FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Subaru BRZ JDM

19 Ağustos 2013 21:03
Subaru BRZ JDM
Tweet It! Facebook

“Subaru, 2014 model "S" ve "RA" versiyonlarının yanında, şimdilik sadece Japonya pazarına sunulacak olan "STi' logolu BRZ'sini satışa çıkarıyor... Sınırlı sayıda üretilecek olan bu "tS by STi" BRZ'lerin GT şekli ise, müthiş görünüyor.”

2014 model yılı otomobiller teker teker ortaya çıkarken, Subaru BRZ bazı ekipman ve teknik geliştirmeler ile hafifçe yenilendi.

Fakat, asıl önemlisi; sadece Japonya'da satılacak "tS by STI" limited edition versiyonunu da gösteren Subaru, BRZ'nin şasi, aerodinami ve tasarımında daha birçok "doğru" modifikasyonun yapılabileceğini, dünyadaki tüm "tuning"çilere gösteriyor olması!..

BRZ'nin normal şeklinin yenilikleri arasında "S" version, omuz çizgisinin altında aerodynamik bir body-kit anlamına geliyor. 

"RA" versiyonlarında ise önlerde ventile fren diskleri ve Torsen sınırlı kaymalı diferansiyeli olduğundan bahsediliyor. 

BRZ "tS by STi" ise, konsept şekliyle Temmuz ayında gösterildikten sonra şimdi Ağustos sonunda Japonya'da satışa çıkıyor. 

BRZ tS by STi ile Subaru, "flat-four" motorundan ekstra performans çıkarmasa bile, biri normal diğeri GT olmak üzere iki farklı paket sunuyor.

Her biri 250'şer adet üretilecek olan bu iki "tS by STi"dan standart tS, BRZ'nin yol tutuşunu ve görünümünü geliştiriyor.

18 inçlik gümüşi aluminyum alaşım jantlar, 225/40 ZR18 Michelin Pilot Super Sport lastikler, Brembo frenler, modifiye bir yeni sportif suspansiyon, daha geniş çaplı bir krank mili ve ayarları yeniden yapılmış VDC (Vehicle Dynamics Control) sistemi sunuyor. Ön altta daha belirgin bir spoiler, STi logoları, Alcantara döşenmiş sportif koltuklar, yeni bir direksiyon, vites topuzu veya otomatik vites kulbu ve göstergelerin tasarımının yanında aluminyum yan eşikler ve motor çalıştırma düğmesi, bu standart "tS"in "süs"leri…

GT paketinde ise, siyah renkli 18 inçlik jantlar, arkada ayarlanabilir bir kuru-karbon kanat ve ön koltukların Alcantara döşenmiş olmasının yanında Recora yapımı olması dikkat çekiyor.

Scion, Toyota ve Subaru'nun bu üçlemesinde, şimdiye kadar çok sessiz kalan BRZ'nin bu "tS by STi' atağı, umarız Türkiye'ye de gelir… Öncellikle de "kanatlı" GT haliyle!..

Etiketler: Subaru Scion Toyota BRZ GT86 FR-S sport sportif GT tS STI STi tS by STi japon japan

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Küçük Volkswagen T-Roc

Küçük VW SUV'u T-Roc naklen dünya prömiyeri gerçekleştiriyor!

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..