FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Porsche Cayenne Turbo S

25 Ocak 2013 02:24
Porsche Cayenne Turbo S
Tweet It! Facebook

“Cayenne'lerinin en yeni zirvesi Turbo S, Porsche'nin en büyük "roket"i, artık 550 HP ve 749 Nm! Cayenne Turbo S ile Porsche bu iri kasa tipinde ilk gerçek "maksimum"u görüyor!”

Cayenne'lerin en güçlü modeli Turbo S, artık yollarda!..
İkinci nesil Cayenne'lerin zirvesine oturan Turbo S, kaputunun altında Turbo ile aynı 4.8 litrelik bir V8'e sahip, fakat "S" modifiyesi ile Turbo basıncı yükseltilen ve emme manifoldunda akış hızı geliştirilen Cayenne'in motor "beyni" de yeniden programlanmış.

Ekstra 50 beygir gücüyle 550 HP'ye çıkan Cayenne performansında tork da, artı 50 Nm ile 749 Nm'ye ulaştırılmış. Böylece 0-100 km/h akselerasyon saniyenin beşte biri iyileşirken, maksimum hız da 4.8 km/h arttırılmış. 
Porsche'nin iddiasına göre; bu güce rağmen yakıt tüketimi 100 km'de 11.4 litreye kadar düşürülebiliyor!..
Ve, CO2 salımı da 270 gr/km ile, rakiplerine "pis" dedirtiyor.

Elektronik kontrollü arka diferansiyel kilidi,  özel programlı havalı suspansiyonundaki hidrolik çalışan roll-bar'lar, aktif amortisör kontrolü ve tork vektörleme sisteminin Cayenne Turbo'larla aynı olduğu da belirtmemiz gerek.
İlk bakışta Turbo S'i diğer Cayenne'lerden ayırmak ise, sadece farların içindeki ve dikiz aylarının altındaki parlak siyah zeminle mümkün olabilecek. Elbette, 21 inçlik özel jantlarını da unutmamak lazım!..
Kabin içindeki özel deri ve karbon fiber kaplamalar da, Turbo S için özel olarak hazırlanmış.

 

Etiketler: Porsche VW Turbo Turbo S Cayenne HP Nm

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..