FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Ekstrem Aston Martin

29 Mayıs 2013 03:04
Ekstrem Aston Martin
Tweet It! Facebook

“One-77'dan sonra Aston Martin'in ürettiği en hızlı model, V12 Vantage S!.. 573 HP, 620 Nm ve 330 km/h maksimum hız ile bu son Vantage, belki de Vantage serisine en güçlü "veda" olacak. ”

Aston Martin, Vantage model ailesine veda etmek üzere... Fakat, Aston Martin, seri bitmeden V12 Vantage S ile büyük bir sürpriz yaptı!..

İngiltere Gaydon'da tasarlanan ve üretilen Aston Martin'lerin en ekstrem modeli Vantage'ın en ekstrem versiyonu V12 Vantage S, yarış otomobillerinin teknolojisini trafiğe açık yollara taşıyor.

V12 Vantage'ın üretiminin yerine geçen bu yeni "S", CNC ile işlenmiş yanma odaları ve tek parça yontulmuş eksantrik millere sahip tümüyle aluminyumdan yapılmış AM28 denilen yepyeni bir 6.0 litrelik V12 motora sahip. 

48 supaplı üstten dört eksantrik milli 5.935 cc'lik bu V12 motorun 573 beygir gücü ve 620 Nm'lik maksimum torku, arkadan itişli bu en yeni Aston Martin'i, son V12 Vantage'a göre yüzde 10 oranında daha kuvvetli yapıyor!..

Aynı şekilde 4 saniyelik 0-100 km/h akselerasyonun ve 330 km/h'lik maksimum hızın öngörülmesi de, bu eksterm İngiliz için heyecanlanmamızı sağlıyor.

One-77 modelinden adapte edilmiş egzost sistemiyle, en hızlı Aston Martin'lerden biri olarak "yakışan" bir sese de sahip olan V12 Vantage S, FIA GT yarışlarına katılan Aston Martin yarışçılarında geliştirilmiş 7 ileri (AMT) otomatikleştirilmiş manuel Sportshift III şanzımanıyla da önceki V12'lerden çok daha farklı!.. Üstelik daha da hafif!..

Normal, Sport ve Track modlarına sahip 3 kademeli adaptif amortisör sistemiyle suspansiyonu ayarlanabilen V12 Vantage S'in hidrolik destekli direksiyon sistemi de bu üç moda göre hassasiyetini ya da sertliğini değiştiriyor…

Ayrıca; Sport moddayken, vites seçimi, debriyaj tepkisi ve egzost sesi de değişiyor!..

CC100 Speedster konseptinde olduğu gibi ön panjurunda karbon fiber veya titanyum gümüş dokulu amuminyum ön panjuru, 10 kollu 19 inçlik jantlar, siyah tavan ve siyah renkli pedallara sahip olan V12 Vantage S, bugüne kadar üretilmiş en çılgın Vantage modeli!..

One-77'ın ardından gelen Aston Martin'in ürettiği en hızlı model!..

Dr. Ulrich Bez'in sözleriyle "Safkan bir Aston Martin… doğasında ekstrem olan…"

Etiketler: Aston Martin Aston Vantage S V12 extreme ekstrem super sport SuperSport

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..