FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Peugeot IAA Sürprizleri

26 Ağustos 2013 13:34
Peugeot IAA Sürprizleri
Tweet It! Facebook

“Peugeot yeni 308'ini, "En az Almanlar kadar iyi!" iddiasıyla Frankfurt'ta ilk kez herkese gösterirken, 308 R konseptiyle de, hepimizi şşırtmayı başarıyor!..”

10 Eylül 2013 sabahı basın günleriyle başlayacak olan, dünyanın en büyük otomobil fuarı IAA, otomobil markalarının büyük sürprizleriyle ilizyona devam edeceği sektörün "rüyalar alemi" olacak... Peugeot da, Fransa dışında en çok otomobil sattığı ülke olan Almanya'daki bu dev otomobil buluşmasını en büyük kozu 308'in dünya lansmanı için kullanacak!.. En az Alman C segmenti seçenekler kadar "iyi" olduğunu iddia ettiği yeni 308'in yanında iddiasını büyüterek "R" konseptini getirecek olan Peugeot, herkesi şaşırtıyor...

Peugeot 308 R Concept, Fransız markanın 308 lansmanı öncesinde büyük sürprizi oluyor.
Kırmızı siyah 308 geniş tamponlar, yan çıkıntılar, alçaltılmış sürüş yüksekliği ve çift kollu dev jantlarıyla, Frankfurt'ta görmek için heyecanlandığımız ilk model!.. 308 R Concept'in arkasındaki dual egzost çıkışı ve tavana entegre iri spoiler ise, RCZ R'daki 1.6 lt THP motorun 270 HP ve 330 Nm performansı için araca mecburen eklenmiş...
Önden çekişine bağlı 6 ileri manuel şanzıman ve çekişini daha da güvenli kılan sınırlı kaymalı Torsen diferansiyeli, 30 mm genişletiymiş aksların ucundaki Dunlop Sport Maxx Race en 235/35 R 19 lastiklerin takılı olduğu 19 inçlik jantları, 26 mm alçaltılmış suspansiyon, 380x32 mm ön ve 330x22 mm arka Alcon disklere takılı 4 piston kırmızı kaliperli frenler, ön ve arkasındaki karbon fiber spor-efektif "gösteriş"i ve iki tonlu boyasıyla 308 R, sanıyoruz çok kısa bir sürede konseptten gerçek üretime geçecek!..

Etiketler: Frankfurt IAA 2014 Peugeot 308 concept konsept R french françois Fransız PSA

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Küçük Volkswagen T-Roc

Küçük VW SUV'u T-Roc naklen dünya prömiyeri gerçekleştiriyor!

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.