FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Lamborghini Asterion

02 Ekim 2014 00:42
Lamborghini Asterion
Tweet It! Facebook

“İtalyan boğaları da artık çağ atlıyor! Lamborghini Asterion, bir benzinli elektrikli hibrid SuperSport!..”

Bayanlar ve baylar!.. İşte, gerçek Lamborghini Asterion LPI910-4 konsept otomobili!.. 
Lamborghini'nin ilk benzinli-elektrikli hibrid modeli, tümüyle Sant'Agata'da yani kendisi tarafından geliştirilmiş!.. Elbette Audi ve VW mühendislerinin ve Italdesign Giugiaro'nun da yardımı biraz olmuş, fakat yeni 5.2 litrelik V10 motorunun 610 boğa gücü arka tekerleklere 7 ileri çift debriyajlı şanzımanla aktarılırken üç elektrik motor da toplamda 300 HP'lik ek güç veriyor!..
Elektrik motorlarından biri şanzımana bağlı olarak arka tekerlekleri çevirebiliyorken, diğer iki elektrik motor da ön aksa bağlı olarak çalışıyor... Arada ise alt tünelde bir lithium-ion batarya, hem denge hem de enerji deposu olarak kullanılıyor!..
İtaliyanlara göre bu canavar boğa, 0-100km/h hızlanmasını 3.0 saniyede gerçekleştirecek ve maksimumda 320km/h hıza ulaşabilecek!.. 
Bu arada ortalama tüketimi de 4.2 lt/100km gibi çılgın bir ekonomik değer sunacak!..
 

Etiketler: Lamborghini Asterion LPI910-4 SuperSport benzin elektrik hibrid

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..