FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Lamborghini Asterion

02 Ekim 2014 00:42
Lamborghini Asterion
Tweet It! Facebook

“İtalyan boğaları da artık çağ atlıyor! Lamborghini Asterion, bir benzinli elektrikli hibrid SuperSport!..”

Bayanlar ve baylar!.. İşte, gerçek Lamborghini Asterion LPI910-4 konsept otomobili!.. 
Lamborghini'nin ilk benzinli-elektrikli hibrid modeli, tümüyle Sant'Agata'da yani kendisi tarafından geliştirilmiş!.. Elbette Audi ve VW mühendislerinin ve Italdesign Giugiaro'nun da yardımı biraz olmuş, fakat yeni 5.2 litrelik V10 motorunun 610 boğa gücü arka tekerleklere 7 ileri çift debriyajlı şanzımanla aktarılırken üç elektrik motor da toplamda 300 HP'lik ek güç veriyor!..
Elektrik motorlarından biri şanzımana bağlı olarak arka tekerlekleri çevirebiliyorken, diğer iki elektrik motor da ön aksa bağlı olarak çalışıyor... Arada ise alt tünelde bir lithium-ion batarya, hem denge hem de enerji deposu olarak kullanılıyor!..
İtaliyanlara göre bu canavar boğa, 0-100km/h hızlanmasını 3.0 saniyede gerçekleştirecek ve maksimumda 320km/h hıza ulaşabilecek!.. 
Bu arada ortalama tüketimi de 4.2 lt/100km gibi çılgın bir ekonomik değer sunacak!..
 

Etiketler: Lamborghini Asterion LPI910-4 SuperSport benzin elektrik hibrid

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..