FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

2014 Disco

03 Eylül 2013 12:57
2014 Disco
Tweet It! Facebook

“2014 model yılı için "duyu"ları geliştirilen ve hafifçe güzelleştirilen yeni Discovery'nin ön kaputunda artık Land Rover yazmıyor!..”

Land Rover, 2014 modey Discovery'sinin örtülerini kaldırdı. 

Dıştaki değişiklikleri ilk bakışta fark etmek pek kolay olmasa da, ön tampon, panjur ve LED gündüz ışıklarıyla farklılaştırılmış farların hafifçe yenilendiğini görebiliyoruz.
Yeni jantlar da fark ediliyor... Fakat, asıl önemli değişikliğin ön kaputtaki Land Rover yazısının yerine artık Discovery yazılması olduğunu söylemeliyiz. Aynı, Range Rover'lardaki gibi...

2014 model Land Rover Discovery'nin popüler motoru ise aynı 3.0 lt SDV6 256 HP 600 Nm!.. Fakat, artık 230 gr/km CO2 emisyonu ve 8 lt/100 km tüketimiyle daha "yeşil" ve daha ekonomik... ZF'ten gelen 8 ileri otomatik şahzıman sayesinde bi 2.570 kg'lık OffRoader'ın 0-96 km/h hızlanmasını 8.8 saniyede gerçekleştirmesi ve maksimumda 180 km/h hıza çıkabilmesi de, hiç kötü veriler değil...

Land Rover, revize ettiği Discovery'sindeki güvenlik ekipmanını da geliştirmiş. Kör nokta monitörleme sistemi, "wade sensing" denilen suya girmeden önce geçiş derinliğini görebilme, reverse traffic detection (arkada hareket eden araç olup olmadığını görme) ve çapraz trafik kameraları (T-junction) ile artık "duyuları" daha fazla geliştirilen Discovery, keyif için de 825 Watt'lık 17 hoparlörlü Meridian Surround sistemini de standart 8 hoparlörlü 380 Watt'lık ses sisteminin üzerine sunuyor.

Etiketler: Land Rover Discovery Discovery 4 facelift IAA Frankfurt 4x4 OffRoad OffRoader LR4

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..