FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Aston Martin Rapide S

23 Ocak 2013 14:46
Aston Martin Rapide S
Tweet It! Facebook

“558 beygir gücü ve Carbon paketiyle yeni Aston Martin Rapide, çok daha çekici!.. Üstelik bu Rapide'in Aston Martin markasının 100. Yıl versiyonu da hazırlanıyor!.. Rapide S Centenary Edition, One-77'dan sonraki en pahalı Aston Martin olacak!..”

Aston Martin'in tek 4 kapılı seceneği Rapide, Gran Turismo, yani büyük yolculuk kavramına en iyi uyan otomobillerden biri olmuştu. 100 yıl önce Paris'ten çıkıp Cote d'Azure'a kadar yarışan dönemin zenginleri, "büyük yolculuk"ları için en sportif ve en konforlu araçları tercih ediyorlardı... Bu Gran Turismo kavramı, günümüzde en çılgın sportif markaların, uzun yollarda da kullanılabilecek daha konforlu fakat yine de en yüksek performansa sahip modellerinde kullanılıyor.

Aston Martin Rapide de, işte 4 kapılı konforlu kabin içiyle ve ekstrem performansıyla bir gerçek Gran Turismo!..
Şimdi Rapide S versiyonuyla karşılaştığımız bu 4 kapılı büyük Aston Martin,  ön splitter, dış aynalar, arka stoplar ve arka difüzör çıkıntısında karbon fiber süslemeler ile seçenek bile sunabiliyor. Fakat, ön panjur, arkada bir çıkıntı gibi duran ince spoyler ve arka alttaki aerodinamik şekilendirme Rapide S'in görsel farklılıkları olarak göze çarpıyor...

Diğer yanda 5.9 litrelik V12 motorun +81 HP ile 558 beygir gücüne çıkması, maksimum torkun da 20 Nm artarak 620 Nm'ye ulaşması ve bu sayede 0-100 km/h hızlanmanın 0.3 saniye iyileşerek net 4.9 saniyede gerçekleşmesi, "S" ekinin altındaki diğer avantajlar. Maksimum hızın da artık 305.7 km/h olarak belirlendiğinin de altı çizilmeli!..
Rapide S'in Rapide'e göre daha az tükettiği, 100 km'de 14.1 litrelik harcaması ve 332 gr/km CO2 salımıyla da dikkat çekiyor.

Kabin içindeki piyanı siyahı kaplamalar, ekstra sunulan siyah ve kırmızı çift renkli deri döşeme,  arka koltukların yatırılmasıyla 900 litreye çıkan bagaj, çift ekranlı arka koltuk eğlence sistemi,  AB'de 180.000 Euro'luk bir fiyat etiketini doldurur mu, bilemiyoruz, fakat Rapide S'in güzelliği için çok şeyin ödenebileceğini biliyoruz!..

Etiketler: Aston Martin Aston Rapide S Rapide S british english ingiliz gran turismo granturismo 4 kapılı Coupe supersport süper

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..