FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Yeni C'nin AMG Görünümü

29 Aralık 2013 23:34
Yeni C'nin AMG Görünümü
Tweet It! Facebook

“Detroit NAIAS prömiyer listesinde, sadece yeni Mercedes-Benz C-Klasse değil, yeni "C"nin AMG paketlerinin de lansmanları yer alıyor!..”

W205 kodlamasına sahip yeni C-Klasse'yi, Detroit otomobil fuarına saklayan Mercedes-Benz, oraya yeni Orta Sınıf modelinin sportif paketlerini de götürüyor. 
AMG sportif paketiyle, klasik Mercedes panjurlu formuna gençlik katmak isteyen yeni "C", AMG "kit"li şeklinde özellikle aerodinamik gövde elemanlarıyla, sanki yeni "C"nin klasik şeklinden bambaşka bir modelmiş gibi duruyor.
Mat aluminyum ön alt spoiler'inden arka alttaki difüzörüne, 15 mm alçaltılmış gövde ve sportif şasisinden yükseltilmiş bagaj kapağına kadar, bu değişikliklerin sadece basit bir süs olmadığını gösteriyor.
Daha sert amortisörlerin de "sportif" sıfatını destekleyeceği AMG çizgisi, 18 inçlik 5 kollu AMG jantlarla ilk bakışta fark edilecek!.. Elbette, öndeki iki büyük AMG tarzı hava ağzını döhö önceden görmezseniz!..
Fakat, AMG paketli yeni "C"lerin en önemli donanımının Agility Select denilen, aracın tüm tepkilerini ve sürüş şeklini değiştiren kumanda ayrıcalığı olduğunu belirtmeliyiz.

Siyah Nappa kaplı üç kollu çok fonksiyonlu sportif direksiyon simidi, siyah deri döşeme, mat aluminyum kaplamalar, tam sportif koltuklar, aluminyum pedallar ve her yerde AMG logoları ise, yeni "C"lerin bu sportif çizgisini tamamlayacaklar.
Kabin içini ya da dış görünümü ayrı ayrı sipariş edebileceğiniz, yeni "C"nin AMG paketleri, vergiler hariç 5.000 Euro farkla sunulmaya başlanacak!..

Etiketler: Detroit NAIAS Mercedes C C-Klasse C-Class Mercedes-Benz AMG Sport Line Agility Select

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..