FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Lamborghini Asterion

02 Ekim 2014 00:42
Lamborghini Asterion
Tweet It! Facebook

“İtalyan boğaları da artık çağ atlıyor! Lamborghini Asterion, bir benzinli elektrikli hibrid SuperSport!..”

Bayanlar ve baylar!.. İşte, gerçek Lamborghini Asterion LPI910-4 konsept otomobili!.. 
Lamborghini'nin ilk benzinli-elektrikli hibrid modeli, tümüyle Sant'Agata'da yani kendisi tarafından geliştirilmiş!.. Elbette Audi ve VW mühendislerinin ve Italdesign Giugiaro'nun da yardımı biraz olmuş, fakat yeni 5.2 litrelik V10 motorunun 610 boğa gücü arka tekerleklere 7 ileri çift debriyajlı şanzımanla aktarılırken üç elektrik motor da toplamda 300 HP'lik ek güç veriyor!..
Elektrik motorlarından biri şanzımana bağlı olarak arka tekerlekleri çevirebiliyorken, diğer iki elektrik motor da ön aksa bağlı olarak çalışıyor... Arada ise alt tünelde bir lithium-ion batarya, hem denge hem de enerji deposu olarak kullanılıyor!..
İtaliyanlara göre bu canavar boğa, 0-100km/h hızlanmasını 3.0 saniyede gerçekleştirecek ve maksimumda 320km/h hıza ulaşabilecek!.. 
Bu arada ortalama tüketimi de 4.2 lt/100km gibi çılgın bir ekonomik değer sunacak!..
 

Etiketler: Lamborghini Asterion LPI910-4 SuperSport benzin elektrik hibrid

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..

Lamborghini Rekor Kırdı

Ne bir hibrid, ne de Turbo!.. Safkan atmosferik bir V10 motorlu Lamborghini Huracán Performante, Porsche 918'i geçerek Nürburgring Nordschleife pist rekorunu kırdı!.. 6:52.01 !!!

Range Rover Velar

Land Rover, yeni modellerde hız kesmiyor! Şimdi de lüks serisine Evoque ve Range Rover Sport arasına Velar modelini getiriyor!..

Bayburt Of Geçidi

#EgeaDunyaTuru fotoğrafçısı Savaş Yılmaz, 41 bin kilometrelik Devr-i Alem macerasına başlamadan hemen önce, bir Ford Ranger ile, sadece Türkiye'nin değil dünyanın en zorlu dağ geçitlerinden biriyle mücadele etmişti...

Türkiye'de Yılın Otomobili

Otomotiv Gazetecileri Derneği OGD tarafından ilki düzenlenen Türkiye’de Yılın Otomobili TYO yarışmasının 2016 Birincisi, tüm zorlu rakiplerini geride bırakmayı başaran Skoda Superb olmuştu!..

Daha Yeni Clio

En büyük üretimi OYAK-Renault fabrikasında gerçekleşen Renault Clio, 4. neslinin en önemli makyajıyla yenilendi!.. Yepyeni full-LED Pure Vision farlarıyla 20 yıldır üretilen 13 Milyon Clio arasında, belki de en güzeli!..