TV ile, yine bu sayfada olacak!..

Etiketler: Citroen DS lux luxury lüks Wild Rubis

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..