FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Subaru BRZ JDM

19 Ağustos 2013 21:03
Subaru BRZ JDM
Tweet It! Facebook

“Subaru, 2014 model "S" ve "RA" versiyonlarının yanında, şimdilik sadece Japonya pazarına sunulacak olan "STi' logolu BRZ'sini satışa çıkarıyor... Sınırlı sayıda üretilecek olan bu "tS by STi" BRZ'lerin GT şekli ise, müthiş görünüyor.”

2014 model yılı otomobiller teker teker ortaya çıkarken, Subaru BRZ bazı ekipman ve teknik geliştirmeler ile hafifçe yenilendi.

Fakat, asıl önemlisi; sadece Japonya'da satılacak "tS by STI" limited edition versiyonunu da gösteren Subaru, BRZ'nin şasi, aerodinami ve tasarımında daha birçok "doğru" modifikasyonun yapılabileceğini, dünyadaki tüm "tuning"çilere gösteriyor olması!..

BRZ'nin normal şeklinin yenilikleri arasında "S" version, omuz çizgisinin altında aerodynamik bir body-kit anlamına geliyor. 

"RA" versiyonlarında ise önlerde ventile fren diskleri ve Torsen sınırlı kaymalı diferansiyeli olduğundan bahsediliyor. 

BRZ "tS by STi" ise, konsept şekliyle Temmuz ayında gösterildikten sonra şimdi Ağustos sonunda Japonya'da satışa çıkıyor. 

BRZ tS by STi ile Subaru, "flat-four" motorundan ekstra performans çıkarmasa bile, biri normal diğeri GT olmak üzere iki farklı paket sunuyor.

Her biri 250'şer adet üretilecek olan bu iki "tS by STi"dan standart tS, BRZ'nin yol tutuşunu ve görünümünü geliştiriyor.

18 inçlik gümüşi aluminyum alaşım jantlar, 225/40 ZR18 Michelin Pilot Super Sport lastikler, Brembo frenler, modifiye bir yeni sportif suspansiyon, daha geniş çaplı bir krank mili ve ayarları yeniden yapılmış VDC (Vehicle Dynamics Control) sistemi sunuyor. Ön altta daha belirgin bir spoiler, STi logoları, Alcantara döşenmiş sportif koltuklar, yeni bir direksiyon, vites topuzu veya otomatik vites kulbu ve göstergelerin tasarımının yanında aluminyum yan eşikler ve motor çalıştırma düğmesi, bu standart "tS"in "süs"leri…

GT paketinde ise, siyah renkli 18 inçlik jantlar, arkada ayarlanabilir bir kuru-karbon kanat ve ön koltukların Alcantara döşenmiş olmasının yanında Recora yapımı olması dikkat çekiyor.

Scion, Toyota ve Subaru'nun bu üçlemesinde, şimdiye kadar çok sessiz kalan BRZ'nin bu "tS by STi' atağı, umarız Türkiye'ye de gelir… Öncellikle de "kanatlı" GT haliyle!..

Etiketler: Subaru Scion Toyota BRZ GT86 FR-S sport sportif GT tS STI STi tS by STi japon japan

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..