FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Tazyikli Suya Gaza Copa Karşı

31 Mayıs 2013 15:41
Tazyikli Suya Gaza Copa Karşı
Tweet It! Facebook

“Dengesiz güç kullanımına bile karşı gelebilecek, hatta umursamayacak bir gerçek SUV!.. Conquest Evade, süper zırhlı Knight XV'in daha sivil hali, fakat yine de "rahatsız" edebileceklere karşı engel tanımıyor!..”

Ünlü pop yıldızları genelde Corvette motorlu Chevrolet van'lar ile dolaşırlar... Kendilerini daha güvenli hissederler... Oysa, popüler kişiliklerin yeni trendi bu tip gerçek SUV'lar!.. Zırhlı ya da zırhsız, olabilecek tüm şiddetli tacizlere karşı koyabilecek, bu engel tanımaz araçlar, "Gezi"ye gelenleri de kolaylıkla koruyabilirler!..

Kanadalı Conquest Vehicles markası, el yapımı, tümüyle zırhlı, lüks SUV yapımında, Avrupa'da olmasa bile, Orta Doğu ve diğer zengin ülkelerde iyi biliniyor… "Kurşun geçirmez" Knight XV isimli "zırhlı"sı, film yıldızlarının, popüler sanatçıların ve bazı mafya patronlarının adeta transfer aracı olarak kabul görmeye başlamıştı…

Evade ise, Conquest'in ilk "zırhsız" modeli… Yine heybetli ve yine devasa!.. İşte, herkesin hayalindeki, "olması gerektiği gibi" gerçek bir SUV!.. 

Üstelik mermilere karşı kalkanları olmadığı için de, 6 tonluk Knight XV'ten çok daha hafif ve çok daha çevik!..

Tandem üçüncü sunroof'u ve geniş arka kapısıyla, yine "şoförün kullanacağı" bir makam aracı olan Evade, tüm dünyadaki makam araçları arasında en kaba tasarıma sahip araç olarak da "beğeniliyor"!..

Ford F550 Super Duty Pick-Up şasisi üzerine inşa edilmiş olan Evade'nin aluminyum ve paslanmaz çelik gövde parçalarının içinde neredeyse küçük bir ofis genişliğinde 11.3 desimetreküplük bir kabin konforu sunuluyor. Yani konfor ve lüks için tüm alan mevcut. Pahalı deri döşeme ve Alcantara kaplı yüzeylerin yanında, 2+2 kişilik oturma düzeni ve sürücü mahalinin bir TV ekranıyla ayrılması da, Evade'nin kullanım mantığını ortaya çıkarıyor… Ayrıca tüm koltuklar için ayrı ayrı dokunmatik ekranlardan infotainment teknolojilerinde "ne varsa" sunulan Evade, modernliğini de gösteriyor!

Aracın etrafını 360 derece aydınlatan joystick kontrollü projektörler, ön ve arkadaki FLIR gece görüş kameralarının da aracın standart donanımında olduğunu söylerken, bu donanımda tek eksiğin "zırh" kaldığını belirtelim…

Solid alüminyumdan ve çelikten yontulmuş kapı kolları gibi armatürleri de, Evade'nin ayrıcalığı...

330 HP ve 626 Nm'lik 6.8 litrelik bir benzinli V10 ya da 305 HP 895 Nm'lik 6.7 lt bir dizel V8 motor seçenekleri sunan Evade, tüm gücünü 5 ileri otomatik şanzımanıyla dört teker çekişine gönderiyor.

Zırhı olmamasına rağmen Knight XV'ten sadece 50.000USD daha ucuz bir etikete sahip olan Evade 548 ila 579 bin USD (ABD fiyatı) ile satışa çıktı… Türkiye'de olası fiyatı 1.5 Milyon USD olan Evade, herşeyin en pahalısını arayanlar için iki Lamborghini Aventador fiyatında!.. 

Conquest Evade, ne yeni Range Rover, ne Bentley'in yeni SUV'u ne de diğer ultra lüks araçları "beğenmeyen"lerin satın almak istediği bir "canavar"!..

Eğer, SUV tarzı araçların tercih edilme sebebi "güvenlik", "daha pahalı olması" ve maksimum konfor ise; işte, bu bir gerçek "SUV"!..

Conquest Evade, 27 Mayıs tarihli AutoShow dergisinde AutomotiveInsider sayfasında gösterilmiştir.

Etiketler: OffRoader luxury guarded Guard tank panzer SUV Conquest Knight zırhlı Evade

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..