FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

SRT Challenger SRT8 392

24 Ocak 2013 18:46
SRT Challenger SRT8 392
Tweet It! Facebook

“SRT Challenger, aslında Dodge Challenger'ın SRT modifiyeli şekli! Dodge Challenger ile arasında "dağlar" olan SRT Challenger, Dodge markasının "ekonomik" kimliğinden mümkün olduğunca uzakta duruyor!..”

Chrysler grubunda artık SRT başlı başına bir marka! Her bir SRT de model grubunun zirvesini temsil ediyor... 
SRT Challenger, şu anda SRT Viper'ın ardından markanın ikinci en seksi ve hızlı modeli olarak kabul ediliyor. 392HEMI motorlu en yeni Challenger SRT8, 6.4 litrelik HEMI V8'iyle 470 beygir gücünde!.. Maksimum tork ise SAE verileriyle 470 lb.ft yani bizim kullandığımız DIN şekliyle tam 632 Nm!
2013 yenilikleri arasında otomobili düzlüklerde en iyi akselerasyona taşıyan "launch" kontrol elektroniği, adaptif yaylanma sağlayan üç ayrı sertlikte ayarlanabilen özel suspansiyon sistemi, Billet Silver Metallic Clear Coat, Granite Crystal Pearl Coat, Jazz Blue Pearl Coat, Phantom Black Ti-Coat Pearl ve TorRed Clear Coat renkleri, ısıtmalı direksiyon simidi, yol ve yarış pisti düzeneği sunan direksiyon altı vites pedalları, 900 Watt gücünde GreenEdge teknolojisine sahip 18 hoparlörlü Harman-Kardon audio sistemi sayılabilir.
0-100-0 km/h gibi özel hızlanma yavaşlama testini 15 saniyede tamamlayan, 0-100 km/h akselerasyonunu 5 saniyenin altında geçen, 292 km/h'lık maksimum hıza tırmanan ve çeyrek mil deparını 12 saniye civarında gerçekleştiren Challenger SRT8 392, 2013 model yılıyla üstün viraj dengesi de sunan bir ince ayara da sahip oluyor.
Gerekmedikçe Fual Saver Mode yani 4 silindirini uyutarak ilerleyen bu zirve Challenger'ı, model tarihinde ilk kez ekonomiyi de kullanıcısına gösteriyor. Eski Viper'lardaki çift diskli yüksek performans debriyajlı Tremec TR-6060 6 ileri şanzımanı taşıyan bu Challenger'ın opsiyonel 5 ileri otomatiği de bulunuyor. Fakat, bunda da Auto Stick ile vitesleri manuel değiştirmeye imkan tanınmış!..
SRT Challenger, diğer tüm safkan Amerikan yarışçı donanımı ve klasik tasarımıyla, gerçek Amerikanların son nesillerinden biri...

Etiketler: SRT Fiat Chrysler Dodge Super süper SuperSport Amerikan HotRod hot drag drift HEMI hemi V8 SRT8

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..