FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Honda'nın Küçük SUV'u

20 Nisan 2014 03:14
Honda'nın Küçük SUV'u
Tweet It! Facebook

“CR-V meraklısı olup, bütçesi yetmeyenler için Honda HR-V, yepyeni bir formda, bu sefer Jazz zemininde ortaya çıkarıldı!.. ”

ABD müşterileri için sorunsuzluğun örnek markası olan Honda, son yıllarda küçük modelleriyle "downsizing" trendinde ilerliyor... Oradaki ismi Fit olan Jazz modelinin satışlarında rekor adetlere ulaşan Honda, şimdi de eski "Joy Machine" sloganına sahip HR-V modelini City modelinin platformunda hazırladı...

Küçük ölçülerine rağmen genç ailelerin sevgilisi olmayı başarmış olan HR-V'nin bu yeni şekli, büyük SUV ağabeylerinden kopyalanmış gibi... HR-V, küçük CrossOver segmentinin yaratıcısı olarak otomotiv tarihinde kayıtlıyken, şimdi New York fuarında küçük bir SUV gibi görünerek önce Detroit'te bir Urban SUV kavramında sergilendi...
Vezel ismiyle Japonya'da da yollara çıkan yeni HR-V'nin Type T şeklinin bile Mugen tarafından hazırlandığını söylersek, sanıyoruz, Honda'nın bu küçük SUV'a verdiği önemi anlatabiliriz...

Meksika'da da üretilecek HR-V'nin Avrupa için 1.5 lt Direct-Injection benzinli ve ayrıca Sport Hybrid i-DCD (Intelligent Dual Clutch Drive) versiyonunun olması da söz konusu, fakat 2015 yılında Türkiye'ye de gelmesi gereken yeni HR-V'in asıl ilgi çekecek motoru, 120 HP'lik 1.6 lt i-DTEC dizel olacak... 

Honda'nın Magic Seat fleks-koltuk sistemi de, HR-V'de eksik bırakılmamış...

Etiketler: Honda HR-V joy SUV küçük B New York Vezel Urban CrossOver japon

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..