FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

10 Milyonluk VW

13 Temmuz 2013 02:49
10 Milyonluk VW
Tweet It! Facebook

“Kazandığı zaman 10 Milyo kişinin sevindiği VW Grubu CEO'su Wirterkorn, satışlarının da 2018'e gelmeden 10 Milyon adeti geçeceğini açıklayarak, planlanandan daha erken Dünya Liderliği hedeflerine varacacaklarını söylüyor!”

Herkes önceleri şüpheyle bakmıştı; VW Grubu'nun 2018'de 10 Milyon adeti geçeceği söylendiğinde… Hangi fabrikalarla ulaşılacaktı bu hedefe?.. Yeni markalar mı, VW Grubu'na eklenecekti?.. 

Şimdi ise Winterkorn, 2018 Dünya Liderliği hedefini planlanandan daha erken gerçekleştirileceğini, 10 Milyonu çok daha önce geçeceklerini iddia ediyor!..

Diğer yanda bu projeksiyonu sadece Plug-In Hybnid, Hybrid ve Elektrikli'lerin tahmin edilenden çok daha yavaş gelişmesinin bozabileceğini, ancak müşterilerin bu alternatif yürür aksamlı araçları beğenmeleri halinde, daha da hızlanabileceklerini söyleyen Wintertorn, paralel yolda da VW Grubu'nun 95gr/km CO2 salıma ulaşmak için hiçbir mazeret göstermeden ilerlediğini de sözlerine ekliyor.

Ekolojik olarak dünya lideri olmanın yanında yılda 10 Milyon otomobil satma hadafi, gerçekten hiç kolay değil!.. En yüksek karlılıkla çalışan otomotiv grubu olmak ve en yüksek müşteri memnuniyetine sahip olmak da, 66 yaşındaki Winterkorn'un emeklilik öncesi başarmak istediği diğer hedefler!..

O sebeple de herkesin çok beğenmeye başladığı Plug-In Hybrid teknolojisine çok önem verdiklerini ve gündelik kullanımda herkes için avantaj sunan bu araçları öncelikle üretime alacaklarını da belirtiyor.

"3.3lt/100km tüketimine sahip bir Golf, elbette ilk satın alımda biraz pahalı olsa da, uzun kullanımda hem çevreye hem de "cüzdana"a zarar vermemesi de büyük bir avantaj!.." diyerek çevreci araçların eski nesil normal motorlu araçlara göre çok daha mantıklı oluğunun altını çiziyor.

Winterkorn'un "Teknolojinin limitlerini bugünden zorlayanlar, yarın çok daha rekabetçi olacaklar!" sözü de, aslında Dünya Liderliği'ne giden yolun teknolojiden geçtiğine inandığının bir kanıtı!.. VW Grubu'nun motorlar, elektronik, batarya tekniği, hafif gövde yapımı ve aerodinamizm konularındaki konsantre birikimiyle hazırlanmış 1lt/100km tüketimi olan XL1'in, hedeflerini özetlediğini de söyleyebiliyoruz…

20 Milyona ulaşan Çin pazarı için bile en yeni teknolojilerle donanmış modern araçlarını öne süren VW Grubu, dünya çapında 1 Milyondan fazla servis elemanıyla müşterilerin satış sonrasında da fazlasıyla memnun edildiğini ve bu sayede markalarına olan güvenin zirveye ulaştırması sayesinde, Dünya Liderliği'ne yakınlaşıyor!.. Winterkorn, açıklamalarında "Tüm çalışanlar, tedarikçiler, bayiler ve aileleriyle dünya çapında toplamda 10 Milyon kişi, VW Grubu'nun 10 Milyon adetlik hedefi için heyecanlanıyor!" cümlesini vurguluyor.

Bu hedefin Türkiye yansımasında da, VW Grubu markalarını temsil eden Doğuş Otomotiv'in 2013 ilk 6 ayda 68.000'i geçen satışlarıyla pazar lideri olması, VW'nin küresel planlarıyla tam uyum göstermesi de çok ilginç ve 2018'den önce Dünya Lideri olma iddialarının çok iyi bir örneği!..

8 Temmuz 2013, AutoShow, AutomotiveInsider

Etiketler: VW Volkswagen Audi Bugatti Lamborghini Skoda Seat Scania MAN Bentley Nutzfahrzeuge Ducati Italdesign Winterkorn auto

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Küçük Volkswagen T-Roc

Küçük VW SUV'u T-Roc naklen dünya prömiyeri gerçekleştiriyor!

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..