FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Yeni C'nin AMG Görünümü

29 Aralık 2013 23:34
Yeni C'nin AMG Görünümü
Tweet It! Facebook

“Detroit NAIAS prömiyer listesinde, sadece yeni Mercedes-Benz C-Klasse değil, yeni "C"nin AMG paketlerinin de lansmanları yer alıyor!..”

W205 kodlamasına sahip yeni C-Klasse'yi, Detroit otomobil fuarına saklayan Mercedes-Benz, oraya yeni Orta Sınıf modelinin sportif paketlerini de götürüyor. 
AMG sportif paketiyle, klasik Mercedes panjurlu formuna gençlik katmak isteyen yeni "C", AMG "kit"li şeklinde özellikle aerodinamik gövde elemanlarıyla, sanki yeni "C"nin klasik şeklinden bambaşka bir modelmiş gibi duruyor.
Mat aluminyum ön alt spoiler'inden arka alttaki difüzörüne, 15 mm alçaltılmış gövde ve sportif şasisinden yükseltilmiş bagaj kapağına kadar, bu değişikliklerin sadece basit bir süs olmadığını gösteriyor.
Daha sert amortisörlerin de "sportif" sıfatını destekleyeceği AMG çizgisi, 18 inçlik 5 kollu AMG jantlarla ilk bakışta fark edilecek!.. Elbette, öndeki iki büyük AMG tarzı hava ağzını döhö önceden görmezseniz!..
Fakat, AMG paketli yeni "C"lerin en önemli donanımının Agility Select denilen, aracın tüm tepkilerini ve sürüş şeklini değiştiren kumanda ayrıcalığı olduğunu belirtmeliyiz.

Siyah Nappa kaplı üç kollu çok fonksiyonlu sportif direksiyon simidi, siyah deri döşeme, mat aluminyum kaplamalar, tam sportif koltuklar, aluminyum pedallar ve her yerde AMG logoları ise, yeni "C"lerin bu sportif çizgisini tamamlayacaklar.
Kabin içini ya da dış görünümü ayrı ayrı sipariş edebileceğiniz, yeni "C"nin AMG paketleri, vergiler hariç 5.000 Euro farkla sunulmaya başlanacak!..

Etiketler: Detroit NAIAS Mercedes C C-Klasse C-Class Mercedes-Benz AMG Sport Line Agility Select

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..