FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Yeni 7'ye Doğru

20 Nisan 2014 04:25
Yeni 7'ye Doğru
Tweet It! Facebook

“Mercedes-Benz S-Klasse'nin yüksek seviyesine karşı; BMW, nihayet, yeni 7-Serisi'ni ufuk çizgisine çıkardı!..”

BMW'nun Pekin fuarında sergilediği yeni konseptini geçen yıldan hatırladığımız Pininfarina tasarımı Gran Lusso V12 Coupe çalışmasından hatırlayabiliriz... 
Her ne kadar bu konsept otomobilinin 9-Serisi sedan olacağının dedikodusu yapılsa da, boyutlarıyla ve markanın planlarıyla bunun 7-Serisi olarak düşünüldüğünü söylememiz gerek!..

Zarif arka bitiş, güçlü duruşlu kalın "böbrek"li ön giriş, i8 tarzı lazerli ön far stili ve Maybach'ları bile kıskandıracak ahşap, aluminyum ve karbon fiberden hazırlanmış gösterişli kabin içi...

İki kişilik ultra lüks arka koltuklara, Rolls-Royce tarzı geriye açılan kapılardan binildiği BMW Vision Future Luxuy isimli prototip, tablet bilgisayar "yuva"ları, gömülebilen masalar, çok yöne ayarlanabilen masaj fonksiyonlu tekli koltuklarıyla lüksün zirvesine doğru düşünülmüş...
Önde göstergelerin yerinde üç parçalı ekranlar grubu ve lüksek pozisyonlu yeni nesil iDrive control düğmesi fark ediliyor... Yeni bir head-up display ile sürücünün doğrudan yolu gördüğü seviyeye bilgileri yansıması, Laserlight ile LED farlara göre 10 misli daha iyi yol aydınlatması, yeni bir organik LED yani OLED arka lambalar gibi yepyeni otomobil tekniği de sunan bu BMW Vision Future Luxury konsepti, detaylardaki çok ince kaliteye verilmiş önemle, gerçek lüks kavramını karşılamaya çalışıyor!..

Etiketler: Beijing Pekin BMW 7 Lüks lux luxury sedan limuzin limousine vision future 9

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Range Rover Yenilendi!

Lüks SUV kavramının yaratıcısı Range Rover, 50 yıllık birikiminin zirvesinde 2018'e kompakt Velar modelinden aşık olduğumuz ultra modern özellikler ve çok farklı konfor yenilikleriyle giriyor...

Velar Hikayesi

Land Rover, yeni Range Rover Velar ile "daha fazla otomobil" olan yepyeni bir CrossOver yarattı... Fakat, Velar'ı daha iyi anlamak için önce, Range Rover'ın tarihine bakalım mı?..

Port Bagajla Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Yaz aylarında arabayla yapılan yolculuklar artar, yollarda ağzına kadar eşyayla dolu araçlar daha sık görülür. Çoğunluğu tatil yolunda olan bu araç sakinleri, kimi zaman bagaja ya da arka koltuğa sığmayan eşyalarını port bagaj yardımıyla beraberlerinde götürürler. Bu yazımızda, aracın ekstra yük taşıması için birebir olan port bagajla seyahat ederken dikkat etmeniz gereken önemli noktalara değineceğiz.

Bebek Jaguar SUV'u

Spor otomobillerden ilham alan tasarımı ile yeni kompakt Jaguar SUV modeli E-PACE, elektrikli I-PACE öncesinde ve F-PACE sonrasında PACE ailesinin en yeni üyesi!..

İlk BMW Station Wagon

İlk Station Wagon BMW, 1987 E30 Touring mi? Yoksa 1984'te Max Raisböck'ün yaptığı 323i Station mı? O zaman BMW Touring modellerinin 40.Yıl kutlaması, 3 yıl önce yapılmalı mıydı?..

B-SUV Savaşında Citroen

Küçük Sınıf SUV görünümlü otomobillerin trendi artık zirveye ulaştı... Yeni Citroen C3 Aircross da, bu popüler segmentin en sevimli seçeneklerinden biri olacak!..

İşte Hyundai Kona

Hyundai, B-SUV yani Küçük Sınıf SUV pazarına müthiş iddialı bir yeni model hazırladı!.. Kona ismindeki bu yepyeni model, Nissan Juke'un tam karşısına çıkıyor ve hatta 4x4 seçeneğiyle arazide bir adım bile öne geçiyor!..

Yeni Opel SUV'u

Crossland X'in bir büyüğü Opel Grandland X, nihayet yüzünü gösterdi!.. Fransız kardeşleri 2008 ile 3008 arasındaki farktan çok daha fazlasına sahip olan bu Alt Orta Boy Opel SUV, özellikle tasarımıyla tipik bir Alman!..