FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Altın Direksiyon

07 Aralık 2013 22:14
Altın Direksiyon
Tweet It! Facebook

“Batı Avrupa’nın en prestijli otomobil ödüllerinden Das Goldene Lenkrad'ın Türkiye töreninde Altın Direksiyon'lar, sahipleriyle buluştu.”

Auto Show dergisi tarafından 25 Kasım Pazartesi, organize edilen “Altın Direksiyon 2013” ödül töreni, 7 farklı kategoride toplamda 14 Altın Direksiyon heykelciğini sahipleriyle buluşturdu.

Doğan Burda Dergi CEO’su Mehmet Y. Yılmaz’ın evsahipliğinde geçen gece de Auto Show Dergisi Yayın Direktörü Erdem Kırım ve Auto Show Dergisi Yayın Yönetmeni Hırant Kasapoğlu da hazır bulundular. Altın Direksiyon 2013 Türkiye jürisi ise şu isimlerden oluştu; Posta Gazetesi ve CNNTürk’ten Hakan Çelik, Radikal Gazetesi Otomotiv Editörü Mehmet Ali Kantarcı, Türkiye Ralli Şampiyonu Volkan Işık, Doğa Koruma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Bahtiyar Kurt ve Auto SHOW Dergisi Yayın Yönetmeni Hırant Kasapoğlu.  

Gecede Avrupa Kompakt Sınıf birincisi Volkswagen Golf ödülünü Volkswagen Binek Araç Pazarlama Müdürü Çağrı Öztaş, Türkiye Kompakt Sınıf birincisi  Mazda 3 ödülünü Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, Avrupa Orta Sınıf birincisi Audi A3 Sedan ödülünü Audi Genel Müdürü Gino Bottaro, Türkiye Orta Sınıf birincisi Mercedes-Benz CLA ödülünü Mercedes Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, Avrupa Lüks Sınıf birincisi Mercedes-Benz S Serisi ödülünü Mercedes Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Rainer Genes, Türkiye Lüks Sınıf birincisi Maserati Ghibli ödülünü FerMas Şirket Müdürü Ferhat Albayrak, Avrupa SUV Sınıfı birincisi BMW X5 ödülünü BMW Satış ve Pazarlama Direktörü Ayhan Ölçer, Türkiye SUV Sınıfı birincisi Range Rover ödülünü Land Rover Satış ve Pazarlama Direktörü Faik Akkök, Avrupa Coupe/Cabriolet birincisi Jaguar F Type ödülünü Ortaklar Otomotiv Genel Müdürü Oral Güven, Türkiye Coupe/Cabriolet birincisi Porsche Cayman ödülünü Porsche Pazarlama Müdür Yardımcısı Gökçe Sönmez, Avrupa ve Türkiye MPV Sınıfı birincisi Citroen C4 Picasso ödülünü Citroen Türkiye Pazarlama Direktörü Nebi Erbaş aldı.

Altın Direksiyon’un en önemli ödüllerinden biri olan çevre dostu teknolojilerin seçildiği Avrupa Yeşil Direksiyon birincisi BMW i3 ödülünü Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız, Türkiye Yeşil Direksiyon birincisi Hyundai ix35 Fuel Cell ödülünü ise Hyundai Assan Genel Müdür Yardımcısı Eray Gazioğulları aldı.

Etiketler: Das Goldene Lenkrad Altın Drikseyon Auto Show Hyundei BMW Citroen yeşil grün green Porsche Jaguar Land Rover Maserati Mercedes-Benz Audi Mazda Volkswagen

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..