FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Porsche Cayenne Turbo S

25 Ocak 2013 02:24
Porsche Cayenne Turbo S
Tweet It! Facebook

“Cayenne'lerinin en yeni zirvesi Turbo S, Porsche'nin en büyük "roket"i, artık 550 HP ve 749 Nm! Cayenne Turbo S ile Porsche bu iri kasa tipinde ilk gerçek "maksimum"u görüyor!”

Cayenne'lerin en güçlü modeli Turbo S, artık yollarda!..
İkinci nesil Cayenne'lerin zirvesine oturan Turbo S, kaputunun altında Turbo ile aynı 4.8 litrelik bir V8'e sahip, fakat "S" modifiyesi ile Turbo basıncı yükseltilen ve emme manifoldunda akış hızı geliştirilen Cayenne'in motor "beyni" de yeniden programlanmış.

Ekstra 50 beygir gücüyle 550 HP'ye çıkan Cayenne performansında tork da, artı 50 Nm ile 749 Nm'ye ulaştırılmış. Böylece 0-100 km/h akselerasyon saniyenin beşte biri iyileşirken, maksimum hız da 4.8 km/h arttırılmış. 
Porsche'nin iddiasına göre; bu güce rağmen yakıt tüketimi 100 km'de 11.4 litreye kadar düşürülebiliyor!..
Ve, CO2 salımı da 270 gr/km ile, rakiplerine "pis" dedirtiyor.

Elektronik kontrollü arka diferansiyel kilidi,  özel programlı havalı suspansiyonundaki hidrolik çalışan roll-bar'lar, aktif amortisör kontrolü ve tork vektörleme sisteminin Cayenne Turbo'larla aynı olduğu da belirtmemiz gerek.
İlk bakışta Turbo S'i diğer Cayenne'lerden ayırmak ise, sadece farların içindeki ve dikiz aylarının altındaki parlak siyah zeminle mümkün olabilecek. Elbette, 21 inçlik özel jantlarını da unutmamak lazım!..
Kabin içindeki özel deri ve karbon fiber kaplamalar da, Turbo S için özel olarak hazırlanmış.

 

Etiketler: Porsche VW Turbo Turbo S Cayenne HP Nm

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Küçük Volkswagen T-Roc

Küçük VW SUV'u T-Roc naklen dünya prömiyeri gerçekleştiriyor!

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..