FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Tazyikli Suya Gaza Copa Karşı

31 Mayıs 2013 15:41
Tazyikli Suya Gaza Copa Karşı
Tweet It! Facebook

“Dengesiz güç kullanımına bile karşı gelebilecek, hatta umursamayacak bir gerçek SUV!.. Conquest Evade, süper zırhlı Knight XV'in daha sivil hali, fakat yine de "rahatsız" edebileceklere karşı engel tanımıyor!..”

Ünlü pop yıldızları genelde Corvette motorlu Chevrolet van'lar ile dolaşırlar... Kendilerini daha güvenli hissederler... Oysa, popüler kişiliklerin yeni trendi bu tip gerçek SUV'lar!.. Zırhlı ya da zırhsız, olabilecek tüm şiddetli tacizlere karşı koyabilecek, bu engel tanımaz araçlar, "Gezi"ye gelenleri de kolaylıkla koruyabilirler!..

Kanadalı Conquest Vehicles markası, el yapımı, tümüyle zırhlı, lüks SUV yapımında, Avrupa'da olmasa bile, Orta Doğu ve diğer zengin ülkelerde iyi biliniyor… "Kurşun geçirmez" Knight XV isimli "zırhlı"sı, film yıldızlarının, popüler sanatçıların ve bazı mafya patronlarının adeta transfer aracı olarak kabul görmeye başlamıştı…

Evade ise, Conquest'in ilk "zırhsız" modeli… Yine heybetli ve yine devasa!.. İşte, herkesin hayalindeki, "olması gerektiği gibi" gerçek bir SUV!.. 

Üstelik mermilere karşı kalkanları olmadığı için de, 6 tonluk Knight XV'ten çok daha hafif ve çok daha çevik!..

Tandem üçüncü sunroof'u ve geniş arka kapısıyla, yine "şoförün kullanacağı" bir makam aracı olan Evade, tüm dünyadaki makam araçları arasında en kaba tasarıma sahip araç olarak da "beğeniliyor"!..

Ford F550 Super Duty Pick-Up şasisi üzerine inşa edilmiş olan Evade'nin aluminyum ve paslanmaz çelik gövde parçalarının içinde neredeyse küçük bir ofis genişliğinde 11.3 desimetreküplük bir kabin konforu sunuluyor. Yani konfor ve lüks için tüm alan mevcut. Pahalı deri döşeme ve Alcantara kaplı yüzeylerin yanında, 2+2 kişilik oturma düzeni ve sürücü mahalinin bir TV ekranıyla ayrılması da, Evade'nin kullanım mantığını ortaya çıkarıyor… Ayrıca tüm koltuklar için ayrı ayrı dokunmatik ekranlardan infotainment teknolojilerinde "ne varsa" sunulan Evade, modernliğini de gösteriyor!

Aracın etrafını 360 derece aydınlatan joystick kontrollü projektörler, ön ve arkadaki FLIR gece görüş kameralarının da aracın standart donanımında olduğunu söylerken, bu donanımda tek eksiğin "zırh" kaldığını belirtelim…

Solid alüminyumdan ve çelikten yontulmuş kapı kolları gibi armatürleri de, Evade'nin ayrıcalığı...

330 HP ve 626 Nm'lik 6.8 litrelik bir benzinli V10 ya da 305 HP 895 Nm'lik 6.7 lt bir dizel V8 motor seçenekleri sunan Evade, tüm gücünü 5 ileri otomatik şanzımanıyla dört teker çekişine gönderiyor.

Zırhı olmamasına rağmen Knight XV'ten sadece 50.000USD daha ucuz bir etikete sahip olan Evade 548 ila 579 bin USD (ABD fiyatı) ile satışa çıktı… Türkiye'de olası fiyatı 1.5 Milyon USD olan Evade, herşeyin en pahalısını arayanlar için iki Lamborghini Aventador fiyatında!.. 

Conquest Evade, ne yeni Range Rover, ne Bentley'in yeni SUV'u ne de diğer ultra lüks araçları "beğenmeyen"lerin satın almak istediği bir "canavar"!..

Eğer, SUV tarzı araçların tercih edilme sebebi "güvenlik", "daha pahalı olması" ve maksimum konfor ise; işte, bu bir gerçek "SUV"!..

Conquest Evade, 27 Mayıs tarihli AutoShow dergisinde AutomotiveInsider sayfasında gösterilmiştir.

Etiketler: OffRoader luxury guarded Guard tank panzer SUV Conquest Knight zırhlı Evade

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..