FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Ober-Benz W222

24 Temmuz 2013 01:38
Ober-Benz W222
Tweet It! Facebook

“Ober-Benz W222 yani yeni S-Klasse'nin nasıl "en iyisi ya da hiçbirisi" sloganına uygun olarak hazırlandığını bu 15 dakikalık video, kısaca anlatıyor!..”

Ober-Benz'i yaratmak, yani 'The best or nothing!''iş tanımına uygun bir süper otomobil ortaya çıkarmak, kesinlikle çok zordu!..
Tek bir seçeneğiniz vardı; bugüne kadar üretilmiş en gelişmiş ve en rafine Mercedes-Benz'e ulaşılması gerekiyordu!..
2014 model yeni S-Klasse'nin, çamur modellemeden gerçek üretime kadar geçtiği "yol"lar ve "yeniden" dünyanın en iyi otomobili olma "mücadele"sini bu videoyla izleyelim!..

Tasarımcıların çizgileri kil replikalara dönüştü...
Dieter Zetsche'nin de bulunduğu elit bir grup ve Daimler yöneticileri bunları değerlendirdi...
Dizayn onaylandıktan sonra; özel bir ekip, prototip serisine başladı...
Ar-Ge birimleri potansiyel hataları düzeltirken, en yeni teknikleri araca yerleştirdiler...
Prototiplerin tamamlanmasını en ağır şartlarda test rejimi takip etti...
Ve, yeni S-Klasse asfalta bastı!..
Fazla söze gerek yok; sonuç ortada!..


Sadece şunu tekrarlayalım:
"Yeni S-Klasse, o kadar iyi ki, artık Maybach'lara gerek kalmadı!"
Şimdi ise üretim başlıyor!..
Çok yakında en şanslılar, ilk "yeni" S'lerine kavuşacaklar!..

Etiketler: W222 Mercedes Mercedes-Benz S-Class S-Klasse Daimler Deutsch German Alman mühendislik

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..