FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

SRT Challenger SRT8 392

24 Ocak 2013 18:46
SRT Challenger SRT8 392
Tweet It! Facebook

“SRT Challenger, aslında Dodge Challenger'ın SRT modifiyeli şekli! Dodge Challenger ile arasında "dağlar" olan SRT Challenger, Dodge markasının "ekonomik" kimliğinden mümkün olduğunca uzakta duruyor!..”

Chrysler grubunda artık SRT başlı başına bir marka! Her bir SRT de model grubunun zirvesini temsil ediyor... 
SRT Challenger, şu anda SRT Viper'ın ardından markanın ikinci en seksi ve hızlı modeli olarak kabul ediliyor. 392HEMI motorlu en yeni Challenger SRT8, 6.4 litrelik HEMI V8'iyle 470 beygir gücünde!.. Maksimum tork ise SAE verileriyle 470 lb.ft yani bizim kullandığımız DIN şekliyle tam 632 Nm!
2013 yenilikleri arasında otomobili düzlüklerde en iyi akselerasyona taşıyan "launch" kontrol elektroniği, adaptif yaylanma sağlayan üç ayrı sertlikte ayarlanabilen özel suspansiyon sistemi, Billet Silver Metallic Clear Coat, Granite Crystal Pearl Coat, Jazz Blue Pearl Coat, Phantom Black Ti-Coat Pearl ve TorRed Clear Coat renkleri, ısıtmalı direksiyon simidi, yol ve yarış pisti düzeneği sunan direksiyon altı vites pedalları, 900 Watt gücünde GreenEdge teknolojisine sahip 18 hoparlörlü Harman-Kardon audio sistemi sayılabilir.
0-100-0 km/h gibi özel hızlanma yavaşlama testini 15 saniyede tamamlayan, 0-100 km/h akselerasyonunu 5 saniyenin altında geçen, 292 km/h'lık maksimum hıza tırmanan ve çeyrek mil deparını 12 saniye civarında gerçekleştiren Challenger SRT8 392, 2013 model yılıyla üstün viraj dengesi de sunan bir ince ayara da sahip oluyor.
Gerekmedikçe Fual Saver Mode yani 4 silindirini uyutarak ilerleyen bu zirve Challenger'ı, model tarihinde ilk kez ekonomiyi de kullanıcısına gösteriyor. Eski Viper'lardaki çift diskli yüksek performans debriyajlı Tremec TR-6060 6 ileri şanzımanı taşıyan bu Challenger'ın opsiyonel 5 ileri otomatiği de bulunuyor. Fakat, bunda da Auto Stick ile vitesleri manuel değiştirmeye imkan tanınmış!..
SRT Challenger, diğer tüm safkan Amerikan yarışçı donanımı ve klasik tasarımıyla, gerçek Amerikanların son nesillerinden biri...

Etiketler: SRT Fiat Chrysler Dodge Super süper SuperSport Amerikan HotRod hot drag drift HEMI hemi V8 SRT8

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..