FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Altın Direksiyon

07 Aralık 2013 22:14
Altın Direksiyon
Tweet It! Facebook

“Batı Avrupa’nın en prestijli otomobil ödüllerinden Das Goldene Lenkrad'ın Türkiye töreninde Altın Direksiyon'lar, sahipleriyle buluştu.”

Auto Show dergisi tarafından 25 Kasım Pazartesi, organize edilen “Altın Direksiyon 2013” ödül töreni, 7 farklı kategoride toplamda 14 Altın Direksiyon heykelciğini sahipleriyle buluşturdu.

Doğan Burda Dergi CEO’su Mehmet Y. Yılmaz’ın evsahipliğinde geçen gece de Auto Show Dergisi Yayın Direktörü Erdem Kırım ve Auto Show Dergisi Yayın Yönetmeni Hırant Kasapoğlu da hazır bulundular. Altın Direksiyon 2013 Türkiye jürisi ise şu isimlerden oluştu; Posta Gazetesi ve CNNTürk’ten Hakan Çelik, Radikal Gazetesi Otomotiv Editörü Mehmet Ali Kantarcı, Türkiye Ralli Şampiyonu Volkan Işık, Doğa Koruma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Bahtiyar Kurt ve Auto SHOW Dergisi Yayın Yönetmeni Hırant Kasapoğlu.  

Gecede Avrupa Kompakt Sınıf birincisi Volkswagen Golf ödülünü Volkswagen Binek Araç Pazarlama Müdürü Çağrı Öztaş, Türkiye Kompakt Sınıf birincisi  Mazda 3 ödülünü Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, Avrupa Orta Sınıf birincisi Audi A3 Sedan ödülünü Audi Genel Müdürü Gino Bottaro, Türkiye Orta Sınıf birincisi Mercedes-Benz CLA ödülünü Mercedes Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, Avrupa Lüks Sınıf birincisi Mercedes-Benz S Serisi ödülünü Mercedes Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Rainer Genes, Türkiye Lüks Sınıf birincisi Maserati Ghibli ödülünü FerMas Şirket Müdürü Ferhat Albayrak, Avrupa SUV Sınıfı birincisi BMW X5 ödülünü BMW Satış ve Pazarlama Direktörü Ayhan Ölçer, Türkiye SUV Sınıfı birincisi Range Rover ödülünü Land Rover Satış ve Pazarlama Direktörü Faik Akkök, Avrupa Coupe/Cabriolet birincisi Jaguar F Type ödülünü Ortaklar Otomotiv Genel Müdürü Oral Güven, Türkiye Coupe/Cabriolet birincisi Porsche Cayman ödülünü Porsche Pazarlama Müdür Yardımcısı Gökçe Sönmez, Avrupa ve Türkiye MPV Sınıfı birincisi Citroen C4 Picasso ödülünü Citroen Türkiye Pazarlama Direktörü Nebi Erbaş aldı.

Altın Direksiyon’un en önemli ödüllerinden biri olan çevre dostu teknolojilerin seçildiği Avrupa Yeşil Direksiyon birincisi BMW i3 ödülünü Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız, Türkiye Yeşil Direksiyon birincisi Hyundai ix35 Fuel Cell ödülünü ise Hyundai Assan Genel Müdür Yardımcısı Eray Gazioğulları aldı.

Etiketler: Das Goldene Lenkrad Altın Drikseyon Auto Show Hyundei BMW Citroen yeşil grün green Porsche Jaguar Land Rover Maserati Mercedes-Benz Audi Mazda Volkswagen

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..