FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Peugeot IAA Sürprizleri

26 Ağustos 2013 13:34
Peugeot IAA Sürprizleri
Tweet It! Facebook

“Peugeot yeni 308'ini, "En az Almanlar kadar iyi!" iddiasıyla Frankfurt'ta ilk kez herkese gösterirken, 308 R konseptiyle de, hepimizi şşırtmayı başarıyor!..”

10 Eylül 2013 sabahı basın günleriyle başlayacak olan, dünyanın en büyük otomobil fuarı IAA, otomobil markalarının büyük sürprizleriyle ilizyona devam edeceği sektörün "rüyalar alemi" olacak... Peugeot da, Fransa dışında en çok otomobil sattığı ülke olan Almanya'daki bu dev otomobil buluşmasını en büyük kozu 308'in dünya lansmanı için kullanacak!.. En az Alman C segmenti seçenekler kadar "iyi" olduğunu iddia ettiği yeni 308'in yanında iddiasını büyüterek "R" konseptini getirecek olan Peugeot, herkesi şaşırtıyor...

Peugeot 308 R Concept, Fransız markanın 308 lansmanı öncesinde büyük sürprizi oluyor.
Kırmızı siyah 308 geniş tamponlar, yan çıkıntılar, alçaltılmış sürüş yüksekliği ve çift kollu dev jantlarıyla, Frankfurt'ta görmek için heyecanlandığımız ilk model!.. 308 R Concept'in arkasındaki dual egzost çıkışı ve tavana entegre iri spoiler ise, RCZ R'daki 1.6 lt THP motorun 270 HP ve 330 Nm performansı için araca mecburen eklenmiş...
Önden çekişine bağlı 6 ileri manuel şanzıman ve çekişini daha da güvenli kılan sınırlı kaymalı Torsen diferansiyeli, 30 mm genişletiymiş aksların ucundaki Dunlop Sport Maxx Race en 235/35 R 19 lastiklerin takılı olduğu 19 inçlik jantları, 26 mm alçaltılmış suspansiyon, 380x32 mm ön ve 330x22 mm arka Alcon disklere takılı 4 piston kırmızı kaliperli frenler, ön ve arkasındaki karbon fiber spor-efektif "gösteriş"i ve iki tonlu boyasıyla 308 R, sanıyoruz çok kısa bir sürede konseptten gerçek üretime geçecek!..

Etiketler: Frankfurt IAA 2014 Peugeot 308 concept konsept R french françois Fransız PSA

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..

Müthiş Berlingo

En yeni Citroen tasarımıyla baştan aşağı yenilenen Berlingo, özellikle MultiSpace haliyle artık binek otomobillerden farksız, bir ticari LCV olmasına rağmen adeta konforlu bir MPV...

Mercedes X

Güçlü suspansiyon ve hava kanallı ön ve arka disk frenleri, Off-Road dışında da kullanıcısına iyi bir asfalt sürüş performansı sunan Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up aracı X-Klasse, rakiplerine karşı "yıldız" farkına sahip.

Yeni Mercedes A

Mercedes W177 kasa 4. nesil yeni A-Klasse ile premium C-segmentinde rakiplerini sollamaya çalışıyor...

McLaren Senna

Ayrton Senna ismini dünyada sadece Honda ya da McLaren kullanabilirdi… McLaren önce davrandı ve normal yollarda kullanılabilecek yepyeni pist yarışları tekniğine sahip 800HP 800Nm'lik otomobiline “Senna” ismini verdi!..

Süper SUV Lamborghini Urus

Süper SUV nasıl olabilirdi?.. Otomotiv literatürüne yeni bir model tiplemesi giriyor.. SSUV, SuperSUV!.. Lamborghini, uzun süredir çok konuşulan aşırı hızlı CrossOver'ını ortaya çıkararak, Ferrari ve Aston Martin, hatta McLaren'in de bu yolda ilerleyeceği kapıyı açıyor!..